vprašanje gps navigacija in mobilni telefoni

linuxfan

Zelenc'
31. okt 2010
4
0
1
Zdravo

Imam eno vprašanje. Sem pred zamenjavo gsm aparata. V bistvu se odločam predvsem med Nokio in Androidom. Ključna izbira pa je možnost brezplačne navigacije preko telefona. Trenutno si lastim "robido" (Blackberry) in nisem preveč zadovoljen z njim, saj je navigacija tukaj zelo slabo podprta oz. je samo plačljiv prenos podatkov.

Torej. zanima me Kaj vzeti, da bom navigacijo uporabljal na telefonu brezplačno (brez prenosa podatkov operaterja). V ožji izbor sem dal znamki HTC in Samsung z Androidom ter Nokio s Symbianom.

Kakšne imate vi izkušnje? Kaj mi svetujete? Hvala za nasvet.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
uporabljam nokia ovi maps ..... zelo zadovoljen, tudi v primerjavi z garmin xt-mobile je ovi v prednosti....najde več lokacij, je bol odziven in še kaj bi se našlo.....pa tudi novejše kartografije si lahko preneseš z računalnika preko ovi suite, zastonj seveda.....to je z moje strani.....priporočam nokio z ovi maps
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem samo zaradi navigacije na Nokii, ker deluje res super, je točna, najde naslove tudi v krajih bogu za hrbtom... Pa imaš cel svet na voljo brezplačno.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kako, če pa meni na ženinem telefonu izpiše, da funkcija navigacija ne deluje v primeru, ko ni vključen prenos podatkov? moram malo prebrskat forum, da bom prav aktiviral, če pa ni pretežko, pa lahko posredujete odgovor tudi tukaj.
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
kako, če pa meni na ženinem telefonu izpiše, da funkcija navigacija ne deluje v primeru, ko ni vključen prenos podatkov? moram malo prebrskat forum, da bom prav aktiviral, če pa ni pretežko, pa lahko posredujete odgovor tudi tukaj.


To ti zna zahtevati, takrat če si dal poizvedbo za nek kraj, za katerega nimaš naložene mape, pa se logično želi povezati na splet, da ti jih naloži, ali pa če pravtako iščeš nek kraj, kateri je neznan po definiciji, katero si napisal.

Drugače pa, če imaš mape gor, ne potrebuješ nikakršne povezave na splet, razen takrat, če se ti zelo zelo dolgo vzpostavlja povezava z GPS in takrat lahko še kaj zateži, da povezavo na splet, da jo vzpostaviš, drugače pa ne.


LP
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
No, pod brezplačno je v oklepaju napisal brez prenosa operaterja - ni omenjal licenčnosti.
evil.gif
In takšnih navigacij je na Androidu kar nekaj - in to zelo dobrih.
Najde se tudi kakšna free zadeva - če nič drugega google maps navigation. Edino kar je, je to, da ga je potrebno namestiti preko APKja ali pa si ga DL v tujini (recimo, če gre človek v Celovcu v McDonalds). Zadnje verzije Google Maps itak omogočajo DL zemljevidov vnaprej.
Poleg tega imajo Androidi večinoma večji zaslon, kar je lahko zelo pomemben dejavnik pri uporabi navigacije.

Če pa govorimo o ostalih aplikacijah, pa sploh ni dvoma - Android.
cheer.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.751
385
83
Jaz pa moram povedat, da sem pred kratkim kupil adroid (HTC Desire) in da sem še najbolj razočaran ravno zaradi navigacij. Čeprav uporabniki pravijo "Saj imaš na voljo ogromno navigacij", pa po mojem mnenju ni tako. Se lahko skrije pred Nokio. Mi je celo malo žal, da sem šel na android. Saj ne rečem, da ni fajn, ko si lahko prilagodiš telefon svojim zahtevam, samo mislim, da tudi OVI ima dovolj dobre aplikacije za vsakdanjo uporabo, še sploh pa navigacijo. Kaj ti te pomaga, da imaš na voljo N navigacij, če pa niti ena ni tako enostavna za uporabo kot Nokia OVI. Pa tudi glede posodobitev zemljevidov je OVI enostavna. Moj glas glede navigacije gre za Nokio.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Hm, zanimivo. Saj Nokiinih ne poznam prav dobro, vendar tisto kar je na Androidu je zelo dobro. Potrjeno v praksi.
Kdaj sicer gledam pod prste ženi (Nokia women), ko se kje izgubimo, pa potem vseeno zaženem Androida.

Prisegam pa na IGO, čeprav je na Androidu ravno najslabši vmesnik in jim uporabniki že kar nekaj časa sitnarimo. Glavni minus je, da ne moreš vpisati koordinate (to recimo imajo IGO za druge platforme). Prav tako je na drugih platformah IGO prikazoval nadmorsko višino, pa je na Androidu ne. In še kaj bi se našlo.
Vendar gledano v celoti je IGO odličen izdelek. Preprost upravljanja, enostavno delo s posameznimi elementi (karte, POI, radarji, stavbe, relief ...), zagotovo najbolj zanesljivo vodenje (to madžarsko podjetje načeloma sicer dela le engine za navigacije) ...
 
Nazadnje urejeno: