Zadnji odbjiač kamionov

mr_

Guru
20. sep 2007
9.300
2.683
113
Ta nesreča mislim da ima krivdo, poleg nepozornosti, v tem, da Italijani v nekem trenutku malo poostrijo nadzor na meji in se kolona vozil krepko podaljša oz. pride do zaustavitve, predvsem kamionov. Za redne voznike tam kar nepricakovano. Ne vem kako je z opozarjanjem preko portalov, mislim da dokaj slabo, če ne neobstoječe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Z vidika kolon so ceste brez odstavnih pasov lahko kar naenkrat zelo nevarne. Izpade kot da je varneje voziti na prehitevalnem pasu, sploh odkar je kamionom prepovedano prehitevanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zcmr

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.976
2.521
113

Kdaj bo obvezno, da imajo kamioni zadnji odbijač utrjen?


1720243110059.png
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Dolgo bo še to trajalo, saj so prikolice po več 10 let na cesti.

Bolj pomembno je da imajo avti zaviranje v sili, kar pa je zanimivo, da noben zakonodajalec ne prisilili kombijev v to, ki se še vedno prodavajo brez vseh teh varnostnih pomagal.
Vozila ki so registrirana kot lahka gospodarska vozila.
Ta kombi je bil potniški.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.648
-358
113
jah, ce hitrost prevelika, tud tist odbijac ne bo naredil cudeza. mogoce bi cestarji morali postavljati signalizacijo na koncu kolone, kot se vidi vcasih na izlocanjih...

skoda teh dveh zivljenj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
2. jul 2020
4.796
6.280
113
jah, ce hitrost prevelika, tud tist odbijac ne bo naredil cudeza. mogoce bi cestarji morali postavljati signalizacijo na koncu kolone, kot se vidi vcasih na izlocanjih...

Ma bejž? Sedaj je problem, da pri naletu v prikolico avto dekapitira že pri nizkih hitrostih. Namesto tvojih tabel pa bi vozniki lahko spremljali kaj se dogaja pred njimi. Saj veš.... poanta varne vožnje.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.348
356
83
Zakaj so Francozi rinili iz AT cez Slo? Vsaj tako zasledil naj bi iz AT potovali domov. Je AC cez AT do IT neprimerno bolj prijazna.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
239
188
43
Zakaj so Francozi rinili iz AT cez Slo? Vsaj tako zasledil naj bi iz AT potovali domov. Je AC cez AT do IT neprimerno bolj prijazna.
Odvisno od tega, kje si doma v Franciji. Alpe so kar prepreka. Pa tudi če greš npr. v Pariz is osrednje Slovenije, je preko predora Mont Blanc slabih 100 km več. Pozimi je pot severno ali južno od Alp lahko relevantna okoliščina. Seveda pa je lahko nešteto drugih vzrokov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.648
-358
113
Odvisno od tega, kje si doma v Franciji. Alpe so kar prepreka. Pa tudi če greš npr. v Pariz is osrednje Slovenije, je preko predora Mont Blanc slabih 100 km več. Pozimi je pot severno ali južno od Alp lahko relevantna okoliščina. Seveda pa je lahko nešteto drugih vzrokov.

seveda je tudi idiotsko za nesrečo krivit odločitev po kateri poti nekam greš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zcmr

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.348
356
83
seveda je tudi idiotsko za nesrečo krivit odločitev po kateri poti nekam greš.
Jasno traparija.
Pri svojem komentu imel v mislih linijo Graz- Benetke oz tisti križ prej... Vsekakor bolj prijazna pot cez AT Koroṣ̌ko in dol po IT. Za gornji del Francije pa itak po severni liniji.
Varnost na Slo ac je obup, na dnevni bazi.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.174
1.359
113
Večjo korist bi naredili da s cest odstranijo vse sanjače in telefoniste.
Tale še je poleg sebe ubil nedolžnega otroka.

Vsak, ki bi gledal na cesto bi po moje poizkušal zaviti okrog... ne pa direktno not.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.174
1.359
113
Lahko je tudi zaspal.
Bo morala preiskava pokazati.

Sem se pa nekoč vozil s utrijenim voznikom. Na ovinku AC ploh ni reagiral. Tako da sem moral prijeti volan.
Na prvem primernem prostoru pa sem ga zamenjal.

Povedal je samo da celo noč ni spal ker so žurali. Na vprašanje zakaj pa tega ni omenil na zaćetku vožnje
pa da ga je bilo strah ker je na novo zaposlen in se je bal da mu bomo zamerili ker noče voziti.

In tako dobiš razlog, ki bi lahko minimalno 3 ostale sopotnike spravil v nevarnost, ker se "neupravičeno" boji izgube službe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.758
159
63
Pomojem so največji problem telefončki. Samo mesidže pogledam… malo TikTok obrnem, saj je ravna cesta…
Drug problem je pa utrujenost. Sem vozil utrujen. Delal v tujini pom12-16 ur na dan, potem pa v avto in 12 ur voznje domov. Sploh nisem zaznal, da se pogrezam v spanec. Samo zmanjkalo me je zbudil sem se pa, ko mi je glava omahnila dol.Tudi Kokakola, sklece in pocepi na bencinski niso pomagali.