X5 3.0sd vs ML420CDI vs Q7 4,2 TDI vs Touareg R50

KAterega od zmogljivih dizelskih SUV svetujete?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.568
5
38
Sicer sem kliknil na Audi ampak za tak stroj bi raje imel Porsche Cayenne mašina tako lepo prede ,sicer je bencinar ampak
je vreden svojega denarja .
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
No za info za tvojega strica pa se mogoče lahko nauči lepo potegnit čoln ven iz morja: 20.10 na Lavrici ima Summit predstavitev in test Land Roverjev.
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:
No za info za tvojega strica pa se mogoče lahko nauči lepo potegnit čoln ven iz morja: 20.10 na Lavrici ima Summit predstavitev in test Land Roverjev.


uuuuu hvala, bom mu povedu, ziher bo tm!
cheer.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
@davidof
Gleda na to, da tvoj stric vozi čoln ter je tebe kot poznavalca vprašal za mnenje je moj nasvet, da predvsem gledata na max. nosilnost s prikolico,







Koliko je meni znano imajo vsi moznost vleke najvecje mozne prikolice(3500kg)

Jap to je res, beri naprej. Predvsem naj pogleda kateri avto se bo bolje prilagodil teži. Da ne bo na koncu ML ali Q7 glisiral, ker vzmetenje ne bo sfolgalo. Predvsem bi pa gledal kateri ti nudi speljevanje v hrib pa "ratrak" sistem. Če gremo malo v ekstreme kateri ima boljše bremze.
grin1.gif

Odvisno, se bo ta čoln peljal vsak vikend ali samo za poletje. Meni je butasta tema. Sem mi zdi, da tukaj swfity malo duva ego.
tongue-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Čudno se mi zdi da strokovnjak kot Swift(Butt)head namesto MB ML-ja ni predlagal GL-a. Ta je še precej večji kot ML. Sploh nisem vedel, da taka gara obstaja, pa sem videl, da ena mamca z njim vozi svojega otroka v vrtec. Gre se pa za MB GL 420 CDI 4Matic. Če je prešvoh pa je v Mengšu zastopnik za Brabus. Dvomim, da se nebi dalo kaj zmeniti.

Če se že menimo o mini ekoloških katastrofah...
Takšno mnenje pač imam in bolje da o tem ne debatiramo tukaj. Mogoče bom v kratkem odprl samostojno temo.
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
@LooK: hja Q7 V12 TDI bo stroj sam dvomim da bo za vlečt kej težkega!

@Davidoff: Sej zato pa je možno da sta res Touareg in Range boljša ker imata podvozje bolj robustno? Ta čoln se vleče dol čez celo leto, ne samo poleti!

Tema ni butasta, kaj pa naj pol napišem da bo tebi tema vredu??? A naj te vprašam, kje lahko kupim zadnji brisalec po najnižji ceni in če je Leclerc olje zadosti dobro za moj avto, al pa čaki mam še eno boljšo --->> Kje se da dobit Lexus lučke in če so dost vredu za Fiesto od moje sestre????

Drgač pa Swifty vedno nabija ego
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Ker se mi pač da danes malo dopisovat.

Butasta tema zato, ker mislim, da tukaj na tabli ni veliko ljudi, ki so vozili vse zgoraj omenjene SUV, še posebj pa, ko se govori o čolnu. Tvoja zgornja kombinacija je absolutno duvanje svoje majhnosti ter nepomembnosti.
Glede na to, da naj bi bil tvoj stric "živina" mu ni problema dobiti katerokoli zgoraj omenjeno testno vozilo. Sploh se ne bova spuščala v debate, da jih nimajo za test. Tukaj imam sigurno več izkušenj kot ti.
Bolje bi bilo, da skupaj vse preiskusita nato pa tukaj nam "nevednežem" predstaviš svoje ugotovitve. Mogoče bo celo komu kaj koristilo.

Kaj naj naročim?
Ferrari 599 GTB ali CL 63 AMG? Rabil bi ga za vsakodnevno nakupovanje.
bonk.gif
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ker se mi pač da danes malo dopisovat.

