Vprašanje glede vize

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Mene pa zanima, če mora biti slika za vizo velika ravno 4x6 cm (za Vietnam), ker sem jih pomeril in prav nobena slika za osebne dokumente ni takih dimenzij.

Sprašujem zaradi tega, ker so mi zraven vize, katero so mi poslali na mail napisali tudi to glede velikosti slike?

Hvala
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
jst sem imel tudi take slike, ki so enake kakor za naše dokumente, torej standardna velikost, ni bilo nobenega problema.
Edini problem, ki se je pojavil je ta, da na HCM letališču ob izdaji vize nisem imel njihovega denarja (jemljejo samo točen znesek v USD ali pa v dongih)... in sem prosil če grem lahko do bankomata ki je zunaj letališča, pa so me spustili tja ampak sta morala ostati sopotnika na nevtralnem ozemlju.
btw., spotoma me je poskusil s svojim strogim komunističnim pogledom izpod vojaškega klobuka nategnit za 50.000 dongov, pa se mu nisem pustil
hysterical-1.gif


btw., ko boš dvignil prve vietnamske donge iz bankomata se boš spomnil name in se boš nasmejal ker boš postal milijonar
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Sem imel obe velikosti zraven, pa na koncu nobene nisem rabil. So samo papirje pregledali in zaračunali. Plačali smo v USD.
Tako da po moje ne boš imel težav s klasično.

Je pa res, da na bankomatu hitro postaneš miljonar. Imajo pa precej nizko postavljeno mejo za 1 kraten dvig na večini bankomatov.


V kateri konec greš?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Je pa res, da na bankomatu hitro postaneš miljonar. Imajo pa precej nizko postavljeno mejo za 1 kraten dvig na večini bankomatov.

ja res je, kolk je že... mislim da ene 4 milijone ?

Pa še en nasvet...dviguj z maestro kartico, boš manj denarja zmetal stran za provizije bank. Viso ali MC imej samo za nujne potrebe.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Super, hvala obema za pomoč.

Stvar je taka, da greva s kolegom malo Asia trip od 19.12.2013-10.1.2013, in sicer Hong Kong (2 dni), Filipini (cca 10 dni), Vietnam (5dni) in za na konec še nekaj dni Tajske.

Drugače pa bova v Vietnamu v Ho Chi Minh-u (sva že bookirala hostel, kateri pride samo 8$ nočitev z zajtrkom:

http://www.tripadvisor.com/Hot..._Minh_City.html

Prosil bi pa še za kakšen nasvet kaj se splača iti pogledat, ker vidim, da sta oba že bila v Vietnamu?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Glavna točka so trenutno Filipini in Vietnam, ker na Tajski sem že bil v Hong Kong-u pa bomo 2 dni samo zaradi tega, ker imamo tak let.

Pa tudi s časom je malo problem zaradi faksa in službe, zato bi res rada videla v tem času kar se da največ.

Pa še "fora" je bila ko sva nabavljala karto, bi prišla malo več kot mesec dni nazaj direktno do Filipinov okrog 1100€ (Benetke-Dubaj-Filipini), tako sva dala 820€ pri letalskih.si za let: Benetke-Dubaj-Hong Kong-Bangkok-Dubaj-Benetke.

Imava pa že kupljene karte za vse ostale notranje lete, katere so nanesle borih 270€ za tri dodatne lete pri Air Asia in Cebu Pacific.

Tako, da sva malenkost prišparala pa upam, da bova uspela videti kar se da največ
smile-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
fanta, obvezno izkoristita in pejta vsak dan na vsaj eno masažo
wink-1.gif
, na filipinih pejta na kakšne riževe terase in na kakšen otoček. Manila vama ne bo nič zanimiva, čimprej bejžta ven.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
jst sem imel tri tedne Vietnama letos in je bilo čisto premalo
smile-1.gif


V Ho chi minhu imaš staro mestno jedro, ki je za pogledat, v okolici je nekaj templjev. Potem pa odvisno koliko na široko želiš. Mi smo potem šli še v Halong bay. Za ta konec smo porabili precej natempiranih 6 dni.

Vzemi nek lonly ali kaj podobnega in lepo od znamenitosti do znamenitosti. Vmes pa poješ kaj na ulici, zvečer se pa usedeš v kak spodoben lokalček na večerjo. Na pivo se pa kasneje prestavi na ulico med domačine. Pivo je tam med 20 in 50 centi
smile-1.gif