Yamaha servis

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Pozdrav vsem....verjetno je tema v tem času spet aktualna....me zanima kam kaj vozite servisirat vaše Yamahe v okolici MB oziroma koga priporočate....kar sem jih jaz našel da so mi bi rekel na dokaj normalni relaciji so tile:
Naturmar oziroma Motorjet v MB ne vem al so menjali ime al so eni in isit, so pa na istem naslovu....sem lani vozil k njim pa danes ugotavljam da znajo bit površni...to verjetno ne govori njim v prid, za našo varnost pa je še slabše;
Moto-Nautika v Miklavžu
Moto Center Ptuj
C&G Navigator, Ptuj
Pozna kdo katere od teh, lahko kdo katere priporoča?

Aja pa btw, če kdo ve za kak dober moto forum se tudi priporočam da še tam kaj vprašam
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj pa je bilo narobe? kar jaz sem tja vozil in je blo ok, sedaj sam servisiram za hobi.

p.s.
motosvet forum je "edini" motor forum v slo..aja, že vidim, da si tudi tam vprašal
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja motosvet sem že našel, sem mislil če je še kak....kaj je bilo narobe? maaa, 1x narobe sestavljeno, drugič med vožnjo domov s servisa sem ostal na pol poti in moral klicat da so prišli po mene...in spet par dni brez motorja ko je človek vesel da ma poservisirano žalosten ugotovi da še nadaljnjih nekaj dni zaradi njihove šlamparije....ko končno zrihtajo pa ne gre motor kot je šel pred servisom...in kaj naj bom spet brez motorja par dni?....povejo da bi blo dobro neko zadevo menjat pri naslednjem servisu, ko pa gledaš servisno knjigo pa ni ne duha ne sluha o tem da je potrebno to sploh zamenjat....pa še bi lahko našteval pa se mi ne da....nočem jih blatit, ampak izkušnje mi ne dajo da bi še šel k njim...se odnos majo korekten, a to mi na cesti ne pomaga kaj dosti.
da pa bi naredil 100km za en servis pa, ki vzame malo več časa kot samo za kavico pa mi tudi ni pri tem vremenu in stopinjah....zato bi pač peljal v tej bližini da jim lahko pustim motor tam nekaj časa da je pol ko bo res tisto pravo vreme pripravljen za sezono, pač dal bi jim malo več časa da brez nekih časovnih pritiskov uredijo vse kar je pač potrebno....
torej vprašanje še vedno ostaja
 

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Porihta vse znamke in bo tudi tvojo Yamaho. Prijatelji ki vozijo Yamahe jih servisirajo pri njem tudi v času garancije.:)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In smo spet tam, kaj sploh naredijo na servisu...

Za svojega imam service manual in tabelo, ga ni junaka pri nas, ki bi vse naredil po knjigi...
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Davor je maher za vse znamke motorjev, tudi za Yamaho. On je zaljubljen v motorje in šraufanje motorjev, zato ti bo Yamaho popedenal boljše kot katerikoli pooblaščen serviser, ki to dela za plačo.

Kaj hočeš rečt da on dela to zastonj? :eek: .....je potrebna menjava enga dela zaradi nekega vpoklica ki se ga opravi brezplačno in to naredijo samo pooblaščenci, vsaj kolko jaz vem

In smo spet tam, kaj sploh naredijo na servisu...

Za svojega imam service manual in tabelo, ga ni junaka pri nas, ki bi vse naredil po knjigi...

