Vprašanje - dovolj časa za transfer?

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Potujem na Kitajsko, iz Ljubljane preko Frankfurta. V Frankfurt prispem ob 18:25, ob 19:20 je že let za Peking. Isti terminal je, ampak v Frankfurtu še nikoli nisem bil tako da nimam predstave ali bo to dovolj časa za transfer. Najbolj čudno je, da bi se karte prodajale, če bi bilo neizvedljivo. Kaj če letalo iz Ljubljane zamudi? Dosedaj sem vedno imel par ur vmes, tako da nisem imel časovnih stisk.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Če je connect flight, potem te naj bi letalo čakalo. Taka je moja izkušnja, ko je letalo zamudilo 3 ure v Minhen in je imel na koncu letalo pol ure zamude.. .

Samo verjetno te ne bi čakali par ur.. vejretno do pol ure ne bi blo problem..
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Če je connect flight, potem te naj bi letalo čakalo. Taka je moja izkušnja, ko je letalo zamudilo 3 ure v Minhen in je imel na koncu letalo pol ure zamude.. .

Samo verjetno te ne bi čakali par ur.. vejretno do pol ure ne bi blo problem..

Ja ja, je connect, saj kupujem komplet letalskih kart (3 v vsako smer, LJU-FRK-PEK-CQ). Samo ne bi rad, da bom moral teči iz enega konca terminala na drugi s petnajstkilskim otrokom v naročju.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pobrskaj malo nižje... je že ena identična debata
smile-1.gif
.

Ti boš prišel skoraj zagotovo, edino prtljaga je vprašljiva..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Pišuka, kaj pa 55 minut na Charles de Gaulle, če je treba menjati 2D za 2E terminal. Meni so to hudo optimistični časi.
hysterical-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Na CDG iz D na E ob gneči na kontroli zna bit že kr tesno. Sploh pa če si prvič tam... Preden se skobacaš po vseh tistih hodnikih in tekočih trakovih.
smile-1.gif
Vsaj s podzemno ti ni treba...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Na CDG iz D na E ob gneči na kontroli zna bit že kr tesno. Sploh pa če si prvič tam... Preden se skobacaš po vseh tistih hodnikih in tekočih trakovih.
smile-1.gif
Vsaj s podzemno ti ni treba...

Saj zato pa sprašujem, ker če je vmes kak avtobus ali vlak, je piz*arija.
 

roza

Pripravnik
27. jan 2009
63
0
6
Imaš otroka.
Že samo to ti požre dodaten čas pri transferju - lažje pobašeš z aviona enako težko vrečo krompirja kot pa otroka.

Ne tvegaj - znorel boš ti, znorel bo otrok,....
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik roza pravi:
Imaš otroka.
Že samo to ti požre dodaten čas pri transferju - lažje pobašeš z aviona enako težko vrečo krompirja kot pa otroka.

Ne tvegaj - znorel boš ti, znorel bo otrok,....

Vem. Ampak - druga opcija je pa minimalno 4 ure čakanja.
rolleyes-1.gif
 

roza

Pripravnik
27. jan 2009
63
0
6
Te povsem razumem.

Torej so opcije tri: a) dirka iz terminala na terminal (upanje, da te prtljaga ujame), b) visenje na terminalu -- si pač nekaj vzameš, da tam lažje odvegetiraš, c) (ne vem, kako star je otrok in v katerem letnem času potuješ - morebiti zato to ni opcija) razširitev 4 ur na 6 ali 7, ter skok v Pariz (RER C, vozi vsakih 10 -15 min, 30-45 minut do mesta, ustavi pri Eifflu in Notredamski cerkvi).

Spali boste na letalu - tu itak ni kaj.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Sem pred 10 leti letel Dunaj-Paris-Los Angeles z Air France.
Čas za prestop je bil menda cca. 1 uro.
Z Dunaja smo imeli kar nekaj zamude ampak let naprej sem ujel - tudi zato ker je bila ista firma verjetno.
Res pa sem čez cel CDG tekel brez prestanka (pa je bilo za mojo kondicijo hudičevo daleč)
grin1.gif

Tako da po moje - če je ista firma, ne bi smelo biti težav...
 

roza

Pripravnik
27. jan 2009
63
0
6
Deset let nazaj še ni bilo Sep 11th....
wink-1.gif


