Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
kamot razložim, pod Rusi je bla........
Ko se je obračala na Z se je začelo...

tole je druga največja svinjarija Rusov do Ukrajincev po Holodomorju!
Izstradali so jih 10 miljovonov ob dejstvu, da so bila največja žitna izvoznica v Europi...

Kmer je kmer.........
Samostojni so že 30+let, ukrajina je Imela pro zahodno vlado, zelenski je bil predsednik.
Še vedno mi je čudno, da je imela 3x nižji BDP per capita od Rusije, No razen če so še večji kmeri.

To se bere,kot da bi žejni vodo preplavali.
Da so jih še mnogo kaneje nemci ravnotoliko pobili, pa samo krepi prijateljstvo med državama kajne :)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
Izstradali so jih 10 miljovonov ob dejstvu, da so bila največja žitna izvoznica v Europi...

Bili so drugi takoj za Francijo (podatki še pred vojno)

1675776748947.png
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.727
862
113
Taisti medij je pisal čiste laži v stilu kačji otok, duh iz Kijeva, deda s šrotarco sklati balistično raketo...
In pravijo, da gre osel samo 1x na led.


Kaj pravijo turški mediji




Poljska
Poljski premier Morawiecki "Zahodna ozemlja Ukrajine bodo varna, če bodo začasno prešla pod protektorat poljske države".

In so začeli deliti torto preden je ta pečena...

Pač pa naslednja novica nakazuje, da to ne bo potekalo brez problemov :

"Ukrajinske enote so v Ugledarju postrelile skupino poljskih plačancev. To je v ponedeljek za TASS sporočil vojaško-politični strokovnjak, svetovalec vršilca dolžnosti vodje Ljudske republike Doneck (DNR) Jan Gagin"..




Nekako je msm zopet uspel in je izostala novica o uporabi kemijskega orozja. Čisto slučajno seveda, kajti uporabili so ga ukrajinci in trosili po Donbassu.

Denis Pushilin announced the facts of the use of chemical weapons by Kyiv in the Artyomovsk and Ugledar directions: it is dropped from drones

Let me remind subscribers that back in mid-January, Ukrainians recorded a video with the preparation of FPV drones, on which warheads with unknown contents were hung.
Glede na kaj vse lepiš sem gor,.....vsekakor nisi ravno referenca ,za dajanje izjav kdo laže in kdo ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.648
2.095
113
Glede na kaj vse lepiš sem gor,.....vsekakor nisi ravno referenca ,za dajanje izjav kdo laže in kdo ne.
Si kaj druga pričakoval od rusofila?


Je že bil cajt....

It has been finally confirmed: the Armed Forces of Ukraine made archaic Tu-141 "Stryzh" into a weapon for attacks on objects near Moscow​

 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.017
4.935
113
Nuku`Alofa
KSZ

Kar se zahodne pomoči Ukrajini tiče, po moje je je še premalo. Ste pa precej za luno tisti, ki mislite da se omenjene milijarde pomoči v Ukrajino pretakajo v taki obliki da jo je mogoče prekanalizirati na tekoče račune. Orožja, opreme in druge pomoči, čeprav je merjena v milijonih in milijardah, se pač ne da položiti na račun na sberbank.
Sem ravno včeraj imel razgovor z nekom, ki se ukvarja s tem in pravi, da je v Evropi skoraj nemogoče kupiti močnejši agregat. Vse gre namreč direktno v Ukrajino kot pomoč prebivalstvu.
Več ko bodo dobili pomoči, prej bodo nagnali ru$$e tja kamor sodijo in prej bodo svobodni. Verjetno se res marsikaj pokrade, ampak za to ni treba v Ukrajino. Se da doma, če se sevada prav pišeš.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.447
3.276
113
Kolikor lahko razberem ima le Rusija koristi od te operacije. Vsaki dan več in na koncu bo edina izšla kot zmagovalka proti celotni nacikoaliciji.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Samostojni so že 30+let, ukrajina je Imela pro zahodno vlado, zelenski je bil predsednik.
Še vedno mi je čudno, da je imela 3x nižji BDP per capita od Rusije, No razen če so še večji kmeri.

To se bere,kot da bi žejni vodo preplavali.
Da so jih še mnogo kaneje nemci ravnotoliko pobili, pa samo krepi prijateljstvo med državama kajne :)
Ko si tako pameten, pa razloži kako ima Rusija, kljub vsemu bogatstvu, ki se dobesedno nahaja pod njihovimi riti (nafta, plin, itd) 3x nižji BDP per capita od npr Slovenije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Kamele0N

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Gorbačov je imel dva možna odgovoea
1. da reče, da nato njemu ni obljubil, da se ne bo širil na vzhod.
2. da reče, da je bil naiven in so ga nategnili koliko je dolg in širok.

"Wir waren uns einig, dass nicht die Absicht besteht das Nato Verteidigungsgebiet auszudehnen nach Osten. Das gilt nicht nur für die DDR sondern ganz generell."
Se pravi upoštevanje podpisanega Budipeštanskega memoranduma je po tvojih besedah neobvezujoče, neke izrečene besede brez kakršnegakoli podpisa so pa, ko gre za tvojo agendo svete?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Se pravi upoštevanje podpisanega Budipeštanskega memoranduma je po tvojih besedah neobvezujoče, neke izrečene besede brez kakršnegakoli podpisa so pa, ko gre za tvojo agendo svete?
Tako budimpeštanski memorandum, kot tiste izrečene obljube so prvi kršili američani.
V memorandumu so zda podpisale, da se nwe bodo vtikale vnotranje zadeve ukrajine - in so organizirali državni udar.
Po državnem udaru ukrajina ni bila več samostojna in neodvisne država, rusija se je obvezala, da bo spoštovala meje samostojne in neodvisne ukrajine, ki pa jo po državnem prevratu ni bilo več.
 
  • Haha
Reactions: Garfildd

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.648
2.095
113
V memorandumu so zda podpisale, da se nwe bodo vtikale vnotranje zadeve ukrajine - in so organizirali državni udar.

Prosim za vir, kjer je potrjeno, da je ZDA organizirala državni udar v Ukrajini. Od 1991-2014 do vložili 5.1 miljard v demokracijo v UA in druga ustanove. To pomeni, da so vlagali denar že pred memorandumu.

P.S

Prosim za preverjen vir, da lahko še jaz obtožim ZDA da je res to naredila.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Tako budimpeštanski memorandum, kot tiste izrečene obljube so prvi kršili američani.
V memorandumu so zda podpisale, da se nwe bodo vtikale vnotranje zadeve ukrajine - in so organizirali državni udar.
Po državnem udaru ukrajina ni bila več samostojna in neodvisne država, rusija se je obvezala, da bo spoštovala meje samostojne in neodvisne ukrajine, ki pa jo po državnem prevratu ni bilo več.
Nobenega državnega udara ni bilo!
Janukovič, je z nakrademi miljardami gladko zapustil državo v neurju in sedaj verjetno uživa na kakšni izmed svojih jaht ali vil z brezkončnim obzorjem.
Za vmešavanje ZDA bo pa potreben kakšen bolj konkreten dokaz, kot tista iztrgana izjava Nulandove.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.648
2.095
113
Kere gobice je pa ta jedu? :evil:

Chechen dictator Ramzan Kadyrov has called for an independence referendum to be held in the Polish region of Silesia. He said Russia should give “organization assistance” to such a referendum and that he’s in favor of a military operation to “de-nazify” and “de-satanize” Poland.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N