Malo pretiravaš, noben ne pravi da morejo vse po tabeli, ampak če je v igri varnost ni debate....če stranka izrazi željo da mu nekaj zamenjajo, oni pa z argumentom, se ni treba, smo preverli, pol ne vem al jim smrdi moj evro al jim pa ni....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Čisto iz firbca me zanima, kaj je bilo konkretno narobe.
Nič bat, nimam nič z njimi, šraufam sam.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Čisto iz firbca me zanima, kaj je bilo konkretno narobe.
Nič bat, nimam nič z njimi, šraufam sam.
ma tebe že od začetka sumim da si nekak v navezi z njimi...mogoče se motim, ampak me niti ne skrbi, jim lahko tudi poveš, ker to je lahko samo konstruktivna kritika in če so resni bojo probali izboljšat storitve......drgač pa a nisi prebral vsega kar sem napisal...v svojem drugem postu sem napisal da sem ostal na pol poti domov ko sem šel iz njihovega servisa, kaj ni to dovolj...in če ti na izraženo željo da ti zamenjajo zavorno tekočino rečejo, češ da ni treba ker še ročke niso mehke pa se malo vprašaš...to se ja menjuje na dve leti preventivno z razlogom, še na avtu...ostalo se mi niti ne da naštevat...itak je že odločeno...pa hvala vsem za nasvete
 
I

Izbrisan uporabnik #488

v nobeni navezi nisem z njimi, poznam pa mehanika

sem prebral, samo me je zanimalo, zakaj se je motor ustavil

glede zavorne tekočine, na avtomobilu je še v življenju nisem zamenjal

na motorju pa sem lani sam menjal po dveh letih in dejansko, ni bilo neke potrebe, škodi pa tudi ne
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
ni bilo potrebe praviš? Si meril količino vode al kr na pamet?
to da je na avtu še nisi menjal se ni za hvalit ampak samo pove kako nimaš pojma o stvareh ali pa se nimaš rad.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Kaj hočeš rečt da on dela to zastonj? :eek:
Hočem rečt to, da je nekomu važen samo denar. Svoj šiht odšraufa, pa gre domov... Za Davorja pa vem, da to dela z veseljem, da so mu motorji najljubši hobi. Seveda dela tudi za denar, kdo pa ne. Razlika je le, če hodiš v službo samo zaradi plače ali tudi zato, ker ti je neko delo v veselje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: legenda
I

Izbrisan uporabnik #488

ni bilo potrebe praviš? Si meril količino vode al kr na pamet?
to da je na avtu še nisi menjal se ni za hvalit ampak samo pove kako nimaš pojma o stvareh ali pa se nimaš rad.

izmeril sem, sem peljal na analizo celo, vse ok

22829700_10213981870519218_1465782593612833523_o.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj hočeš rečt da on dela to zastonj? :eek: .....je potrebna menjava enga dela zaradi nekega vpoklica ki se ga opravi brezplačno in to naredijo samo pooblaščenci, vsaj kolko jaz vem



Malo pretiravaš, noben ne pravi da morejo vse po tabeli, ampak če je v igri varnost ni debate....če stranka izrazi željo da mu nekaj zamenjajo, oni pa z argumentom, se ni treba, smo preverli, pol ne vem al jim smrdi moj evro al jim pa ni....

Zavorno olje te je motilo, ok.
Jaz bi te opozoril, da sedaj, ko boš peljal na Ptuj k pravemu majstru, da ti naj zamenja komplet vse zavorne cevi, po knjigi bi jim moral menjati na 4 leta, torej že 2x, za varnost gre, opozori jih.

Šlamparija od mehanikov, da se ne držijo servisnih navodil in ogrožajo varnost.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
a Davorja pa vem, da to dela z veseljem, da so mu motorji najljubši hobi.
zato je recimo meni žarnice iz zadnjih žmigvcev izmaknil iz ljubezni?
zato je meni rekel, da je normalno, da na novem motorju bilanca trese in stoji postrani. iz ljubezni? (niso bile scentirrane gume). Torej iz ljubezni, do šraufanja niti ni nardil pregleda novega motorja.
zato je meni prodajal pravljice, PVG-ju pa govoril druge stvari. iz ljubezni?

ja sama ljubezen ga je.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
eh daj snecer nehaj nabijat, ker prvo praviš da nimaš nobene veze z njimi pol pa takoj poveš da poznaš mehanika....še malo pa boš priznal da si neki šef tam.....ne vem zakaj te tak boli da nočem it več k njim....so imeli parkrat možnost mi dokazat da so dobri v tem kar delajo pa se je vsakič pokazalo nasprotno....ne vem zakaj bi potemtakem še naprej silil k njim