Vprašanje glede ram-a

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Imam tole matično, dokupil sem 256 rama 333 mhz, pa je malo manj kot mesec delalo vredu, potem pa se mi je začelo rušit...... rame sem testiral skoraj 8 ur in ni našlo nobene napake, ko sem odstranil to ploščico rama pa so težave vseeno izginile. Je mogoče keč v tem da mam ostali 2 ploščici rama ki laufata na 266 mhz?

Rabil bi nekaj dodatnega rama, pa ne vem kaj naj zdaj kupim, če ta ni bil ok? Medtem pa v bratovem računalniku laufa (ista matična, le da ima 333 oznako) brez napak
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Hitrejši ram dela normalno, vendar s frekvencio počasnejšega.
Probaj zamenjati rame v slotih medseboj.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
kupi en velik ram pa si rešil problem ali se pa malo poigraj v biosu z nastavitvami

"najhitrejši ram neglede na pozicijo (slot) dela na istem taktu kot najpočasnejši"

LP
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
To vem da bi se hitrejši ram naj prilagodil na počasnejšega. Samo očitno sem imel s tistim težave, brat jih nima. Bom še probal moje rame ven vrečt in dat rame od brata ki ima hitrejše.

Za vsak primer: kako se obnovi zagonska datoteka? komp mi je namreč takrat nekajkrat zmrznil, pomagalo je samo da sem ga restartal, potem pa nisem mogel več v winse,niti v varnem zagonu..... vem da je pomagala obnovitev zagonske datoteke, pa sem malo pozabil postopek
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sem imel en primer, ko je bila plata nestabilna, če si v njo vrgel dva različna ram modula. Če si pa vsakega posebej dal noter pa je bilo kul. Pa še RAMa sta bila semizdi celo z isto frekvenco.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
No, BIOS je pa star.... v bistvu odkar sem dobil ta komp, torej 5 let
smile-1.gif
nadgradit ga sam ne znam in niti ne upam



Drugače pa imam 2 ploščici rmaa noter, ena je od začetka že, kasneje sem dokupil še drugo in ni bilo nikoli težav, dokler nisem še ene dokupil, ki je pač 333 mhz
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ah, torej so zdaj tri različni ?
V praksi to žal pomeni : "skoraj sigurno ne bodo delovali"
Je sicer veliko odvisno od sreče ...
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Tudi sam sem do marca letos uporabljal star pc, na katerem nisem nadgrajeval biosa. Nisem vedel kako, pa sem rajše pustil. Ko sem pred kratkim gledal, sem videl, da sem mel še vedno tazadnji bios.
bonk.gif




Glede rama pa so ti tak že napisali, sam nebi vedel kako bi ti še lahko pomagal.Mogoče primer.



V starem pcju sem mel 2krat po 64 mb. Dokupil sem par let kasneje 256 mb tako da sem zapolnil vse tri slote, ki jih je podpirala plata. In sistem ni delal. Odstranit sem moral 1krat po 64 ,da je delalo. Sistem pa je prepoznal nato samo 256 mb rama.
stupid-1.gif
Pa so rami imeli isti pin konektor, isto frekvenco delovanja, le da so bili par let novejši.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
@ stein: 1 ploščica rama je bila 128 mega, ena 256, oba na 266 mhz, mislim da celo corsairova oba, do sem je bilo vse ok, potem sem dokupil še 256 rama 333 mhz, je blo kak mesec ok potem se je pa začelo rušiti.

@ badguy777: to se dobi na asusovi uradni strani? (imam tudi asus plato)
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ja. Samo vpiši asus in model plošče v google. Prvi link bo vredu. Nato pa dol potegni bios fajl(okoli 200 kB) in update utility.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Sem tudi imel probleme s starim PC-jem.
Dokupil ram, in ga je prebral samo polovico.
Stari biosi ne znajo brati 16-bitne rame, z dvojnimi čipi.
Zato prebere samo eno polovico.

Trgovec je točno vedel za ta problem, in je nabavil enaki ram samo z enojnimi čipi.
Zadeva laufa OK
aplauz.gif