WM6 na FS N560

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Tule imaš vse verzije WM6 za N560: http://4pda.ru/forum/index.php?s=43ff9816b5dce5d2f9c314ce998229e8&showtopic=50546&st=900

Jaz uporabljam Pups 0.0.4 by 777-Team (WM6 5.2.1908 Build 18508 WWE), ki je tudi zadnja verzija. V tej verziji dela vse OK, ni več problemov z GPRS in WPA2. Če namestiš gonilnik za SDHC kartice, ti ne bo delal WiFi.
Instalacija je čisto enostavna. Najprej naredi hard reset dlančnika, na PCju mora laufat Windows XP (na Visti ne dela). Zaženeš bootloader in po kakih 5 minutah se ti dlančnik zbudi z WM6.
LP
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Tule imaš vse verzije WM6 za N560: http://4pda.ru/forum/index.php?s=43ff9816b5dce5d2f9c314ce998229e8&showtopic=50546&st=900

Jaz uporabljam Pups 0.0.4 by 777-Team (WM6 5.2.1908 Build 18508 WWE), ki je tudi zadnja verzija. V tej verziji dela vse OK, ni več problemov z GPRS in WPA2. Če namestiš gonilnik za SDHC kartice, ti ne bo delal WiFi.
Instalacija je čisto enostavna. Najprej naredi hard reset dlančnika, na PCju mora laufat Windows XP (na Visti ne dela). Zaženeš bootloader in po kakih 5 minutah se ti dlančnik zbudi z WM6.
LP

Zdravo!
Glede na težave, ki se mi te dni pojavljajo pri navigaciji, se čedalje bolj nagibam, da bi poleg hard reseta nadgradil obstoječi WM 5 z WM 6.
Pred tem, zame drastičnim ukrepom pa bi bil zelo vesel, če bi mi pred tem postopkom, kdo povedal, iz svojih lastnih izkušenj, če se dejansko splača nadgradnja? Oz. koliko vas je sploh izvedlo nadgradnjo?
Ker dlančnik dejansko uporabljam vsakodnevno, me zanima, če z WM 6 postane njegovo delovanje slučajno kaj počasnejše oz. katere prednosti s tem pridobim???
In še nekaj; če bi ne bil zadovoljen z WM6, imaš Dare 1 morda še kakšno povezavo z operacijskim sistemom WM5, da ostanem vsaj pri tem kar imam sedaj?
redface-1.gif


Hvala in lep pozdrav!

P.S.
Dare1, mi lahko namigneš, kateri program na FS N560 uporabiti, če bi hotel iz registra pobrisati določene zadeve oz. na preprost način, kako se to izvede; če se seveda sploh da na preprost način to izvesti?
redface-1.gif
(tkole farbamo tisti, ki hudičevo dobro poznamo uporabnost N560, nismo pa preveč vešči pri odpravljanju težav!)
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Od kar obstaja tale upgrade ga mam na mojmu racunalniku, ampak se nism zbral dovolj poguma da bi ga instaliru na dlancnik. Sicer pa naceloma, za to kolikor jaz uporabljam dlancnik mi WM5 dost ok deluje.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
WM6 dela hitreje kot WM5, na voljo imaš več interenega spomina, GPS fix je neprimerno hitrejši na WM6, (stanje na WM5 malo izboljša oni FSC GPS fix). Da povzamem, prehod na WM6 je zame več kot pozitiven. Originalni angleški ROM WM5 imam tudi shranjen, če slučajno rabiš, ga lahko dam na RapidShare. Na WM6 je malo zajebancije samo glede GPRS prenosa podatkov (tam je potrebno vnest določen string v register da dela BP - sam tega niti ne rabim
tongue-1.gif
).
Za pucanje registra obstaja kar nekaj programov, sam uporabljam Resco Explorer, ki poveg vseh ostalih dobrot instalira tudi Registry Explorer.
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
WM6 dela hitreje kot WM5, na voljo imaš več interenega spomina, GPS fix je neprimerno hitrejši na WM6, (stanje na WM5 malo izboljša oni FSC GPS fix). Da povzamem, prehod na WM6 je zame več kot pozitiven. Originalni angleški ROM WM5 imam tudi shranjen, če slučajno rabiš, ga lahko dam na RapidShare. Na WM6 je malo zajebancije samo glede GPRS prenosa podatkov (tam je potrebno vnest določen string v register da dela BP - sam tega niti ne rabim
tongue-1.gif
).
Za pucanje registra obstaja kar nekaj programov, sam uporabljam Resco Explorer, ki poveg vseh ostalih dobrot instalira tudi Registry Explorer.

Hvala za tvoj odgovor;

ne vem morda bi te moral prositi na PM ampak, bi bil res tako dober in dal verzijo WM 5 na RapidShare? Dlančnik namreč uporabljam dnevnoredno in si v bistvu ne morem privoščiti poslabšanja stanja. Ko potegnem verzijo WM 5;0 si bom upal narediti naslednji korak!
Bluetooth povezava pa na WM 6 deluje brez problema?

LP in še enkrat hvala!
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Tu imaš WM5 http://rapidshare.com/files/79828618/English_Original_ROM_N560.rar
Vendar pozor: če ti slučajno gre kaj narobe pri flashanju se lahko zgodi, da ne boš prišel v Bootloader in tudi WM5 ne boš mogel dat nazaj na dlančnik. Torej upaj, da ne zmanjka elektrike, ko boš flashal dlančnik! UPS je priporočljiv. Pred flashanjem naj bo baterija polna, na cradle pa tudi priklopi napajanje!

Glede verzij WM6 pa prevod iz ruščine v angleščino by Bablefish
uf-1.gif

mirror trans, but the most important things are:

Pups 0.0.0 by to """-.Team (WM6 5.2.1437 Build 17944 wwe)
* are corrected and work AS, BT and GPRS

Pups 0.0.1 by to """-.Team (WM6 5.2.1437 Build 17944 wwe)
* WPA-Enterprise works.
* is opened checking certificates. (!?)
* RAPI is switch oned.
* Windows live and Messenger are removed.

Pups 0.0.3 by to """-.Team (WM6 5.2.1908 Build 18508 wwe)
* in the piercing are returned Panning, KeyLock (it is included into Settings- Buttons, supplementary sheet FSC KeyLock), GPS Locator, SystemInfo.
* there is no necessity to place FSC Reg.cab
* + OneNote.
* + Remote Desktop
* - Alarm not working!

Pups 0.0.4 by to """-.Team (WM6 5.2.1908 Build 18508 wwe)
* Alarm fix.
* global changes in the memory
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Dare1 - HVALA!

Ej, a je pred flashanjem nujno potrebno narediti hard reset?

Vidim, da se Božične zgodbe še dogajajo,......
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Nujno ni, je pa priporočljivo. Itak ti z instalacijo WM6 gre vse in boš moral vse na novo instalirat (backupi dlančnika naWM5 ne delajo na WM6).Sicer pa te hard reset stane max 10s. Power+Calendar+reset in ko stisneš reset še držiš ona dva knofa dokler ne naredi biiip.
aplauz.gif
 

darkokoper

Pripravnik
6. sep 2007
65
0
6
hvala, inštaliral in dela...kolega pa ima z isto inštalacijo probleme pri ustvarjanju identitet v messages...trokira...meni pa dela b.p.