Vprašanje - dovolj časa za transfer?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Tvojih izkušenj ne poznam, vendar so moje izkušnje pozitivne. Vsaj v 70% so me čakali. To sedaj ne pomeni, da so me čakali 1 uro, 10 do 15 min pa. Malo se narediš simpatično bogega, in to je to. Pri meni je še vedno "palilo". Zadnja pozitivna izkupnja cca. 1 mesec nazaj s strani Lufthanse. Imel navadno economic karto, presedli so me v biznis plus čakanje. Od mene imajo zelo velik velik plus.
 

roza

Pripravnik
27. jan 2009
63
0
6
Odvisno - če si v njihovi aliansi, če si naredil check in že kje drugje, če oni zamujajo iz drugih razlogov.
Skratka veliko "če-jev".
Ki so itak vidni v bazi že brez cukanja za rokav.

Sicer se na to ne splača zanašati, kot je SJTV1 že povedal. Torej - to ne rešuje problema.

Sploh zato, ker čakanje nate povzroči zamudo leta, ki se veselo kasira s strani potnikov, ki so točni in imajo transferje potem naprej in bi samo zaradi čakanja nate zamujali.

 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Tako bom napisal. Vsi skupaj se lahko zanašate na baze podatkov ter računalnike, jaz se bom pa na moj jezik ter izkušnje.

Koza cela, volk sit.
 

roza

Pripravnik
27. jan 2009
63
0
6
Ne me narobe razumeti - jezika šparat se sigurno ne splača.
wink-1.gif

Zgubit nimaš nič, zakaj torej človek ne bi rekel.

Zanašam, upam, mislim, bo to kaj pomagalo pa..... ne sploh.
grin1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Takole nekateri potniki reagirajo, če zamudijo letalo (posnetek je iz letališča v Hong Kongu, ženska je 4. februarja zamudila letalo za San Francisco):
bonk.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zdajle si poizkušam predstavljati enako situacijo na JFK-ju z enim temnopoltim gospodom z dolgo brado. Izpad enak.


Po mojem bi bil ta posnetek dolg ravno ene 30 sekund.
evil.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Potujem na Kitajsko, iz Ljubljane preko Frankfurta. V Frankfurt prispem ob 18:25, ob 19:20 je že let za Peking. Isti terminal je, ampak v Frankfurtu še nikoli nisem bil tako da nimam predstave ali bo to dovolj časa za transfer. Najbolj čudno je, da bi se karte prodajale, če bi bilo neizvedljivo. Kaj če letalo iz Ljubljane zamudi? Dosedaj sem vedno imel par ur vmes, tako da nisem imel časovnih stisk.

No, mi smo že nazaj. Težavo sem imel predvsem pred prvim letom iz Munchna, ker je airport od mesta oddaljen še kar precej km. Na koncu smo tekli, da smo prišli pravi čas...
stupid-1.gif


Samo komentar na moje vprašanje - izvedljivo samo v primeru, da teče vse gladko in da imaš samo en mali kufer ki ga neseš na letalo. Če imaš pa malega otroka, tri ruzake in voziček pa lahko samo sanjaš...NO WAY.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.887
2.184
113
meni je v frankfurtu ratalo sledeče
prihod 14.55 odhod 15.15 na drugem terminalu
moker sem bil k pes pa še s karto ni štimal ni bil povezan let
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Kar se cakanja tice so letalske druzbe precej veliki pujsi!

Naceloma ne smejo vzleteti s tvojo prtljago in brez tebe, torej ce je prtljaga na avionu, tebe pa se ni jo morajo poiskati in razloziti ali tebe pocakati, in je cakati verjetno enostavneje. Letalisca z dobro organiziranimi prtljagami - kjer je prtljaga pred teboj na avionu (CDG; FRA; MUC) zato cakajo.

Karte ti naceloma ne morejo izdati ce je na voljo manj casa, kot je minimalni prestopni cas na tistem letaliscu (na agencijah ti znajo povedati koliksen je tisti cas). Ce predhodni avion toliko zamudi, da je manj casa za prestop kot je minimalni cas, potem cakajo (vsaj ta cas) ker je to njihova odgovornost in je to ceneje kot pa tebe dati na nasledni let.

Ce si na zgodnjem letu, na katerem imajo overbooking, pa imajo se kasnejsi let (ki je prazen) te ne cakajo ampkat vrzejo na naslednji let.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Takole nekateri potniki reagirajo, če zamudijo letalo (posnetek je iz letališča v Hong Kongu, ženska je 4. februarja zamudila letalo za San Francisco):
<object width="425" height="350"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/xbVw7entkxg"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/xbVw7entkxg" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
bonk.gif
aplauz.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Letalisca z dobro organiziranimi prtljagami - kjer je prtljaga pred teboj na avionu (CDG; FRA; MUC) zato cakajo.
To, da te prtljaga prehiti, je praktično nemogoče, pa če je še tako organiziran sistem, razen kadar sta oba aviona na zunanjih pozicija, izhod pa zelo zelo daleč od tam, kjer te z busa v terminal zabrišejo.
Ravno zato skoraj nikoli ne oddam prtljage - ker te ne ujame, ko gre na tesno.