Vulkan Stromboli

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ko že bomo na Siciliji, smo prišli na idejo, da bi si vzeli nekaj časa (in denarja) še za obisk tega vulkanskega otoka. Je že kdo bil tam, pa me zanima, koliko stane vse skupaj prevoz, bivanje, prehrana in koliko časa to vzame, saj je ta otoček kar precej izven celine oz. Sicilije, pa še avto moraš nekje pustiti za nekaj dni na samem, sploh glede na to, ker avtomobilski kriminal dol na jugu Italije ni čisto nedolžna reč. Rabil bi kake fajn nasvete.

Etna je pa tako ali tako že v planu.
cheer.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Sem imel v planu, vendar je bil takrat zaradi vulkanske aktivnosti vrh "zaprt", vzpon pa dovoljen le do 400m nad morjem.
Baje, da je tudi obisk po novem nekoliko bolj kompliciran, nekaj detajlov najdeš tukaj.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.000
1.223
113
42
Mi smo bli na Stromboliju 10 let nazaj pa ni blo nobenega problema za gor it. Zdej pa nevem več kak gre. je pa definitivno za gor it. Mi smo šli ponoč. Če ne druzga je otoček zelo lep tak da itak nič ne zamudiš.
 

izida

Pripravnik
30. avg 2007
30
0
6
Jaz ravno planiram Stromboli, ampak za september predvidoma. Pozanimala sem se pri Magmatrek, link je dal že Slick.
Glavni problem je v povezavah, namreč aprila in maja, ko sem prvotno želela iti, so ladje (SIREMAR) na relaciji Napoli - Stromobli vozile le 2x tedensko, kar pomeni, da ogromno časa porabiš samo za transferje. Zdaj poleti pa naj bi delal še SNAV, linija vsak dan in hitrejša ladja.
Zadnja informacija glede vodiča je bila, da stane 28 € na osebo za skupino 20 ljudi (to je podatek od aprila).
Za bivanje se še nisem nič zanimala.

Najlažje bi bilo, da pošlješ mail na Magmatrek in ti bodo svetovali, kako pa kaj.

Dodano: ker greš na Etno in Stromboli, toplo priporočam še Vulcano, mene je res navdušil.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Ne vem, če tole še vedno velja, ampak dve leti nazaj je sicer veljalo, da si šel do 400 m nad morjem sam, višje pa samo v spremstvu pooblaščenih vodičev. Na vrhu si lahko preživel največ eno uro. Takrat, ko sem jaz hodil tam okrog, je bila vulkanska aktivnost previsoka, zato je bil vrh sploh off-limits.
Tudi takrat je bil cel križ s prevozi, če bi imel kak teden viška, bi šlo verjetno zlahka.
crazy1.gif

Na Magmatreku so drugače zelo prijazni in znajo angleško, tudi jaz sem se takrat dogovarjal z njimi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sem malo prebral po straneh (glej ga zlomka, tečaji italijanščine očitno nisop brezveze
cheer.gif
)

Še vedno velja, da do 400 metrov greš lahko sam, naprej pa samo v spremstvu vodičev. S tem, da je lahko na vrhu največ 80 ljudi naenkrat. Gledaš pa iz bunkerjev in ne več iz prostega. (več pravil tukaj)
Poleg tega se je vulkanska aktivnost na Stromboliju maja spet precej okrepila, tako da bomo še videli, kako. Če ne spuščajo na vrh, potem grem raje kdaj kasneje, saj se ne bo še ustavil.


Sem pa našel zanimivo ponudbo za 120 €, in sicer vključuje vodenje na Stromboli IN na Vulcano, prevoz s hidrogliserjem, ter polpenzion na Stromboliju, štarta pa iz Milazza (kot nalašč). Ne vem pa, kako zberejo 10 ljudi. Bo treba še malo pomailat.
http://www.aitnemed.com/index.php?option=com_content&task=view&id=28
(samo v italijanščini, upam da vsaj kak vodnik zna angleško)

Imajo pa še eno ponudbo za Etno za 65 evrov, kjer greš na vrh kraterjev, potem pa peš dol. Pač sem malo na vulkane mahnjen, pa če grem že dol ...

Slika bo kaka sigurno, ampak Strombolija ne obljubim, še posebej če so spet kake omejitve zaradi zadnjih izbruhov. Če pa bom tam, potem pa ne uide niti HD video.
grims-1.gif

(samo da naročeni aparat pride v moje roke)
cheer.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Ja, tale Stromboli ga kar "žge".
grin1.gif


Kar se Etne tiče - če se res da na rob kraterjev, potem vzemi. Vsaj ko sem bil jaz dol mi je vodič rekel, da je bližina štirih glavnih kraterjev na vrhu rezervirana samo za "strokovnjake", saj so stalno aktivni.
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Mi smo bli na Stromboliju 10 let nazaj pa ni blo nobenega problema za gor it. Zdej pa nevem več kak gre. je pa definitivno za gor it. Mi smo šli ponoč. Če ne druzga je otoček zelo lep tak da itak nič ne zamudiš.

A si slučajno to šel z Kegljevičem :D GimVič ...


Stromboli je must see, mi smo imeli še to srečo da smo gor spal. Sem imel pa to smolo da nimam nobene slike od gor, ker je foto zatajil
frown-1.gif



lp Avi
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Bil na Stromboliju, res je a-must-see
cheer.gif

poročilo v naslednjih dneh.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.000
1.223
113
42
Citat:
Uporabnik Avian pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Mi smo bli na Stromboliju 10 let nazaj pa ni blo nobenega problema za gor it. Zdej pa nevem več kak gre. je pa definitivno za gor it. Mi smo šli ponoč. Če ne druzga je otoček zelo lep tak da itak nič ne zamudiš.

A si slučajno to šel z Kegljevičem :D GimVič ...


Stromboli je must see, mi smo imeli še to srečo da smo gor spal. Sem imel pa to smolo da nimam nobene slike od gor, ker je foto zatajil
frown-1.gif



lp Avi

Bil bil. A ti tud? hehe
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
zdj ste me v slabo voljo spravl (spomini)...

eden boljsih profesorjev

R.I.P.
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.000
1.223
113
42
Jah sam res RIP. Hm zanimivo koga vse srečaš na Alterju. Veš da si bil z njemu na izletu a neveš kdo je :D
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Jah sam res RIP. Hm zanimivo koga vse srečaš na Alterju. Veš da si bil z njemu na izletu a neveš kdo je :D

zdej treba sam še ugotovit kdaj smo bli z njim tam :D

jest bil hmm mislm da 98. kdo bil takrat z njim? spomnim se da sm gručo pijanih mulcov spravljal iz plaže v hostl (pri tem cvikal kva bojo prfoksi težil) pridem pred hostl pa tm vsi prfoksi k murčki
evil.gif


pa spanje na vulkanu, pa rim ...

ah še enkrat bi z kegljevičem to ponovu.


vem pa da je imel tip eno hudo idejo. da bi za svoj zaključen izlet povabil vse svoje omiljene učence na en konkretn izlet okol sveta :D ta bi bila fina

lahko pa nardimo enega njemu v spomin (vsak vzame eno državo na poti pa zrihta vodenje pa vse tm)

lp Avi
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.000
1.223
113
42
Jah nevem. Jst sm šou pomoje tud takrat. Un za fizko je bilo z nami. Ta mlad. Pa enga so rešval iz valovov tm na stromboliju.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.000
1.223
113
42
ta mi je še dolžn pijačo ker sem naredu maturo iz fizke pa je zgubu stavo ka je reku da je nebom