Butasta tema zato, ker mislim, da tukaj na tabli ni veliko ljudi, ki so vozili vse zgoraj omenjene SUV, še posebj pa, ko se govori o čolnu. Tvoja zgornja kombinacija je absolutno duvanje svoje majhnosti ter nepomembnosti.
Glede na to, da naj bi bil tvoj stric "živina" mu ni problema dobiti katerokoli zgoraj omenjeno testno vozilo. Sploh se ne bova spuščala v debate, da jih nimajo za test. Tukaj imam sigurno več izkušenj kot ti.
Bolje bi bilo, da skupaj vse preiskusita nato pa tukaj nam "nevednežem" predstaviš svoje ugotovitve. Mogoče bo celo komu kaj koristilo.

Kaj naj naročim?
Ferrari 599 GTB ali CL 63 AMG? Rabil bi ga za vsakodnevno nakupovanje.
bonk.gif

Okej vse lepo in prav kar si napisal! Sam vseeno, mal si poglej kaj se drugače piše na forumu pa ti bo jasno!

Te ne poznam in nevem kake izkušnje imaš, sicer ni nujno da je bilo v temi odločilno to da kdo je kaj peljal ampak dosti pomaga tudi mnenje kaj si folk misli o določeni znamki ali modelu! Torej gre za pogled skozi oči javnosti in tudi tko je da tukaj niso sami laiki, zato mislim da je moja tema opravičljiva z razlogom, ki je to da me zanima mnenje večih oseb!!!

Glede tvojega sarkastičnega vprašanja......lahko bi ti na dolgo in široko razlagal o modelih, ki si ju omenil, pa neglede na to da nisem vozil ne enega ne drugega bi bil moj odgovor CL63 AMG, predvsem iz splošnega razloga da je bolj praktičen in namenjen večim aktivnostim.....torej so moje osebne preference izvzete (kot so izgled in performans ter še kaj...ala varnosti in poraba...)!!! Pa tudi kaka druga priporočila (CL65 AMG....bolje kot CL63....)!!!!

Kul???

LP,

Swifthead
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Peljal sem se z Cayenne Turbo S, ML 320, Q7 3.0 tdi. Vsi avti so znotraj zelo podobni in komfortni, vse je natančno izdelano. Tut predejo lepo. V vsakem se dobro peleš. Edino pri Q7 me moti tist udbijač zadnji, ker zgleda prou ceneno, ker ni barvan v barvi avtomobila. Ko sva se peljala s cayennom je res trgalo. Zvok nenormaln, prou poka ko spele hitr. Sam se nemore primerjat z ML in Q7, ki sta švohnejša, čeprav tut dobro potegneta, sam cayenne je res prou športnik. Sam izgled je ful odvisen tudi od dodatne opreme. ML in Cayenne zgledata bolj pošteno z strešnimi letvami. ML pa s pragom, saj ga nardi res nabitega.
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik woowek pravi:
Peljal sem se z Cayenne Turbo S, ML 320, Q7 3.0 tdi. Vsi avti so znotraj zelo podobni in komfortni, vse je natančno izdelano. Tut predejo lepo. V vsakem se dobro peleš. Edino pri Q7 me moti tist udbijač zadnji, ker zgleda prou ceneno, ker ni barvan v barvi avtomobila. Ko sva se peljala s cayennom je res trgalo. Zvok nenormaln, prou poka ko spele hitr. Sam se nemore primerjat z ML in Q7, ki sta švohnejša, čeprav tut dobro potegneta, sam cayenne je res prou športnik. Sam izgled je ful odvisen tudi od dodatne opreme. ML in Cayenne zgledata bolj pošteno z strešnimi letvami. ML pa s pragom, saj ga nardi res nabitega.


evo to so pravi odgovori in tisto kar želim slišati!

Hvala hvala....zvezdice padajo!

P.S. - no Porsche Cayenne (Porhl Hijena
evil.gif
) je čisto drug stroj in se ne primerja z ostalimi!!! Čeprav moram rečt da kljub temu ni uradno najhitrejši serijski SUV ampak to pripada malce močnejšemu in lažjemu Mercedes-Benz ML63 AMG

no ampak to je offtopic tako da....


