Vplivnost tujega jezika v IT in TK?

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.566
29
48
Nemščina vs ruščina? Prosim za mnenje vseh, ki imate izkušnje iz gospodarstva.

(Koliko vpliva ima španščina?)

Lp.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Zelo pomemben podatek bi bil, za kateri del sveta govoris in iz katerega govornega podrocja je lastnik podjetja ter kaksni so plani pri centralizaciji IT.

lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Pomojem sprašuješ nekaj drugega, ampak zakaj tega tudi ne napišeš? Ker tole vprašanje je... krnekej.

In tak je tudi odgovor: če se greš kariero v Sberbanku, potem ruščina, v grupi Allianz boš treniral nemščino, če bi rad prišel v HQ Santanderja pa španščino.

Čez palec pri nas vodi nemščina, ruščina pri tistih, ki prodajajo na njihovem tržišču, za španščino nimam pojma. Osebno ne poznam primera, da v teh jezikovnih okoljih ne bi "prišel skozi" z angleščino. Kot zunanji svetovalec oz. izvajalec.

Pa sem videl primere, ko predsednik uprave enega največjih (državnih) podjetij v državi članici EU ni znal niti besede(!) angleško. Kakih 10 let nazaj, danes dvomim, da je še tam.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.566
29
48
Zanima me generalno, ker je pri marsikaterem IT in TK zaposlitvenem oglasu navedeno, da je dobrodošlo dodatno znanje jezika.
Dobro, da je na ruskem trgu ruščina zaželena, mi je logično. Kako je pa v EU, koliko moči ima?

Je v Sloveniji (po občutku, če ima kdo izkušnje s tem) več panožnih podjetij, ki sodelujejo z rusko ali nemško-govorečim trgom?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Tole sprašuješ v Popotniški malhi?

Presenečen, da je Nemčija največja slovenska gospodarska partnerica?



A ne bi šel raje v večerno gimnazijo prej?
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.566
29
48
Ne spremljam gospodarstva.
Primernejšega sklopa ni.

In ne, ni mi potrebno iti v večerno gimnazijo. Sem se že boljše izšolal, pa še se bom dodatno. Tako ta da se po nepotrebnem trudiš s podcenjevanjem in žalitvami.

Lp.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Seveda, Ekonomsko-podjetniški kotiček je popolnoma neprimeren za vprašanja o zaposlitvenih možnostih.
grin1.gif


Sicer pa srečno pri iskanju zaposlitve, ampak nekaj splošne razgledanosti ti ne bo nikoli škodilo.
wink-1.gif
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.566
29
48
Poudarek vprašanja je bil na vplivnosti jezika. Vzrok je tukaj sekundarnega pomena.
Vsekakor pa nisi kompetenten, da boš sodil o moji razgledanosti.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Jah, glej - iščeš odgovore, pri katerih imajo največ izkušenj ljudje, ki se nahajajo v zgoraj omenjenem podforumu. Če hočeš na vsak način z glavo skozi zid, pa seveda izvoli, te ne bom oviral pri tem.
smirk-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
lahko si še ne vem kakšen it strokovnjak, ampak če ne veš, kdo je največja slo trgovinska partnerica te nikoli ne bi vzel v službo.
splošna razgledanost marsikaj pove. brez tega si samo še en indijski monkey, napiflan odgovorov za ne vem kateri že certifikat.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
lahko si še ne vem kakšen it strokovnjak, ampak če ne veš, kdo je največja slo trgovinska partnerica te nikoli ne bi vzel v službo.
splošna razgledanost marsikaj pove. brez tega si samo še en indijski monkey, napiflan odgovorov za ne vem kateri že certifikat.

Hvala.
grin1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
lahko si še ne vem kakšen it strokovnjak, ampak če ne veš, kdo je največja slo trgovinska partnerica te nikoli ne bi vzel v službo.
splošna razgledanost marsikaj pove. brez tega si samo še en indijski monkey, napiflan odgovorov za ne vem kateri že certifikat.
No no, certifikati ki v it kej stejejo, so prakticni... Tako da se jih ne da napiflat... Drgac pa, v it v emea regiji so najbl pomembni anglescina, nemscina in francoscina...
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Kateri del belgijščine? Flamski ali Valonski, Francoščino ali Dutch?
Daj mal pazi, kaj pišeš. Na ta način se lepo predstaviš in popredalčkaš.
LPM
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Sarkazem detektor ti pa danes ne dela, ane miklavz?
smile-1.gif
Stara alterjevska fora (ki je, OK, mogoce kot relativno nov uporabnik ne poznas).

Belgijscina je zakon. Mercatori se definitivno mora nauciti Belgijsko. Priprava kave, ki se jo je priucil v Si.mobilu mu bo pa definitivno koristila!
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
So dnevi, posebej, kadar je polna luna, ko jemljem Alter preveč resno -potem mi pa to skupaj z vsebino threada izključi sarcasm detector. Kaj čmo, leta... LPM