Vožnja z motorjem skozi celo leto

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
A hodi kdo z motorjem v službo celo leto
sprasujem se.gif

Razmišljam o Piaggio mp3 kot drugo vozilo pri hiši, pa me mal skrbi zima in kak hud dežni naliv.

Obstajajo prov zimske gume za motorje?
Obstajajo snow socks "verige" za motorje?

Mraz me tolk ne skrbi, to se bolj oblečeš:)

Ima kdo kake praktične izkušnje?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Piaggio MP3 skozi celo leto? Dokler ne bo snega in vsaj majhnega klanca, bo šlo. Potem se zadeva malo zakomplicira... Bom poiskal stran, kjer se opisuje, zakaj MP3 ni ravno snegoljub.
Drugače pa... vsako leto 1.1. je Novoletna vožnja v Celju. Do tja imam 50 km, pa še toliko nazaj. Da se, da. Naliv? Lani smo po celi Jugi imeli 1500 kilometrov dežja, ostalo malo sonca in oblačnega vremena. Da se, da. Dežna oprema in to je to. Zdaj pa grem iskati link za MP3.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Točno sneg in klanec. Vidiš sploh pomislil nisem na to kombinacijo:)
Hvala za trud za iskanje linka!
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Pri nas ni ravno primerno vreme za celo leto z motorjem. Recimo kolega iz juga Francije se fura skoraj celo leto. Recimo 10 mesecev mirno. Isto je s Španijo. Po mojem škoda revme, raje avto za 500 EUR za tiste 4 mesece.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Drugače pa, zimske gume za skuter obstajajo -Sava jih dela. Za motorje jih pa še ni. Vsaj serijske proizvodnje ne.
No, da se vrnem k MP3 -ko so šli na Mamutovanje nad Vitanjami, se je v klancu en MP3 obrnil v graben. Potem pa nikakor ni mogel speljati. Zakaj, ne vem.
Jaz bi za pozimi predlagal en skuter, pa zimske gume gor. Vetrna zaščita bo v redu, ko pelješ, dodatnih koles itak ne rabiš, če je sneg pač pelješ bolj na izi, z nogami pri tleh. Pri nas ima eden 125ccm motor (ne skuter), pa se vozi skozi celo leto. Letos pri hudem sneženju smo z avti vozili kot po jajcih, tip pa čisto normalno vozil... No, predvidevam, da v takšnem sneženju ne boš vozil.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Sneg bo kar problem ja.

Ko sem imel moped in ctxa 80
smile-1.gif
sem se vozil celo sezono, razen ko je zapadlo, kolega se je vozil tudi takrat, ker je bil primoran (ni bilo avtobusne linije).
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Nikakor ne morem najti filmčka na youtube, o eni gospe iz Bosne, ki se vozi že prek 20 let vsak dan na šiht z automaticom, ne glede na vreme.
grin1.gif
Na koncu ji je Tomos dal novega automatica. Je pa ženska gazila po konkretnem snegu s tistim mopedom.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Madona... ta gospa je pa... vsem nam je lahko za vzgled, da slabega vremena in mraza ni. Je le slaba oprema in pomehkuženost. Čez teden dni pa naj se še kdo naslika pred Faraonom v Celju. Temperature bodo skoraj poletne, ceste suhe...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Kaj pa danes -je bil kdo od tu? Temperatura je bila čez dan kar...znosna. Na poti v Celje sem skozi Hudo luknjo peljal 30/uro, več nisem upal. Od Velenja naprej normalna vožnja, po Pirešici me en Scenik ni dohajal, pa se je prej lepil na rit.... Nazaj suha cesta, od Mislinje pa spet moker, nezanesljiv asfalt.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz nisem bil. Men je užitek le, ko je solidno vreme, pogoji in lep izlet.

Na kafetanje grem z avtom
smile-1.gif


p.s.
mu nisi dal znaka, da gre mimo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

a je tebi filing se pozimi vozit?

kam se sploh lahko pelješ kot na kafe
smile-1.gif


oz. lepo napiši, kam si se danes zapeljal
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Snecer, sem sklepal, da si bil v Celju...ker si na MS naložil en video...
Filing pozimi voziti? No, v snegu res ne. Če je pa dokaj sprejemljiva temperatura, pa gre. Cesta ni bila nič bolj spolzka, kot ob začetnem deževju poleti. Saj tudi v tistih primerih ne bezljamo v tri krasne, a ne...?
Sol pa nič ne bo požrla, ThaShizznitt. Lepo oprano in posušeno. Šola izpred treh let, ko sem prišel domov (po novoletni vožnji) in motor kar parkiral do februarja. Sicer sem fajn spoliral dol, šola je pa le bila.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kako ze pravis? Brez nervoze....
grin1.gif


Jaz konec Aprila zacnem, ce bo vreme. Se navozim cez sezono, pa mi ni treba abstinencne krize po mrazu preganjat....Saj vidis kaj se vse dogaja, folk bukav gleda, ko motorist zagleda, ce ga sploh vidi....
bonk.gif