Vrednost PC-ja P4

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Ne obsojaj drugih, če sam ne znaš brati! Sam sem napisal na kakšni mašini se videi zatikajo, in ta mašina ni primerljiva s tvojim hyperthreading pentiumom ter 2gb rama. tako da na tvoji se pač ne zatikajo, na fotrovi pa se, sicer mi ne bi jamral vsake tolko časa.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Ne obsojaj drugih, če sam ne znaš brati! Sam sem napisal na kakšni mašini se videi zatikajo, in ta mašina ni primerljiva s tvojim hyperthreading pentiumom ter 2gb rama. tako da na tvoji se pač ne zatikajo, na fotrovi pa se, sicer mi ne bi jamral vsake tolko časa.

cisto btw... P4 (z ali brez HT) in 512Mb rama predvaja 720p ob uporabi (skoraj katerekoli) zunanje grafike... pa tudi load ni 100%
smirk-1.gif
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
P4 (z ali brez HT) in 512Mb rama predvaja 720p ob uporabi (skoraj katerekoli) zunanje grafike... pa tudi load ni 100%

Pa ne v flashu ali v HTML5... sej tud Intel Atom zadost za 1080p vrtet, če maš pravo grafično zraven, pa taprave driverje. Flash video? Tist je pa druga zgodba.

In HT je daaaaleč od večjedrne mašine pri redni uporabi.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Citat:
P4 (z ali brez HT) in 512Mb rama predvaja 720p ob uporabi (skoraj katerekoli) zunanje grafike... pa tudi load ni 100%

Pa ne v flashu ali v HTML5... sej tud Intel Atom zadost za 1080p vrtet, če maš pravo grafično zraven, pa taprave driverje. Flash video? Tist je pa druga zgodba.

In HT je daaaaleč od večjedrne mašine pri redni uporabi.

da...tudi tam, preverjeno
smirk-1.gif
tudi pod graficno nisem imel v mislih neke pregresno drage zverine
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Še nekaj me zanima
smile-1.gif


A ta HT dejansko kaj pomaga pri hitrosti procesorja?

Pa potrebe te teme, NE. Za office work je isto, pri namenskih programih je razlika vendar kdorkoli zeli uporabljati taksne programe verjetno ima tudi primeren racunalnik.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pomaga pri določenih opravilih, pri določenih pa je bil včasih celo počasnejši (hardcore gamerji so ga velikokrat izklapljali). Največja razlika je bila pri obdelavi videa, stiskanju podatkov, kjer je bil HT procesor nekje 30% hitrejši kot ne-HT.

Stanje je nespremenjeno še danes: http://www.tomshardware.com/reviews/Intel-Core-i7-Nehalem,2057-12.html

Danes je lahko pri določenih programih torej kak % počasnejši (kar lastnik i7 ne bo nikoli opazil), na začetkih HT, ko celotna arhitektura (pa vse do OS-a in programov) ni bila dodelana, pa so bile lahko razlike precejšnje - tako v minus kot v plus.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
P4 2.8 HT z OC na cca 3.1GHz, P4P800, grafična ATI HD3850AGP.

CPU je bil problem.

Vsebine s pašnikov je predvajal OK, ampak ej, govorimo o zgodovini. Dejstvo je, da je tako mašino prodajat povsem mimo.