vprašanje o durs-u??študentsko delo

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
... Da bo pa fakuleta poročala komurkoli - na podlagi česa? ...

Na podlagi tega, da država za vsakega redno vpisanega študenta fakultetam nakazuje denar (glavarino).
Fakultete morajo imeti vso dokumentacijo vedno na voljo za vpogled, da se lahko financer kadar koli prepriča, da je res upravičeno nakazovanje tega denarja.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
... Da bo pa fakuleta poročala komurkoli - na podlagi česa? ...

Na podlagi tega, da država za vsakega redno vpisanega študenta fakultetam nakazuje denar (glavarino).
Fakultete morajo imeti vso dokumentacijo vedno na voljo za vpogled, da se lahko financer kadar koli prepriča, da je res upravičeno nakazovanje tega denarja.

Imaš prav, a nisem imel tega v mislih. V mislih sem imel, da bo DURS na fakulteto poklical, oni mu bodo pa povedali, ali ima dotična oseba status ali ne.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
no sej. men seduje da niso neumi na dursu oz . kje drugje. ker če bi bilo to tako lahko bi bilo več takih "ponarejenih" študentov.

Čimveč takih, kot si ti. Drugače pa imajo samo na fakulteti podatek o tvojem (ne)statusu - z njim ti kasneje uveljavljaš ugodnosti. Da bo pa fakuleta poročala komurkoli - na podlagi česa? Suma gospodarsko-kaznivega dejanja?
smile-1.gif
Res pa je, da se s ponarejanjem za študentski servis sprehajaš po tankem ledu. Res je pa tudi, da evidence, ki jih je hooger naštel še dolgo ne bodo (če sploh bodo) povezane. Obenem pa tudi "članstvo" v teh evidencah NI obvezno.

Ti povem na primeru kaj se zgodi:

1. Si brez statusa
2. Ponarediš potrdilo o vpisu in ga neseš na ŠS
3. V roku 14-ih dni domov pošto, da nimaš urejenega osnovnega zavarovanja
4. si urediš obvezno zavarovanje
5. Še vedno lahko delaš preko študentskega servisa (ker imaš pač stalno napotnico)
6. Spomladi 2008 ti DURS pošlje domov odmero dohodnine, kjer od tebe zahtevajo 22,5% vsega kar si zaslužil

Potem pa sam zračunaj kaj se ti bolj splača. Študirati izredno ali pa imeti cel kup nepotrebnih stroškov in strahu.

Emm ... zdej si zmešal rednega z izrednim ter ponarejanje z 22,5%. Totalno pomešal. Prvotno vprašanje je bilo, kaj bo nekoga doletelo, če ponaredi potrdilo. Če ga doleti samo 22,5% je super, saj se da tudi tam še kaj prišparat, če veš, kaj počneš.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Čimveč takih, kot si ti.

1. Naj pojasnim da tega nisem naredil jaz, temveč se samo zanimam. Na srečo imam še status študenta inga bom imel če bom naredil kot je potrebno. V prvem postu sem pa rekel da je bila debata med kolegi ko smo se pogovarjali kaj bo tega tipa doletelo.


Mi je pa jasno da se zna zgodit da se nasljednje leto Durs usede na njegovo takratno plača oz. mu pošlje položnico.

zdej mi pa povej Manca ga bojo dubl in poje*al al ne.

1. Ker nisi goljufal DURS-a ampak SŠ, se ne bo nihče usedel na tvojo plačo.
2. Ker si "goljufal" ŠS, boš kvečjemu z njimi imel probleme pa še tukaj se zna zatakniti, ker ne vem, na podlagi katerega zakona je fakulteta dolžna ŠS sporočati ali ima nekdo status študenta ali ne. V naši državi je to namreč velika ugodnost kar se študentaraja tiče pa še goljufati se da na veliko tako da ...
3. Kdo je pa gospodična Manca?