Vrata s skritimi panti - vprašanje?

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Vprašanje za Alterjevce:
- Ali je to normalno pri vratih s skritimi panti, da je vidna svetloba iz sosednjega prostora ob zaprtih vratih?
Glej slike spodaj.
Nažalost nisem bil prisoten pri montaži niti videl vrat v živo, slike posredovala žena z objekta.
Z dobaviteljem vrat sem glede tega na vezi, on bo preveril pri proizvajalcu ali je to normalno. Problem naj bi bil po njegovem izrazit zaradi bele barve vrat in prozornih tesnil.
V rastavnem salonu ob izbiri vrat niti pomislil nisem na morebitno problematiko.

Slike:

spalnica-vrata.jpg
kuhinja-vrata.jpg
tema-vrata.jpg
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Jaz imam vrata s skritimi panti in "priperngo"... torej vrata se naslonijo na okvir vrat/na tesnilo

Sem pa moral enkrat žagat zatič ključavnice, ker se ni hotel odmaknit.... Mehanizem ga ni povlekel notr... Na srečo je plastičen, tako da razen malo opraskanega laka vrata oz okvir vrat ni poškodovan
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Kakšen polizdelek je pa tole?
Vsaka NORMALNA vrata se zapirajo "v" podboj. Beri: vrata so malo večja kot notranji rob podboja.
Imajo "pripirungo" kot je že predhodnik povedal.
In ja, imamo skrite pante na vratih, pa razen "pod vrati" ni nobene blesave reže, ki bi prepuščala svetlobo.

Razen! Če si želel vrata, ki se odpirajo v obe smeri tam drugače pač ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Vrata se odpirajo samo v eno smer.
Podboj ima rob, tudi meni ni jasno, občutek imam kot da so krila vrat premajhna glede na podboj.

rob_vrat.jpg
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Mogoče za začetek, da se zamenja tesnilo z drugim (neprozornim)?
Mi pa na sliki te špranje delujejo tudi nekoliko prevelike.
Pa že to, da krilo ni poravnano s podbojem, mi ne deluje najlepše.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Predvidevam, da se ne vidi preko teh rež ampak zgolj preseva svetloba preko?

To bi se (verjetno) dalo kaj nastaviti, da bi vrata sedla bliže podboju.

Na splošno je na mestu stika tesnilo, ki preprečuje uhajanje zvoka, torej tudi svetlobe ...tole očitno so vrata nekaj mm stran od tesnila podboja.

Daj slikaj še ta naležni del ob odprtih vratih..da se vidi detajl podboja na tem delu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz pa mislim, da je problem samo v prozornem tesnilu. Torej, če je prozorno prepušča svetlobo. Tehnično gledano lahko nalaga vse skupaj v nulo in bo svetloba še vedno šla skozi tesnilo, ki deluje kot optično vlakno recimo.
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Danes grem na objekt in dejansko preverim situacijo ali so vzrok tesnila ali nenastavljena vrata ali premajhna krila vrat.
Bojim pa se da so mi dali neke osnovne skrite pante katere ni možno nastavljati.
Javim jutri ugotovitve.