Windsurfing...kje?

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Evo, Letos je padla odločitev, da se naučim Windsurfat.
Svetujte, kam v sredozemlju it julija, da obstaja šola surfa, ki bi naučila nadobudnega turista surfat
smile-1.gif


pa da se gre z avtom (do 2000km daleč)

Nagibam se na kak grški otok.. kateri??. (kako je na Sardiniji s temi zadevami?) kaj pa Španija?
Hrvaška in Afrika ne...

Thx,
LP
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Surferji drugače hodijo na Karpatos, vendar bi znalo biti tam preveč vetra zate kot začetnika, ker naj bi tam res pihalo. Potem kakšen Rodos.
Na Sardiniji vem za Porto Pollo, da imajo znano surf šolo in veliko izbiro opreme. Mah teh šol je povsod polno.
Se bo še kakšen surfer oglasu pa ti svetoval.
No tolk ti lahko povem kar sem opazil, ko hodim kajtat okoli.

Pa veliko sreče pri učenju in da čimprej spelješ.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
mnogi stari prekaljeni zapriseženi dolgoletni surferji, med njimi tudi moj kolega, so presedlali in zamenjali šport. windsurf v garažo in zdaj samo še kajtajo, ker je baje še boljši filing. plus tega ni odvečne krame na strehi avta, ko kam greš, vse je lepo v enem malo večjem rukzaku. za windsurf je pa vse na strehi, pa pakiranje, pa vezanje, pa sestavljanje ...
če si popoln začetnik probaj raje kr s kajtom ... baje ni težko, nisem pa sam probal, to priznam.
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Surfat sem samo malo probal in mi je bilo prezahtevno. Kajtam pa zdej že skoraj 2 leti.
Kajtat se je lažje naučit, je pa nevarnejše, če gre kaj narobej oziroma, če se ne držiš pravil. Ob dobrih pogojih se lahko naučiš kajtat v parih dneh, tednu. Pač odvisno od posameznika.
Je pa tako, da pri kajtanju rabiš še nekoga, ki ti kajt drži ko ga dvigaš/pristajaš, medtem ko pri surfu sam dvigaš jadro iz vode
rolleyes-1.gif


Če imaš pa še kakšno vprašanje pa samo vprašaj
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
kaj pa tisti kajti, ki zadržijo obliko, ko padejo v vodo? a tistega ne moreš sam dvignit?
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
kaj pa tisti kajti, ki zadržijo obliko, ko padejo v vodo? a tistega ne moreš sam dvignit?

Asistirano dviganje/pristajanje je mišljeno samo na plaži ko začneš. V vodi pa sedaj ko so kajti že kar izpopolnjeni, kajt preprosto dvigneš iz vode, če ti dol pade. Se pa sedaj večinoma uporabljajo napihljivi tuba kajti, ki v vodi ne morejo potonit in ohranijo obliko.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
aha tako. moram enkrat sam probat, pa bom videl. sem uspešno deset let prelagal windsurfing, zdaj so pa vmes že kajti prišli, pa bom mogoče kar preskočil eno stopnjo "evolucije", haha.
lp in dober veter!
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
o de best.... edino nikjer na plažah sredozemlja nisem zasledil, da bi ponujal tečaje kajte.. samo surf..

Kreta? Rodos? verjetno ni kej zgrešit
smile-1.gif
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Za Kreto ne bi vedel, na Rodosu so pa sigurno, ker sem tudi jest začel tam na vodi kajtat.
Imaš pa tudi v slo kar nekaj kajt šol, ki ti vse organizirajo.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.064
123
63
KSZ..

Lahko kdo napiše koliko €€€ stane en tečaj surfanja/kajtanja, vključno z najemom opreme.

1x sem sicer stal na srfu (za ene 5 sekund); zdaj me je pa fuuul prijelo, da bi se spravil k stvari tako kot se spada.

Lahko tudi na PM.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Jest letos šibam na Lefkado, po mnenju ostalih, ki so bili že dol je najlepši ter tudi najbolj ugoden kar se vremena tiče. Bom poročal ko se vnem edino škoda k je to šele čez dober mesec pa pol
frown-1.gif
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
cheer.gif

Potem se pa vidiva na Lefkadi. Planiram iti podoben datum kot ti.
Sem bil že lani in sem bil zadovoljen. Morda bi lahko le vse dni pihalo dovolj, da bi se dalo vozit.

Kampiranje?
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Mi gremo dol 10 julija oziroma tam nekje. Ne vemo še, ker gremo z kombijem bomo verjetno imeli obe varjanti sabo, ampak po vsej verjetnosti bomo iskali apartma ker 14 dni v šotoru se mi ne da biti
smirk-1.gif