.....čimveč takih mnenj:)
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ce imas kes za iber jahto, 100k eur za avto imas pa se nekaj pod palcem, da ti lupino dostavijo do vode! Razen ce se vozi po savi, ljubljanici, obcasno pa skoci se v piran s svojo jahto!
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
predlagam ''stricu'' opsss tvojemu egu, da si plača privez v marini...
denar namreč ni problem....zakaj se torej jajcat po cestah???

pa brez zamere....kdor ima dinarčke pod palcem ne vleče prikolic kot čehi po cesti.......(aja običajno nimajo časa vlečt prikolico ker razmišljajo kako bodo izpeljali posle, še manj pa klatit od salona do salona in izbirat avtke !!!!
aja pa še večina poslovnežev ima šoferja!!!

sedaj pa mi lahko bluziš kar hočeš....žal si prebrana knjigica :p
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
predlagam ''stricu'' opsss tvojemu egu, da si plača privez v marini...
denar namreč ni problem....zakaj se torej jajcat po cestah???

pa brez zamere....kdor ima dinarčke pod palcem ne vleče prikolic kot čehi po cesti.......(aja običajno nimajo časa vlečt prikolico ker razmišljajo kako bodo izpeljali posle, še manj pa klatit od salona do salona in izbirat avtke !!!!
aja pa še večina poslovnežev ima šoferja!!!

sedaj pa mi lahko bluziš kar hočeš....žal si prebrana knjigica :p

Čaki zakaj bi pa on imel šoferja.......sej ni bajno bogat, pa nben kralj da bi rabu da mu šofer voz okol familijo in stvari???

Ne razumem kaj si hotu povedat....


Pa zakaj bi on imel privez, pa tm plačeval neki!!! Tko da če on hoče recmo it enkrat na Murtar in od tm naprej po Jadranu pa drugič spet v Portorožu, pa tretjič spet v Rijeki, kaj a to pomeni da bi moral povsod imeti priveze???!!!!

Sorry miško ampak tukaj si zgrešil!

Moj ego je pa itak poln in nebi se rabu tle še s tem ukvarjat!

Testne vožnje se mu dajo, ker to mu je pač všeč.....tko kot meni! Men pa drgač plovila sploh niso nevem kaj, nkol si tega nebi kupu......sam enim je to drugim ono!

Js sm mu tut skoz govoru naj si SL-a nabav pa si je na konc ubodu Jaguraja XK, pa kaj naj jst!
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
tut jest nerazumem kako se da cloveku z denarjem ukvarjat se stem kako bo plovilo sploh spravil do obale. ti mu rajs povej da se mu bolj splaca coln najet ce ni 2 mesca na njem, ne pa da mu kle avto isces.
smile-1.gif
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Antonio in Mitja: Tudi meni so se porajala v glavi taka vprašanja pa nisem vprašal, ker vsak človek ima svoje predpostavke, želje, ideje, ...

Kar se vlačenja čolna tiče, sem si tudi mislil, zakaj hudiča ga sam vlači levo desno, naj najame prevoznika in čao. Vendar iz lastnih iskušenje izpred nekaj let lahko povem, da najbolj zaupam sebi. Mi imamo sicer jadrnico, ki je ne moreš kar sam peljat, ker je preširoka itd. itd.. Sem pa videl kako so v marini (na Rabu se mi zdi) na dvigalu uničili svežega lepega novega Baylajnerja. Raje z lastnim avto do polovice v morje kot pa na vrteče dvigalo. Pa ne zdej razpravlat da to ni treba oz. kaj pa rja pa tko naprej. Napisano je samo za primer. Ker vem da se da samo prikolco lepo v vodo sam vsa je spet odvisno od tipa čolna itd.

Najem čolna je pa spet svoja plat medalje. Bil na čarterju in bilo kar nekaj presenečenj: pokvarjen električni vitel in po naši želji ker se nam je mudilo, nismo dovolili zamenjave, ker škoda zgubljat čas. Drugo je blo ko smo lepo začel jadrat in je malček zapihalo in je bilo potrebno zategnit glavno jadro je odletel gambet. Nič orodja nič rezevnih delov nič od nič. Jadra dol, motoro do prve marine in najdet koga ki ima gambet pravilne velikosti itd.

Sploh pa če bi malček bolje prebral: njegov stric prživi več kot pa 2 meseca na leto na čolnu.

Marine? Hmmmmmmm .... Zelo hitro ugotoviš, da če imaš v marini čoln in plačuješ 2-6.000€ na leto, plus si zelo na očeh potencialnim tatovom, ki jih je v marinah veliko, varovanje pa slabo. Plus skoz si na očeh firbcev itd. itd.. Da ti ne omenjam. Računica z dobrim avtom in šlepanjem je boljša. Plus lahko si sam izbiraš izhodiščno točko za izlete, če pa si v marini moraš pa vzeti v zakup da izgubiš toliko in toliko časa. Čas pa je več vreden kot pa denar.

Samo moje OffTopic razmišljanje.

