Wake-on Lan (remote) za trote

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Nikoli se nisem kaj dosti igral z WOL, sedaj bi mi pa prav prisel na dveh PC-jih.

Prvi ima plato: Asus P8P67 Pro Rev 3.1 v navezi z routerjem Asus RT-N16 (stock firmware)

Drugi je: Asus P7P55D v navezi z routerjem Linksys WRT54GL z DD-WRT firmwarom.

Oba z W7 x64


Skratka, na routerjih odprem port (baje je po zelji, sem pa tudi 9 odprl za zbujat PC-je preko portalov na spletu), dolocim host na no-ip (dinamicni IP-ji), dolocim se MAC addresso PC-jev, pri Power managementu v Win7 vklopim sprejem paketkov in... ce prav razumem, naj bi to v praksi zbudilo PC?

No pa ga ne, nobenega. Potrebujem kaksen poseben software (za posiljanje pravih paketkov) za zbudit drugo kisto?

Ima kdo pozitivne izkusnje s tem?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Mrežna kartica mora podpirati WOL (to najbrž podpira), potem je WOL potrebno vklopiti v biosu, če gre za integrirano mrežno kartico oz. pri nastavitvah napajanja kartice, če gre za ločeno kartico.
Jaz za pošiljanje paketa uporabljam tale program.
Sam nisem odpiral nobenih portov, a to potrebuješ za WOL preko interneta?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Mrežna kartica mora podpirati WOL (to najbrž podpira), potem je WOL potrebno vklopiti v biosu, če gre za integrirano mrežno kartico oz. pri nastavitvah napajanja kartice, če gre za ločeno kartico.
Jaz za pošiljanje paketa uporabljam tale program.
Sam nisem odpiral nobenih portov, a to potrebuješ za WOL preko interneta?

Ja.. Preko mreze ne rabim, preko interneta bi mi prav prislo za zagon druge kiste..
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
prvo probaj če ti dela preko mreže (LAN) .. če ti imaš problem z firewallom drugače pa na PC-jih
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Dokler je le en računalnik na modem je zadeva enostavna, zakomplicira pa zadevo router.
Pri Linksysu je rešitev, da se lahko povežeš nanj (router) in preko njega budiš računalnike v lokalni mreži. Torej pakete za bujenje pošiljaš direk iz menija routerja.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Preko LAN-a dela BP.. Preko WAN-a mi pa ne uspe.

Na RT-N16 sem odprl porte 9, 8080 pa se nic ne zgodi.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Broadcast boš čez router težko spravil oz. mora to router posebej podpirati.

Najenostavneje bo tako kot so ti napisali: prijaviš se na Linksysa in od tam zbujaš kište v lokalni mreži.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.507
412
83
Uh. Tole pa mene tudi čaka porihtat, če se kako da. Sem pa totalen zelenc še okoli teh zadev. Kako logično zgoščeno čtivo prioročeno v branje bi bilo tudi dobrodošlo.

Ali je kdo pri volji in za telebana napiše. Step by step če se seveda da iz interneta UMTS budit PC.

Imam router Linksis WRT610n. Gor sta prek kabla 2 računalnika, in 3 druge napravce, + brezžično cca, 6 napravic. IP-ji trenutno niso določeni in naprave dobijo pač po vrsti kot pridejo (DHCP).
Rad bi pa z android tablico iz interneta (največkrat UMTS ali iz drugega lokalnega omrežja; verjetno ni razlike) budil potrebni PC na kablu (enega li drugega), da se konektam nanj. Iz androida uporabljam za remote Splashdestop HD.
Od operaterja pa imam trenutno dinamični IP.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj imas gor link..

dinamicn ip.. no-ip se registriri, snami programcek in si izberi en hostname namest ip-ja..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Update:

Preko LAN dela OK. Preko WAN in (http://wakeonlan.me) pa se zbudi, le nekaj sekund po shutdownu. Minute kasneje ga ne pripravim vec, da bi se zbudil.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Update:

Preko LAN dela OK. Preko WAN in (http://wakeonlan.me) pa se zbudi, le nekaj sekund po shutdownu. Minute kasneje ga ne pripravim vec, da bi se zbudil.

Kaj pa lokalno? Tam verjetno deluje tudi dalj časa po shutdownu, ne ?
Težava je verjetno v ARP cache. Port forwarding deluje na podlagi IP naslovov, promet pa se na layer 2 prenaša na podlagi MAC naslovov. ARP daje preslikavo med IP naslovom in MAC naslovom. To je prva stvar, ki se lahko "izgubi" in zaradi katere zadeva ne bi delovala.

Potem pa ima še interni switch na routerju svojo tabelo, kjer ima zapisano na katerem portu (fizični priključek) je kateri klient (MAC naslov). To pa je druga stvar, zaradi katere lahko zadeva pade.

Rešitev je, da port forwarding ne deluje direktno na notranji IP, ampak na broadcast naslov. Sem testiral pri svojem routerju in mi žal niti ne pusti forwardati porta na .255 naslov. Če ti bo tvoj router to prebavil, bi zadeva lahko delovala. Če ne pa ti ostane le še, da si na routerju odpreš admin panel za zunanji svet in preko njega prožiš WOL (v kolikor router to sploh omogoča).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Update:

Preko LAN dela OK. Preko WAN in (http://wakeonlan.me) pa se zbudi, le nekaj sekund po shutdownu. Minute kasneje ga ne pripravim vec, da bi se zbudil.

Kaj pa lokalno? Tam verjetno deluje tudi dalj časa po shutdownu, ne ?
Težava je verjetno v ARP cache. Port forwarding deluje na podlagi IP naslovov, promet pa se na layer 2 prenaša na podlagi MAC naslovov. ARP daje preslikavo med IP naslovom in MAC naslovom. To je prva stvar, ki se lahko "izgubi" in zaradi katere zadeva ne bi delovala.

Potem pa ima še interni switch na routerju svojo tabelo, kjer ima zapisano na katerem portu (fizični priključek) je kateri klient (MAC naslov). To pa je druga stvar, zaradi katere lahko zadeva pade.

Rešitev je, da port forwarding ne deluje direktno na notranji IP, ampak na broadcast naslov. Sem testiral pri svojem routerju in mi žal niti ne pusti forwardati porta na .255 naslov. Če ti bo tvoj router to prebavil, bi zadeva lahko delovala. Če ne pa ti ostane le še, da si na routerju odpreš admin panel za zunanji svet in preko njega prožiš WOL (v kolikor router to sploh omogoča).

Lokalno deluje BP. Kadar ces.

Hja, ker hec je v tem, da imam dinamicni ip. V routerju lahko pri DDNS nastavitvah ze na default firmwaru vpisem zazeleni host (http://klseet.com/index.php?option=com_content&view=article&id=112&Itemid=103) in prek tega hosta se preko WANa zazene gajba. Ampak samo 1x, max 2x. Pa se to v roku parih sekund po shutdownu. Tega hosta pa pri forwardiranju ne morem vpisat, lahko samo ip.

Ne najdem pa nikjer, da bi lahko zagnal ostale PC-je preko Asusa.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Kaki model routerja pa imaš? Mogoče gre gor DD-WRT - tam imaš precej več opcij na voljo.
Si probal forwardat port na .255 IP naslov?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Kaki model routerja pa imaš? Mogoče gre gor DD-WRT - tam imaš precej več opcij na voljo.
Si probal forwardat port na .255 IP naslov?

Asus RT-N16

Da se gor stlacit DD-WRT.


Ce te prav razumem, naj za test sprobam forwardirat port kar na dinamicen ip?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Ti si odprl port 9 na interni naslov od računalnika (recimo: 192.168.1.100). Probaj odpreti port 9 na naslov 192.168.1.255, v kolikor ti bo router to pustil.
Če ne pa daš gor DD-WRT, dovoliš da je admin panel dostopen tudi navzven in preko admin panela vklapljaš računalnike. Za dinamičen IP pa si skonfiguriraj DDNS.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ne dela.. tudi tisto kar je se prej delalo, ne dela vec
hysterical-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Update:

Preko LAN dela OK. Preko WAN in (http://wakeonlan.me) pa se zbudi, le nekaj sekund po shutdownu. Minute kasneje ga ne pripravim vec, da bi se zbudil.
To pa je zato, ker v tem času timeouta vnos v ARP tabeli in ruter več ne pozna povezave med IP in MAC naslovom.

Kot rečeno, paket pošlji z ruterja. Če ne podpira, ne bo šlo.

(hmm, so že večino drugi povedali, hecno, da nisem prej te teme opazil)

Povzetek je, da če ruter to ne podpira (poženeš program na ruterju), potem ne bo šlo. Pika.
Oziroma obstaja en protokol, ki omogoča pošiljanje WOL paketa (znan tudi kot Magic Packet, noben še ni omenil) tudi izven lokalne mreže, samo po mojem razen avtorjevega omrežja to nobena oprema ne podpira...
tongue-1.gif


WOL = Wake on LAN, pač...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hvala vsem za odgovore.

Sem nalozil DD-WRT na router, usposobil web access. Tako da zdaj ni blema vec prizigat PC na daljavo.