Vojna v Ukrajini 2

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Ne vem, kako se jim piše, ampak zaenkrat gre rusom bolje od ukrajincev.
Če vojna ta trenutek preneha in ostanejo trenutne meje, so rusi lahko z izplenom bolj zadovoljni od ukrajincev.
Ammm, ti si pa res bister, da si ugotovil, da je trenutno Rusija na boljšem glede okupiranega območja v Ukrajini, svaka čast.... o_O

To je res neverjetno... po drugi strani pa bolj razumljivo glede na druga tvoja ostala mnenja glede vse situacije...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.021
113
Če bi bilo 50% vsega res, kar oni pišejo. Potem UA vojske ne bi več obstaja, 90% zahodne orožja uničenga pred ofenzivo, HIMARS-e že lani izbrisali iz UA, unočili 5 Patriot sistem v UA, letalstvo popolnoma uničeno,...itd.

To je zate dejansko stanje, da uničijo več orožja kot ga UA prejeme od zahoda? To govorim samo za TASS, MoD, Sputnik, RT.ru in RVvoenkor.

Ne zame ni dejansko stanje to kar se piše, za razliko od tebe imam še malo zdrave kmečke pameti in pregledam več virov pa ne vse na prvo žogo. Če bi verjel vsemu kar ti objavljaš bi bilo več mrtvih kot pa jih je na fronti.

Sicer pa lahko za katerokoli trditev ki si jo dal prilepiš link, pa nek relevanten ne od nekega orto ruskega usekanca ki objavlja tako kot ti ker takih pač ne berem.
Npr. o uničenju 5 patriot sstemov če sta samo dva v UA. Če prebereš od 5 virov novico to ne pomeni da je 5 uničenih ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in mirsi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.021
113
p.s

Če dodam iz ruskih vrov ki so zame relevanti lahko zaključim da je bil uničen oziroma bolj verjetno težje poškodovan en sistem Patriot, kje si jih ti našel 5 ne vem.
Od letalstva jim je ostalo kar nekaj mig29, nekaj su-24 in su 27, Dobili so oziroma bodo kar precej mig-29 iz bivših držav vzhodne, dobili so že precej helikopterjev.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
p.s

Če dodam iz ruskih vrov ki so zame relevanti lahko zaključim da je bil uničen oziroma bolj verjetno težje poškodovan en sistem Patriot, kje si jih ti našel 5 ne vem.
Od letalstva jim je ostalo kar nekaj mig29, nekaj su-24 in su 27, Dobili so oziroma bodo kar precej mig-29 iz bivših držav vzhodne, dobili so že precej helikopterjev.
Ta video si poglej. Mogoče spremeniš mnenje.

 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.021
113
Ta video si poglej. Mogoče spremeniš mnenje.


Mnenje o čem, o vojni v ukraini? Ti misliš da jaz zagovarnjam rusko vojno v Ukrajini, ti lahko povem da je ne. Enako kot ne zagovarjam ukrainskih dejanj glede Donecka in Luganska pa še marsičesa drugega ne. Šem že leto dni nazaj napisal da mene ne rabite prepričevati kdo je agresor v tej vojni. Edino kar je, da ni vse črno/belo kot si se rado prikazovalo ampak je še kaj sivega vmes, ki pa marsikdo ne želi ali pa noče videti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
ne govorim o patriotih.

sej je še polno drugega naprednega orožja.
In akj ima to veze kolk je drugega orožja. UA vojaki se šolajo na sistemih, orožjih, itd, sledi uporabi v UA. Ne vem kje vidiš težave? Razen, da je v vedno premalo časa. Na tanke so se prešolali, na avione poteka, velika težava je verjetno vse to uskladit. Zahodno in tusko zehniko, mentaliteto in poslat v ofenzivo. Nočna mora na vseh nivojih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja, polno je drugega naprednega orožja, ki pa ga ne morejo uporabit zaradi neusposobljenosti vojakov in, kot si rekel, premalo časa za izobraževanje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.511
2.046
113
Ne zame ni dejansko stanje to kar se piše, za razliko od tebe imam še malo zdrave kmečke pameti in pregledam več virov pa ne vse na prvo žogo. Če bi verjel vsemu kar ti objavljaš bi bilo več mrtvih kot pa jih je na fronti.

No, potem pa povej, kaj sem objavil in se je izkazalo za neresnično oz. za čisto UA propagando. Če bi jaz verjel vse našim rusofilom, bi imela UA 1.5mio vojaških žrtev. Pa ne verjamem.

Tudi sam pregledam več virov, preden prilimam sem v objavo.


Sicer pa lahko za katerokoli trditev ki si jo dal prilepiš link, pa nek relevanten ne od nekega orto ruskega usekanca ki objavlja tako kot ti ker takih pač ne berem.
Npr. o uničenju 5 patriot sstemov če sta samo dva v UA. Če prebereš od 5 virov novico to ne pomeni da je 5 uničenih


https://t.me/mod_russia_en (Ministry of Defence of the Russian Federation)


Ta dva spremlji, pa boš videl vse.



Potem pa vprašanje zate, kako je možno, da je uničenih 50 M142/Himars sistemov, če jih ni toliko v UA? To je poročal MoD. Je zate MoD kredibilen vir ali ne?


P.S

Če ti niso všeč objave, klikneš na uporabnika in daš ¨Prezri¨. Problem rešen!
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.511
2.046
113
A cache of Russian ammunition was found in Kharkiv region. The occupiers, fleeing, had left 10 tons of ammunition and an anti-aircraft gun. The cache was found in a forest area in the territory of Veliko-Burluksky district. There were anti-tank grenades, mines, grenade launchers, fragmentation charges, boxes of ammunition, cluster ammunition. In addition, Russians left an anti-tank guided missile and an anti-aircraft ZU-23 launcher. The contents of the cache will be handed over to the AFU.


 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.789
-255
113
Če bi jaz verjel vse našim rusofilom, bi imela UA 1.5mio vojaških žrtev. Pa ne verjamem.
Zelenski je rusofil?