Sploh pa tema je izbiranje avta ne pa kaj in kako si kdo duva ego ali koliko je kdo bogat in kaj rad poæne.

Skratha Swifthead: naj tvoj stric izbere ustrezni avto in naj si vzame čas naslednjo soboto na Lavrici od 10h dalje in naj malo pobara koga kako se speljuje na zelo spolzkih terenih ala spusti za čolne. In lahko bo probal terenske lastnosti Freelanderja 2, Range (tudi Sport) ima pa tako ali tako še malo boljše. Mogoče ga pa tudi to zamika :D
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:
Antonio in Mitja: Tudi meni so se porajala v glavi taka vprašanja pa nisem vprašal, ker vsak človek ima svoje predpostavke, želje, ideje, ...

Kar se vlačenja čolna tiče, sem si tudi mislil, zakaj hudiča ga sam vlači levo desno, naj najame prevoznika in čao. Vendar iz lastnih iskušenje izpred nekaj let lahko povem, da najbolj zaupam sebi. Mi imamo sicer jadrnico, ki je ne moreš kar sam peljat, ker je preširoka itd. itd.. Sem pa videl kako so v marini (na Rabu se mi zdi) na dvigalu uničili svežega lepega novega Baylajnerja. Raje z lastnim avto do polovice v morje kot pa na vrteče dvigalo. Pa ne zdej razpravlat da to ni treba oz. kaj pa rja pa tko naprej. Napisano je samo za primer. Ker vem da se da samo prikolco lepo v vodo sam vsa je spet odvisno od tipa čolna itd.

Najem čolna je pa spet svoja plat medalje. Bil na čarterju in bilo kar nekaj presenečenj: pokvarjen električni vitel in po naši želji ker se nam je mudilo, nismo dovolili zamenjave, ker škoda zgubljat čas. Drugo je blo ko smo lepo začel jadrat in je malček zapihalo in je bilo potrebno zategnit glavno jadro je odletel gambet. Nič orodja nič rezevnih delov nič od nič. Jadra dol, motoro do prve marine in najdet koga ki ima gambet pravilne velikosti itd.

Sploh pa če bi malček bolje prebral: njegov stric prživi več kot pa 2 meseca na leto na čolnu.

Marine? Hmmmmmmm .... Zelo hitro ugotoviš, da če imaš v marini čoln in plačuješ 2-6.000€ na leto, plus si zelo na očeh potencialnim tatovom, ki jih je v marinah veliko, varovanje pa slabo. Plus skoz si na očeh firbcev itd. itd.. Da ti ne omenjam. Računica z dobrim avtom in šlepanjem je boljša. Plus lahko si sam izbiraš izhodiščno točko za izlete, če pa si v marini moraš pa vzeti v zakup da izgubiš toliko in toliko časa. Čas pa je več vreden kot pa denar.

Samo moje OffTopic razmišljanje.

Sploh pa tema je izbiranje avta ne pa kaj in kako si kdo duva ego ali koliko je kdo bogat in kaj rad poæne.

Skratha Swifthead: naj tvoj stric izbere ustrezni avto in naj si vzame čas naslednjo soboto na Lavrici od 10h dalje in naj malo pobara koga kako se speljuje na zelo spolzkih terenih ala spusti za čolne. In lahko bo probal terenske lastnosti Freelanderja 2, Range (tudi Sport) ima pa tako ali tako še malo boljše. Mogoče ga pa tudi to zamika :D

Ej res vsa čast za tale odgovor!!!!!!!!
cheer.gif


Bravo brav
aplauz.gif


povedal si bistvo in niti mi ni treba povzemat niti karkoli ponovno razpravljat......torej kaj je sploh pomembno komu kaj paše, če se torej mojemu stricu da z vsem tem ukvarjat, kaj mene briga, drgač je pa na čolnu čez celo leto!!

Dejmo nazaj k temi.....torej avti!

Torej naslednjo soboto bo treba it tja na Lavrco...ker to pa veliko pomeni da poleg avta ki ga kupiš ti še malo prakse in nasvetov dajo
cool-1.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:



Kar se vlačenja čolna tiče, sem si tudi mislil, zakaj hudiča ga sam vlači levo desno, naj najame prevoznika in čao. Vendar iz lastnih iskušenje izpred nekaj let lahko povem, da najbolj zaupam sebi. Mi imamo sicer jadrnico, ki je ne moreš kar sam peljat, ker je preširoka itd. itd.. Sem pa videl kako so v marini (na Rabu se mi zdi) na dvigalu uničili svežega lepega novega Baylajnerja. Raje z lastnim avto do polovice v morje kot pa na vrteče dvigalo. Pa ne zdej razpravlat da to ni treba oz. kaj pa rja pa tko naprej. Napisano je samo za primer. Ker vem da se da samo prikolco lepo v vodo sam vsa je spet odvisno od tipa čolna itd.