Čeprav imam jaz kar dobre izkušnje z CDG kontrolami. Je pa to res odvisno od tega, v kakšen termin padeš.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Kaj pa Stansted? 50 minut je dosti? On-line check-in bi opravil že doma, preko neta.
Me že neki časa ni bilo tam, pa me zanima, če je to izvedljivo v soboto popoldne. Gre se pa za Ryanair. Po moje bi brez zamud moglo iti - ene 15 minut mimo kontrole, nato hitro na check-in kontrolo ter hitra hoja do pravih vrat odhodnega leta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Stansted? Če ne bo gužve pri pasoših, potem ja, brez problema. Večina Ryanairovih avionov leti s sosednjih izhodov ...
@chao: pozabi (ne, sploh ni nujno, da te bi ob zamudi čakali, poleg tega bo tudi brez zamude zeloooooo velika varjetnost, da boš oostal brez prtljage) in vzemi varianto s 4 urami. Otroku ne bo hudega, na letališčih se dogaaaaaja ...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Stansted? Če ne bo gužve pri pasoših, potem ja, brez problema. Večina Ryanairovih avionov leti s sosednjih izhodov ...
@chao: pozabi (ne, sploh ni nujno, da te bi ob zamudi čakali, poleg tega bo tudi brez zamude zeloooooo velika varjetnost, da boš oostal brez prtljage) in vzemi varianto s 4 urami. Otroku ne bo hudega, na letališčih se dogaaaaaja ...

Saj vem, da se dogaja. Je le želja, da se čimprej pride na cilj, sploh glede na to, da bomo leteli trikrat v enem dnevu.

No, rezerviral sem let Muenchen-Dubai-Peking, vmes so 4 ure časa. Letim pa z Emirates, da probam to njihovo opevano hrano in udobje.
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sam vzamem raje 4 ure časa kot pa 2. 4 ure na letališču hitro mine.

Sestrična ima s Frankfurtom slabe izkušnje, slaba ura ni bila dovolj za sprehod (oz. bolje rečeno, dirko) med terminali. "Connecting flight" je pobegnil ravno par minut prehitro.

So pa Emirati zakon. Ne samo odlična hrana, če boš imel srečo, boš dobil avion s tanovim zabavnim sistemom. Se mi zdi, da boš do Pekinga ravno dobro videl, kaj je vse gor na njihovih diskih.
aplauz.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Stansted? Če ne bo gužve pri pasoših, potem ja, brez problema. Večina Ryanairovih avionov leti s sosednjih izhodov ...
@chao: pozabi (ne, sploh ni nujno, da te bi ob zamudi čakali, poleg tega bo tudi brez zamude zeloooooo velika varjetnost, da boš oostal brez prtljage) in vzemi varianto s 4 urami. Otroku ne bo hudega, na letališčih se dogaaaaaja ...

Saj vem, da se dogaja. Je le želja, da se čimprej pride na cilj, sploh glede na to, da bomo leteli trikrat v enem dnevu.

No, rezerviral sem let Muenchen-Dubai-Peking, vmes so 4 ure časa. Letim pa z Emirates, da probam to njihovo opevano hrano in udobje.
smile-1.gif

Hehe ...
Moj rekord je 4 leti v enedm dnevu (LJU-ZRH-LGW-Edinburgh-Inverness), med 7 zutraj in 5 popoldne. Zadnja 2 smo lovili na šprint, zadnjega bi zamudili, če ne bi šlo za čisto lokalni let, turboprop s 15 zici (nas pa 5), LoganAir. Se zvaliva s kolegom v 1 vrsto, nasproti res lušni stevardesi, ta naju pogleda, pa (še pred vzletom) pravi "a bosta kaj spila". Midva pa ja, seveda, viski. Punca vstane, pokomentira "saj res zgleda, kot da ga rabita" in vsakemu v plastičen lonček rukne deci viskija ... Še dobro, da tisti dan ni bilo treba za volan ...
nahrung002.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Tukaj pa ne razumem ljudi.
Če imaš povezovalni let je smiselno občasno pogledati na uro. Če vidiš, da ima letalo zamudo pocukaš stevardreso za rokav ter poveš, da te čaka avion. Do zdaj so me še vedno čakali plus to da me običajno presedejo v biznis klaso
grin1.gif


Občasno je potrebno stegniti jezik.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ja seveda ...
Čakajo, če jih to nič ne stane. To pa je izjemno redko.
Recimo, da sem doslej kakih 20x zamujal toliko, da bi zgrešil naslednji let. Pol sem jih ujel, a le zato, ker so imeli tudi naslednji leti zamuso. Da bi me čakali "na suho", enkrat ali dvakrat. Tudi z biznis karto so me že ustili čakat na naslednje letalo ...