Wake-on Lan (remote) za trote

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Obujam staro temo..

Na P7P55D imam tezave. Router je 54GL z DD-WRT in WOL deluje OK. Par dni. Potem pa ne zbudim kiste, po bogu ne.. kaj bi lahko bila fora?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Nimam kakšne pametne ideje, ampak, si prepričan, da v prvem primeru kišta ni bila samo v stand-byju? (hm, sploh ne vem, če ti WOL kišto zbudi iz stand byja?)

Preglej nastavitve BIOSa, da nimaš kje kakšnega strašnega varčevanja, ki bi kišto čez nekaj dni dal v totalni off mode (bi bilo čudno, ampak, hej, možno je marsikaj). Zadnjič sem gledal plato, ki je imela v BIOSU opcijo, kjer je pisalo: poraba ugasnjene kišt < 1W, in zraven opomba: WOL ne bo več delal. Ampak to je potem stalna zadeva.

Celo tako je, da običajno WOL dela 100%, da bi jaz morda celo prej sumil router kot kišto... Probaj še s kakšnim drugim računalnikom...
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Sigurno ne. Vedno jo kompletno ugasnem. Ker, WOL mi komot zbuja ostali dve kisti z P8P67PRO in P5QL-VM EPU platami. Razen, ce ima P7P55D kaj drugace narejen WOL in gre po shutdownu po dolocenem casu na nek nacin, ki ga WOL ne zbudi.

Bom pogledal se 1x. Pa na router bom installal najnovejsi DD-WRT, pa da vidimo..

Tnx!
 

Omelo

Zelenc'
24. apr 2012
2
0
1
Da še sam malo obudim temo. Ni mi jasno, zakaj se računalnik ne zbudi... Torej. Imam Imam programčka WakeOnLanGui in WakeOnLanMonitor... Preko GUI vpišem podatke in z njim pošljem Magic Packet. Na drugem računalniku vključim Monitor, kateri dejansko paketek dobi. Torej, zadeva pride do računalnika. Za začetek želim le interno vključiti računalnik, potem pa še od zunaj, če bo slučajno to delovalo.

WOL je vključen v BIOS-u, Windowsih, port 9 odprt in na routerju preusmerjen... Ampak ko dam računalnik v standby ga razen tipke ne zbudi nobena stvar. Router je RT-N16 (naložen original firmware), sta pa vmes še dva čisto navadna D-link 8 portna gigabit switcha. Mogoče je težava v tem?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Ko pa je računalnik ugasnjen pa se zbudi? Ker jaz sem imel podoben problem. Idi v device manager in lastnosti na mrežno kartico (kabel) in pod Advanced zavihek nastavi opcijo "Wake on setting" na OS controlled (ta opcija je mislim da odvisna od mrežne kartice in možno da boš imel nekoliko drugače). Potem pa še idi na zavihek Power management in poklukaj obe kljukici ki se tičeta bujenja računalnika.

Aja, pa za lokalno bujenje iz drugega računalnika ne rabiš imeti noben port odprt na routerju, tudi switchi ne vplivajo. Ko boš pa hotel še remote bujenje pa se ponovno oglasi
smile-1.gif
 

Omelo

Zelenc'
24. apr 2012
2
0
1
Lahko je računalnik ugasnjen ali pa v pripravljenosti, nikoli se ne zbudi. WakeOnLanMonitor paket zazna, vendar ko je računalnik prižgan.
Drugače pa, vse kar se tiče wake on lana sem vključil. Naložil sem celo en service - navodila našel na strani Wake-on-Lan (WOL) for Windows 7 Made Easy!, nastavil požarni zid v windowsih, same nastavitve v mrežni, vse omogočeno. Na routerju sem port sicer preusmeril, vendar zato, ker sem predvideval da bo to kar brez problema delovalo. Pa ne gre in ne gre.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Razni požarni zidovi in drugi servici nimajo nobene veze, saj je računalnik itak ugasnjen/v standby in ti itak ne morejo delati. Operacijski sistem in nastavitve na mrežni kartici morajo biti pravilno nastavljene, drugače zadeva ne more delati. Tisti dve nastavitvi, ki sem jih prej napisal, si preveril?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Sigurno ne. Vedno jo kompletno ugasnem. Ker, WOL mi komot zbuja ostali dve kisti z P8P67PRO in P5QL-VM EPU platami. Razen, ce ima P7P55D kaj drugace narejen WOL in gre po shutdownu po dolocenem casu na nek nacin, ki ga WOL ne zbudi.

Bom pogledal se 1x. Pa na router bom installal najnovejsi DD-WRT, pa da vidimo..

Tnx!

Update: Ocitno novejsi DD-WRT firmware pomaga na WRT54GL, ker vse trenutno OK spila.