Najem čolna je pa spet svoja plat medalje. Bil na čarterju in bilo kar nekaj presenečenj: pokvarjen električni vitel in po naši želji ker se nam je mudilo, nismo dovolili zamenjave, ker škoda zgubljat čas. Drugo je blo ko smo lepo začel jadrat in je malček zapihalo in je bilo potrebno zategnit glavno jadro je odletel gambet. Nič orodja nič rezevnih delov nič od nič. Jadra dol, motoro do prve marine in najdet koga ki ima gambet pravilne velikosti itd.



Sploh pa če bi malček bolje prebral: njegov stric prživi več kot pa 2 meseca na leto na čolnu.



Marine? Hmmmmmmm .... Zelo hitro ugotoviš, da če imaš v marini čoln in plačuješ 2-6.000€ na leto, plus si zelo na očeh potencialnim tatovom, ki jih je v marinah veliko, varovanje pa slabo. Plus skoz si na očeh firbcev itd. itd.. Da ti ne omenjam. Računica z dobrim avtom in šlepanjem je boljša. Plus lahko si sam izbiraš izhodiščno točko za izlete, če pa si v marini moraš pa vzeti v zakup da izgubiš toliko in toliko časa. Čas pa je več vreden kot pa denar.



Samo moje OffTopic razmišljanje.



Sploh pa tema je izbiranje avta ne pa kaj in kako si kdo duva ego ali koliko je kdo bogat in kaj rad poæne.



Skratha Swifthead: naj tvoj stric izbere ustrezni avto in naj si vzame čas naslednjo soboto na Lavrici od 10h dalje in naj malo pobara koga kako se speljuje na zelo spolzkih terenih ala spusti za čolne. In lahko bo probal terenske lastnosti Freelanderja 2, Range (tudi Sport) ima pa tako ali tako še malo boljše. Mogoče ga pa tudi to zamika :D




no, jaz se se vedno mnenja da je bols met v marini. prvic, ni ti treba vlact sabo tega in prej prides do marine, drugic, tm ti ni treba tega spuscat v vodo, to ni ravno mal dela. sam sem samo enkrat pomagu prjatlu spuscat 6m dolg coln, neki v stilu fisherman, in smo rabl zihr 15minut + 15 min da smo ga uzel vn. ce ga mas pa v marini, se pa zapeljes v portoroz za 1 vikend, parkiras avto in se usedes na jahto. a se vm to da vozt za 1 vikend? upam da ne.
confused-1.gif








glede nejema, ma pa vsak seveda svoje mnenje. men je to vsec pr najemu, da te briga za vse, ce se ti pokvar kej pustis tm in ti druzga prpelejo, al pa drugje najames. nimas nc skrbi skratka, ni treba registrirat, zavarovat, pucat, kupovat, prodajat, samo prides, placas in odpeljes. na koncu pa ugotovis da si cenej skoz prsu, razn ce si res vleik na jahti.



sej ne recem, ce bom kdaj res imel denar, bom imel seveda svojo jahto, ampak bom imel tut nekoga ki bo za njo skrbel. od nakupa, pucanja, registracij, prevozov, pa do prodaje in spet nakupa nove.





edit: ce ze hoces moje mnenje swifty, cayenne turbo, pa se jaguarja nerab vec
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
..ma najboljsi je Q7, ker je primeren za vleko tako dolge prikolice kot je tale coln, namrec ima najdaljse medosje in ga zaradi dolzine ne bo zvijalo (sukalo) pri zaviranju oziroma pri voznji po klancu navzdol,glede podvozja ni tako velik problem ker je prikolica ziher tandem tako da na vlecno kljuko ni tako velikega pritiska.

Motor je dovolj vse kaj je vsaj 3.0 TDI ali vec ampak tudi ta nima nikaksnih problemov z voznjo saj hitrej od 80 km/h tako ne more vozit,







... prejsnji teden sem iz nemcije z mojim TDI- jem z 110 konji in 1600 kg nalozeno prikolico sel po 130 km/h brez problemov...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: