Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
mirče nihče te ne sili biti tu, lahko greš tud tja, v tiste države, od katerih cekini ne gredo v UA, veš? Zaenkrat imamo s RU slabe izkušnje in je boljše da gredo naši cekini v UA da se jih tam porabi zoper njih, ker nekak si velika večina od nas ne želi imeti njih za sosede..Zakaj pa mislim da mi ni potrebno posebej razlagati
Tudi tebe nihče ne sili biti tu, pojdi v svetilnik demokracije v Ukrajino, Tam ravno sedaj potrebujejo takšne, kot si ti, da jim tudi na terenu pomagajo, ne samo s kavča.
Naši cekini naj ostanejo pri nas, ukrajinci naj se pa z rusi sami zmenijo, ni to naš spor.

Pa kdo si ti, da boš odločal, koga boš imel za soseda. Mnogo tudi Hrvatov nočejo za sosede, pa jih vseeno imamo. Da ne omenjal drugih sosed, ki so si v preteklosti že prilaščali slovenska ozemlja. Pa jih vseeno imamo za sosede.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Tudi tebe nihče ne sili biti tu, pojdi v svetilnik demokracije v Ukrajino, Tam ravno sedaj potrebujejo takšne, kot si ti, da jim tudi na terenu pomagajo, ne samo s kavča.
Naši cekini naj ostanejo pri nas, ukrajinci naj se pa z rusi sami zmenijo, ni to naš spor.

Pa kdo si ti, da boš odločal, koga boš imel za soseda. Mnogo tudi Hrvatov nočejo za sosede, pa jih vseeno imamo. Da ne omenjal drugih sosed, ki so si v preteklosti že prilaščali slovenska ozemlja. Pa jih vseeno imamo za sosede.
Zaradi takšnih izjav in ljudi, je svet tak kot je, zaradi ljudi ki jih bolj skrbi tisti njihov drobiž v denarnici,
kot pa za večjo pravičnost in sočutnost...

Hvala bogu, vas je vseeno dosti manj kot ostalih... in da se sam ne znajdeš v taki situaciji kjer bo nekdo s
premočjo in lažjo segel po tebi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.891
5.624
113
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.002
10.408
113
na dan 1 bi morala biti non-fly cona prek ukrajine, pa danes neb bilo tega sranja.
kot ze veckrat napisano. takrat so oklevali in jokcali.
to je največja moja zamera zahodu.
 
Zaradi takšnih izjav in ljudi, je svet tak kot je, zaradi ljudi ki jih bolj skrbi tisti njihov drobiž v denarnici,
kot pa za večjo pravičnost in sočutnost...

Hvala bogu, vas je vseeno dosti manj kot ostalih... in da se sam ne znajdeš v taki situaciji kjer bo nekdo s
premočjo in lažjo segel po tebi.
garfild nima smisla..človek je orto v svojem svetu in drugega ne priznava
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
Khmm, če rudi nabavljajo orožje od zunaj, ga najbrž tudi plačajo. Ne gre to iz naših žepov.
Mi ga pa ukrajini šenkujemo. Pa ne šenkujemo samo orožja, ampak tja pošiljamo tudi miljarde našega davkoplačevalskega denarja,
s katerimi bogatijo ukrajinski oligarhi. Pa verjetno tudi kakšen zahodni.

In to ni naša vojna, kaj imamo mi s sporom med ukrajinci inrusi v ukrajini, da se tako vmešavamo v vojno?
mirsi, ko vas je NATO učil kozjih molitvic smo vas sprejeli, vam dali hrano, streho nad glavo itd...pa ni bila naša vojna, in šel je naš davkoplačevalski denar...čeprav gflede na vse pi****e ki ste jih naredili bi vam lahk vrata zaprli. Ko ste imeli kakih 15,20 let nazaj vesoljni potop so se tudi zbirala naša sredstva zelo verjento je šel tudi davkoplačevalski denar tja proti Beogradu, čeprav mi nismo imeli težav z vodo....

....razumeš?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.982
2.521
113
Jokajo samo tisti, ki jim je mar za civiliste, ki bodo žrtve teh bomb. Sedaj in naslednja desetletja, ko bodo te bombe morile.
Na rusko ozemlje, pravijo da jih ne bodo metali, civilisti v Ukrajini so pa kdo? Ukrajinci????
Rusi NE rabijo cluster bomb za pobijanje civilistov. Автор: театри з дітьми, Маріполі
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
534
177
43
Mirsi, ti si poden od človeka. Ne znaš razmišlat in nisi odprt za pogovor.

Čeprav je meni osebno vsak, ki "navija" le za eno stran, ozkogled, in ne razume celotne situacije, ampak ti si pa razred zase.

Najprej se morate zavedati, da kljub temu, da so napadli Rusi, imata pri tem obe strani zelo umazane roke.

