Vonj po pomaldi

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
ST guma po parih krogih na easy vožnje po Grobniku:

zmaga.gif


daj še mal bolj opis te slike za Snecerja in ostale pussyje
ki tega na svojih karjolah ne bodo nikoli videli
kako do tega pride itn...
veš kaj bo to za njih? pravo SF branje
grims-1.gif

Zakaj pa bi me to zanimalo
sprasujem se.gif


Kako do tega pride po moje? gumo je pregrel, pregrob asfalt za to zmes in jo je nabralo. Sicer bi gumo normalno pobiralo kot da bi jo brusil z grobim šmirglom.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Na Grobniku pa res ni neka umetnost to narediti z gumo. Ko je 1989 bilo AlpeAdria open in so v petek pustili prost vstop za vse, sem tudi jaz šel z ETZ dva kroga.... Asfatt grob, kot [cenzura], ni čudno da tako drži in požira gume....
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Snecer as prebral zdaj al še vedno študiraš kako se položi ovinek?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem kaj drugače napisal?
smile-1.gif


Je pa praviloma, da taki veliki gobcači, ki so bili 1x na stezi (ala ghibli), nimajo kaj veliko pojma in občutka za vožnjo. Samo gas in bremza. Sem prepričan, da te na stezi z enakim vozilom z lahkoto držim, če ne tudi kaj drugega. Da pa imam možnost malo še povaditi in naštudirati stezo pa te "vprašam".

Ista zgodba pri kartingu, ko sem začel vozit, po par obiskih je že pripostil in sva debatirala. Si pač vzamem čas za vsako stvar, če je treba.

Ne sodi šoferja po njegovem civilnem udejstvovanju v prometu, kjer je bistvo preživetje, ohranitev materiala in ekonomičnost.

Na cesti pa me nikakor ne moreš sprovocirati, če hočeš voziti hitreje, vozi hitreje, jaz vozim samo zase ob upoštevanju varnosti drugih udeležencev.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ghibli ni nasedel na mojo provokacijo
evil.gif


Da se vrnemo k temi...

 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pol gume se je itak nabral iz asvalta in je ni posmukal....
zmaga.gif
Res je. Tisti veliki drekci na sredini so ostanki gum, ki so jih na stezi pustili drugi.

To je bila rekreativna vožnja, kjer se med seboj nismo smeli prehitevati, vozili pa smo v petih skupinah, vsak za svojim inštruktorjem. Seveda so se nekateri močno precenili, zato smo za njimi vozili v koloni (mogoče boste presenečeni, ampak to so bili možaki s 50+ leti, sami "hudi" racerji). Dva motorja pred menoj je vozil čiča z bavarskim motociklom s kardanom, ki je bil totalen obup. Na 2/3 ciljne ravnine je nanadoma spustil gas in začel zavirati, tako da je motorist pred mano odvil v desno, jaz pa v levo.
Če bi jaz vozil sam, bi zagotovo peljal hitreje, pa sem bil na dirkališču prvič. Čez ovinke je šlo počasi, tako da je do roba gume ostalo kar precej. Je pa grobniški asfalt res grob, saj sem uspel v slabih 20-ih minutah pregreti gumo. Kar je bolj zanimivo od svaljkov na gumi (na sliki se ne vidi dobro) je barva in stanje gume. Po cca. 10-ih minutah po odpeljani vožnji sem gumo tudi potipal, pa je bila še vedno mehka kot plastelin. Bila je svetleče črne barve in ne sivkasto-črne, kot ponavadi. Kot da bi jo namazal z globinom in spoliral do sijaja.

Drugače pa je bil point rekreativne vožnje v tem, da v varnih pogojih spoznaš obnašanje motocikla pri hitrejši vožnji (meni je na izstopu iz zagrebškega ovinka pri polnem pospeševanju na začetku ciljne ravnine precej opletalo krmilo, pa čeprav sem ga pustil, da "dela" po svoje), v dolgih zavojih preizkusiš countersteering, zaviranje, nagib,..., tako da bi takšno vožnjo priporočil vsakemu ODGOVORNEMU motoristu, ne glede na izkušnje in kilometrino. To nikakor NI bilo dirkanje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pol pa je ta
smile-1.gif


Saj so ga zajeli med fotkami...


ta pa v celoti ustreza opisu
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Bil je konkretno tale. Imel je nastop kot Rossi, sem samo čakal, kdaj si bo začel vleči kombinezon iz riti. Katastrofa!
Vidim pa da je pred nami vozil tip na Yamahi FJR, ki ga na Motosvetovem forumu vsi "lepo pozdravljajo".
1778022-gs.jpg
 

Priponke

  • 1778022-gs.jpg
    1778022-gs.jpg
    164,7 KB · Ogledi: 188
I

Izbrisan uporabnik #488

Kdo je na FJR? (nick).

p.s.
zakaj je šofer na GSki stal?
smile-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kdo je na FJR? (nick).

p.s.
zakaj je šofer na GSki stal?
smile-1.gif
Nimam pojma. Z Motosvetovega foruma poznam le par ljudi.

Na GS-u je šofer stal, ker je bil ful zayeban.
bonk.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Saj verjamem da je Schubert res dobra čelada, ampak sorry izgleda pa kibla na kakšni švabski zapiti faci. BMW GS, pa velik trebuh, hlače z naramnicami, v čeladi pa vijoličasta, zabuhla faca. Nekako ni prav lepo za videt.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
ghibli ni nasedel na mojo provokacijo
evil.gif

nisem nasedel???
žrem se k [cenzura]
zmaga.gif


iščem primerno cesto, da te povabim na "dvoboj"
steze so izključene iz izbire!!!
steze so za pussyje
evil.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Bil je konkretno tale. Imel je nastop kot Rossi, sem samo čakal, kdaj si bo začel vleči kombinezon iz riti. Katastrofa!
Vidim pa da je pred nami vozil tip na Yamahi FJR, ki ga na Motosvetovem forumu vsi "lepo pozdravljajo".

sam tip je pa res zaj eban.
BMW čelada, rdeče obrobe na gumah, športni izpuh, kombinezon....
zdaj ste mu vsi folš
če bi to bila prava dirka on sploh iz boxov štartal nebi...
verjetno bi olje dolival ampak Z RAZLOGOM!!!