Wireless charging

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Na kratko: ne.

Brezžično polnjenje je smiselno samo na zelo kratke razdalje, kot se recimo trenutno uporablja. Vse ostalo je samo velika potrata energije, kar seveda ni okolju prijazno. To bo tudi glavni show stopper vsega skupaj.
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Aha. Slisat je bilo zanimivo (meni amaterju), sploh implementacija v real life "stroje", npr. EV, droni, telefoni itak in ostalo. Pac to, da gre tehnika nekam naprej, ne da moras telefon polozit na tablico za charging.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pac to, da gre tehnika nekam naprej, ne da moras telefon polozit na tablico za charging.

Tehnika tukaj nima nobene veze. Gre za osnovne zakone fizike - jakost polnjenja pada s kvadratom razdalje. Nikola Tesla je že pred več desetletji uspešno prenašal elektriko brezžično. Ampak izgube so pa gromozanske in v praksi neupravičene. Sploh ker je trenutno težnja biti bolj varčen, kot pa manj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Čakej, da navdušenci pogruntajo, da je tu zraven ogromno sevanja :evil: :valjamse: (k je to glih moderno)
 
  • Haha
Reactions: sad

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Mene bolj zanima, zakaj zdaj polnilec iz 220 ne napolni telefona v 2 minutah, ampak v pol ure? Kako hitro bo baterija crknila na telefonu....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Mene bolj zanima, zakaj zdaj polnilec iz 220 ne napolni telefona v 2 minutah, ampak v pol ure? Kako hitro bo baterija crknila na telefonu....

Pri telefonih se večina zadev ustavi pri (pasivnem) hlajenju. Tudi procesorji bi lahko bili precej zmogljivejši, v kolikor bi jih lahko ustrezno hladil. Enako je tudi pri bateriji - hitrejše polnenje pomeni tudi več "odpadne" toplote, ki jo lahko odvajaš samo z določeno močjo (<10W).
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
A lahko eno bedasto vprašanje. V eni od avtohiš me je prodajalec prepričeval, da ima ta avto vgrajen wireless charger ter da se s tem polnilcem da polniti vsak telefon? Jaz sem rekel, da verjetno samo tiste telefone od 700€ naprej (ki pač to podpirajo), pa je rekel, da lahko kar vsakega daš tako polniti. Samo postaviš ga gor in naj bi se polnilo? A je to res možno?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Telefon mora seveda podpirati wireless charging. Ni pa to vezano na ceno telefona, imaš tudi cenejše telefone z wireless charging, pri dražjih pa je načeloma to res samoumevni feature.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
A lahko eno bedasto vprašanje. V eni od avtohiš me je prodajalec prepričeval, da ima ta avto vgrajen wireless charger ter da se s tem polnilcem da polniti vsak telefon? Jaz sem rekel, da verjetno samo tiste telefone od 700€ naprej (ki pač to podpirajo), pa je rekel, da lahko kar vsakega daš tako polniti. Samo postaviš ga gor in naj bi se polnilo? A je to res možno?
Če ti je naložil tole glede polnenja, potem sem ziher, da je tudi glede avta zelo naložil. Pa ne z dodatno opremo. :evil:

Odgovor na tvoje zadnje vprašanje je seveda NE.

p.s. a maš kako staro Mobiragljo doma? Dej mu jo nesi v AH, da ti jo napolni v avtu s tem famoznim A-Chargerjem :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: McGiver