VW navigacija

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.319
652
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je ta kitajska opcija o kateri sem prej pisal. Z enim CID-om na 32 GB kartici pokriješ vse (Škoda MIB1/2 in VW MIB1/2). User samo skopira kompatibilno kartografijo in rešeno, je tudi future proof. Če kdo rabi, naj piše na zasebno.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Janch pozdravljen,
sodelavcu sem na Touranu želel nadgraditi Discover media Europe V4 (3G0 919 866 M) na najnovejšo vw kartografijo z dne 29.11.2021. Če izberem komplet verzijo, ne gre gor, ker je kartica samo 16GB. Ko gledam različne manjše izseke Evrope od 1-8, je nekje Slovenija delno pokrita, nekje pa Hrvaška. Nikjer pa ne vidim, da bi bile obe v celoti. Ali so te zvezdice kar štampali zraven držav :mad:. Upam, da sem razumljivo napisal.
Kaj meniš? Potreboval bi le da je komplet SLO, HR, I in A, drugo ga ne briga.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Jaz sem ven pometal jezike pri prejsnji verziji in dela bp (sem dal link na prejsnji strani).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Pobrisal sem samo toliko jezikov, da je ravno še šlo na kartico, GB, SLO + še kakšen je ostal (tako po spominu).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Odvisno od navigacije. Pri discover media deluje samo kartica požegnana s strani VW, če pa imaš discover pro pa lahko uporabiš katerokoli hočeš (vsaj tak je bilo pri modelih 2019 in nazaj).
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Nekaj bi vprašal glede VW posodobitev zemljevidov, in sicer: od kdaj ni več dostopna nemška stran za posodabljanje zemljevidov: https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index#/ -> preusmeri te na URL: https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/car/#/

No, in pri zadnjem zemljevidu evrope je slovenija označena z zvezdico, kar pomeni, da ni polno pokrita...

Če se prav spomnim od dobrih 2 let nazaj, si na nemških strežnikih dobil mapo, kjer je bila Slovenija označena kot polno pokrita..

Torej, še obstajajo kaki nemški serverji za dolpoteg najnovejših zemljevidov?

Ali so na https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/car/#/ na voljo najnovejši?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.320
3.418
113
Idi preko slovenskega linka.
Sicer pa jaz nisem opazil, da bi bila mapa kaj drugačna kljub različnim označbam.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Aha, našel... Na SLO VW strani klikneš "Meni -> Servis in dopolnilna oprema -> Posodobitev navigacijskih podatkov"... In se uporabijo isti linki kot v mojem vprašanju... ;)

Ok, te je to - to...
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
in kaj od SLovenije manjka? se komu kaj sanja?
v zadnjem updejtu je vrisana zadnja "občinska pridobitev" tako, da so kar pridni in relativno hitri
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kaj pa update programa na enoti? ne zemljevidi ampak firmware recimo? to obstaja kaj? Je kaj izboljšano?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.319
652
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Update lahko sam dvigneš na višjo verzijo, je pa za povprečnega uporabnika to nepotrebno (razen če so kakršne koli težave s stabilnostjo oz splošnim delovanjem enote), saj vizualnih izboljšav tako ali tako ne bo. Jaz dvignem samo v primeru, kadar odklepam App connect in če za trenutno verzijo SW-ja, ki je v avtomobilu ni na voljo patcha.

Aja, pa ta *partial pokritost za SLO je kr nekaj. Z full Evropo je SLO pokrita detaljno, ne glede na opis.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Update lahko sam dvigneš na višjo verzijo, je pa za povprečnega uporabnika to nepotrebno (razen če so kakršne koli težave s stabilnostjo oz splošnim delovanjem enote), saj vizualnih izboljšav tako ali tako ne bo. Jaz dvignem samo v primeru, kadar odklepam App connect in če za trenutno verzijo SW-ja, ki je v avtomobilu ni na voljo patcha.

Aja, pa ta *partial pokritost za SLO je kr nekaj. Z full Evropo je SLO pokrita detaljno, ne glede na opis.
Imaš/poznaš kakšno ugodnejšo opcijo za appconnect (android auto)?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.319
652
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja najbolj ugodno je če si sam odkleneš ampak rabiš VCDS + original VAG COM oz kvaliteten klon HEX-V2, D-link adapter in pa seveda vse potrebne datoteke in programje (Hex editor, Putty). Odvisno je tudi katero enoto imaš. Po navadi je v VW-jih MST2 Delphi ali MST2 Techisat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Axi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Jebemo, n ur mi dolvleče te najnovejše zemljevide in potem še 7zip razširja kar nekaj minut in na koncu mi na 99% reče, da ni dovolj prostora na 32gb kartici... WTF!?!?!?

Kaj moram nabavit 64gb kartico al se da kak rešit?