Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.037
-1.227
113
... potem spet povračilo nazaj... in tako naprej...
Tako ja.
In namesto, da bi ta krog poiskušali prekinit, torej da bi pozivali za mir, pogajanja,.... nekateri tu in tudi na mestih odločanja, navijajo za pošiljanje še več orožja in še za močnejše orožje, in še bolj boleče zadetke (in posledično hujša povračila).
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.446
2.113
113
Po moje ne veliko, če komaj shaja s položnicami.

Putin promised to pay 10,000 rubles (around $100) to affected residents of Kursk Region who need it

Ostaneš brez hiše in ti superman putin ponudi 100 eur
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in zcmr

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.045
4.561
113
Bodimo pošteni, če tam na glas protestiraš veš kam greš. Rusi ne smejo imeti mnenja in samovolje. Če si tiho ti mogoče ne bo treba na fronto. To je najboljši scenrij ki ga tam lahko pričakuješ.

Jest u bistvu razumem. To je na nivoju S Koreje, kjer imaš na voljo eno mnenje, enga liderja itd... Ko greš k napačnim za pogrebom pa si pod nadzorom varnostno obveščevalne službe.

Mi smo res očitno pozabili kaj kmeri so...
Ne ne ne, tega pa ne boš govoril, ti bosta Misi in Andy povedala da v Rusiji vlada popolna demokracija, nas v Evropi pa zatirajo!

Andy bo potem kakšen YT video pripopal z Rusko propagando, potem ko bo ugotovil da je zahebal, se bo pa potuhnil...
Mirsi bo pa spet svoje floskule in provokacije nabijal v nedogled...

Nič novega....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.807
9.468
113
Ukrajincem je glede taktike za čestitat. Na fronti vse utrjeno, se nič ne premakne...tule pa so si rusi verjetno misli, ja kdo si bo upal prestopit mejo od madr raša, itak da ne, sveta zemlja.
So naštudirali kako in od kod se bodo odzvali in tale improvizirana logistika je močno ranljiva. A je kje bilo za zaslediti? Verjetno je zahodna avijacija v pogonu, da krije glave?
Sem dan ali dva nazaj napisal, da upam, da se gre točno za to. Da jih navlečejo nase in potem potolčejo. Glede na rezultat, bodo Rusi morali potegnit še dodatne enote s fronte in se mesoreznica lahko nadaljuje. Če bodo dovolj oslabili fronto, pa lahko potem izvedejo še preboj tam.
Držim pesti, da jim uspe.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.608
502
113
Samo so zanimivi naši mediji (predvsem 24ur), končno se nekaj dogaja v smislu napredka, a to omenijo z nekim drugorazrednim člankom v enem tednu
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.706
2.123
113
With the Ukrainian success in Sudzha, Kursk Region, the important Gazprom transit point has gone under Ukrainian control, as well. Ukrainian soldiers raising the flag over the facility.



Pa še mal zgodovine :D

Historically, Sudzha is the main town of the Sumy Cossack Regiment of Slobidska Ukraine, founded in the middle of the 17th century.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in zcmr

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.706
2.123
113
Its also really shit terrain out there and you overlay this with a road map. You'll notice the roads go right through all the valleys and the Ukrainians are on all the 300 m tall hills Russian convoys have to travel into kill zones.


https://x.com/Schizointel/status/1821912225222647960


Russians say their columns are getting destroyed before even reaching the area of Kursk in which battles are raging, taken out because they've got no air cover.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe