"Žagast" posnetek v DVD?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Pri konventiranju "obdelanega" posnetka (izrezi, dodana, glasba,fotke..) iz video kamere v avi formatu v DVD so se mi pojavile "žage" ko se premakne kamera oziroma kader. Žage se pojavijo predvsem na robu oseb ali stvari in ne čez cel ekran, vendar je moteče.
Avi je obdelan z Video editor 7.0., konventirano in narejen DVD pa z Ulead DVD Movie Factory2.
Tisti ki mi je priskerbel posnetke in programe pravi da je imel tudi sam podobne težave, ampak jih je rešil pa ne ve kako.
Mogoče ve kdo od vas
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Deinterlace (prepletanje). če boš gledal DVD na CRT televizorju tega ne bo, za LCD pa je treba narediti deinterlace. Ali pa paziti da ne narediš interlaced videa, ko prekodiraš.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Deinterlace (prepletanje). če boš gledal DVD na CRT televizorju tega ne bo, za LCD pa je treba narediti deinterlace. Ali pa paziti da ne narediš interlaced videa, ko prekodiraš.

Jap. Video je prepleten. Glede CRT: ni res (popolnoma). Interlaced video je že v redu, samo "pravilno" ga je treba predvajat.
V primeru predvajanja z računalnikom, je potrebno imet prave nastavitve (jaz uporabljam BOB naprimer). XP Media Center to zna bp v navezi z enim od potrebnih MPEG2 dekodejev (Nvidia Purevideo naprimer). Prav tako VLC (s pravimi nastavitvami). Pa FFdshow tudi.

Stock predvajalniki se s tovrstnim videom spopadejo brez težav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Gledam na CRT monitorju in CRT tv. Na obeh je žagast.
Ne znam "preverit" če ga če v editor uvozim žagastega. ko ga montiram, se mi zdi da je že žagast, ampak ne morem-znam okna dat na fulscreen in je slabo vidno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Poblem je, če je program za obdelavo videa material odbeloval s predpostavko, da je navaden. Če je recimo kaj skaliral. Potem na koncu več nimaš kaj, stvar je zanič.

Bi pa bilo fajn videt kako slikico, mogoče pa je nekaj čist drugega.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Evo DVD RW v laptopu v
WMP žagast
V Intervideo DVD dober
v yamada plajerju žagast.


Ko bom imel čas se bom ukvarjal s formatom obdelave. Ne vem natančno kaj je bilo prej, ampak itak mi vložene slike "preveč" poreže in moram formate mal naštudirat s preizkušanjem.

Kot vem moram delat v PAL formatu, potem DV (ali 4:3 ali 16:9?) potem je pa še zvok ....na pamet ne vem nastavitev sedajle... več zvečer
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
"žagaste" slike se losaš, če nekje pri obdelavi videa v nastavitvah (ne me vprašat kje) vklopiš funkcijo "Deinterlace".
Slabost tega je, da dobiš ven "samo" 25fps (slik na sekundo), pri prepletenem načinu (interlaced) pa (če je pravilno predvajan - v VLC npr. z vklopljeno funkcijo DEINTERLACE --->>> BOB) pa 50fps, kar pomeni do so ravno omenjeni hitri premiki videti precej bolj tekoči.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Saj tud sedaj 25 fps delam,,,
Deinterlace našel pod File, preference ga obkljukal, ampak ni nič bolje.
Se bojim da bo treba najti kje pri create video file (iz dvp) samo tam pa ni ne duha ne sluha o njem.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Nekje mora biti fora v konvertiranju iz avi v mpeg?
Če gledam AVI posnetek ki ga naredi DVD program je slika gladka, če grem gledat Mpeg posnetek ki si ga program spravi v svojo mapo je slika žagasta? ajaja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Misliš SW predvajalnik (aka WMP) ali HW.
SW na računalniku se zdele na pamet niti ne spomnim (je pa v istem predvajalniku AVI dober, Mpeg pa žagast)
HW player je pa "neka malo starejša"yamada" pa CRT TV!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A na obeh je AVI v redu MPEG pa ne ?
Pol pa najbrž program slabo/narobe posname.
Pa kako to misliš " Mpeg posnetek ki si ga program spravi v svojo mapo" ?
Je to normalen Save/Export, ali neka začasna datoteka, katero si "sunil" ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Stein dobiš odgovor predvidoma jutri.
Sicer pa zakaj mi na TV (4:3) poreže slike po robovih?(mislim da več levo/desno kot gor/dol)? Na PC monitorju mi ne reže slik (4:3)
KO delam video mislim da je resolucija 720x576? ker mi 720x480 ne pusti. Če ne drugega bom moral v Picasi ponovno napise-komentarje "uredit"
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
aha,
tnx
če še nisi dobiš sedaj*****

hanzi, delo te čaka in to brezvezno.....ampak napisi so grdi ker manjkajo ker sem jih preveč k robu stisnil...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Programi za DVDje delat imajo ponavadi dva pravokotnika narisana. Znotraj večjega se garantira, da bodo delali meniji, znotraj manjšega pa, da bo napis viden.

ntsc-safe-zone-inline.gif