Zakaj moramo vedno navijati za Ameriko ali Rusijo? Eni in drugi delajo drek na svetu. Vredu je, če se ne postaviš samo na eno stran, vsaj ne tako skrajno.

Mirsi, me zanima, kako bi gledal na pomoč zahoda, če bi bila napadena Slovenija. Bi tudi jokal in stokal, da s tem samo podaljšujemo vojno in da bo še več žrtev. Ukrajina se brani, kako in zakaj tega ti ne razumeš? Naj se branijo. Tudi mi bi se za Slovenijo!

Vem, da Amerika ne pomaga "zgolj" iz prijaznosti in sočutja, pa vendar je trenutno to edina njihova rešitev, ki se bo najverjetneje končala veliko bolj ugodno, kot, če bi jih pustili. Kako lahko rečeš, da se nas to ne tiče? Zakaj jokaš za vsak jebeni evro, ki ga damo? Ti je denar res vse v življenju? Kako si lahko tak?

Če bi se tako zoperstavili vsaki agresiji v svetu, bi bil svet prej ko slej lepši! Ponosen sem, da smo se v tej zgodbi povezali.

Sam imam kar nekaj (predvsem poslovnih) kolegov iz Ukrajine in Rusije. In verjemi mi, dragi Mirči, da so oboji veliko bolj odprti glede tega problema, kot si ti, in konec koncev marsikdo od nas.

Nihče od nas ne ve, kaj točno se je dogajalo v preteklosti, kaj se dogaja trenutno in kaj se še bo. Informacije iz obeh strani so vsaj delno izmišljene. Tega se je potrebno zavedat.

Srčno upam, da Ukrajina dobi čim več "izgubljenega" ozemlja in da bo potem mir.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Sicer sem se umaknil iz te debate, ampak jo občasno še spremljam... samo eno vprašanje: kaj je razlog, da zahod oziroma Nato pomaga samo toliko, da se ohranja nek pat položaj na bojišču...? Če bi se umaknili in pustili Ukrajince same, bi bilo hitro konec. Če bi privlekli vso napredno obrorožitev v količini, kakršno ima Nato, bi bilo tudi hitro konec. Zakaj torej toliko pomoči, da voljna traja in traja, ljudje pa umirajo...?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Sicer sem se umaknil iz te debate, ampak jo občasno še spremljam... samo eno vprašanje: kaj je razlog, da zahod oziroma Nato pomaga samo toliko, da se ohranja nek pat položaj na bojišču...? Če bi se umaknili in pustili Ukrajince same, bi bilo hitro konec. Če bi privlekli vso napredno obrorožitev v količini, kakršno ima Nato, bi bilo tudi hitro konec. Zakaj torej toliko pomoči, da voljna traja in traja, ljudje pa umirajo...?

Zato da lahko govori, da se direktno ne umešavajo v vojno proti rusiji (kakor si pač to kdo razlaga) hkrati pa obstaja še toliko drugih interesov kjer je verjetno ukraina še najmanj pomembna. Zadeva je pač pripeljala tako ddaleč da si nihče ne more več privoščiti da bi popustil, oziroma izgubil. Pa tu zadaj je potem še Taiwan in Kitajska. Pa amrika/rusija ki sta bila zadnjih 60 let riala. Kako nekoga uničit na lažji načih kot s tem da krepiš svojo ekonomijo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Dlje kot je Rusija v takem položaju, bolj globoko tone gospodarsko in politično in to bi znal biti kar močan interes zahoda,
da se stvari odvijajo postopoma, po drugi strani pa manjša možnost da Rusija eskalira zaradi velike nenadne izgube
zasedenih ozemelj, bolje da se jo počasi stiska...

Seveda bodo ven udarili vatniki, da samo sebe najbolj uničujemo s tem in da Rusijia properira, ampak čas bo pokazal kajšen bo rezultat vsega tega,
moja želja je, da se čim prej zaključi in da se stvari začnejo počasi obračati v pozitivno smer, za vse.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.891
5.624
113
Sicer sem se umaknil iz te debate, ampak jo občasno še spremljam... samo eno vprašanje: kaj je razlog, da zahod oziroma Nato pomaga samo toliko, da se ohranja nek pat položaj na bojišču...? Če bi se umaknili in pustili Ukrajince same, bi bilo hitro konec. Če bi privlekli vso napredno obrorožitev v količini, kakršno ima Nato, bi bilo tudi hitro konec. Zakaj torej toliko pomoči, da voljna traja in traja, ljudje pa umirajo...?
Pomojem RU drobijo po principu kot so JLA v 90s....

Ker če bi jih prijeli tako kot se zagre bi Putin prec skakal na rdeč knoFF.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: alexx_

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.447
15.432
113

Ukraine soldier narrowly survives being buried alive after Russian artillery strike​