Vojna v Ukrajini 2

pipo

Majstr
19. mar 2008
884
363
63
Cigav blietzkrieg?

če se samo fokusiraš na naše dobave 35 M-80A in 28 T-55S, ki so že nekaj časa tam in do sedaj sta se samo dva M-80A poškodovana pojavila na slikah + trenutno je akcija dobave AA sistemov in napovedani tanki.... ne rabiš bit ajnštajn, da opaziš da gomilijo robo skupaj in se pripravljajo na povračilne ukrepe v obliki raket, dronov itd ob začetku ofenzive
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.472
5.711
113
Tale je boljši igralec kot Elenski
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.655
2.097
113
Prihajajo longer-range rakete v UA, samo ne ATACMS ampak GLSDB. Zdaj bo čistilna akcija na 150km.

U.S. weapons maker is offering to sell the Ukraine government two Reaper MQ-9 drones for a dollar - WSJ

The United States reportedly is readying a $2.2 billion package of military aid for Ukraine that is expected to include longer-range rockets for the first time, and other munitions and weapons, two U.S. officials briefed on the matter told Reuters on Tuesday.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63

pa bodo spet malo podaljšali štalo v ukrajini
Rusi imajo vse možnost v trenutku končati trenutno agonijo.
Na mojem mestu bi Ukrajino oborožil z jedrskimi konicami, potem bi verjetno konflikt bil končan hitro,...ali pa tudi ne.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.655
2.097
113
Rusi imajo vse možnost v trenutku končati trenutno agonijo.
Na mojem mestu bi Ukrajino oborožil z jedrskimi konicami, potem bi verjetno konflikt bil končan hitro,...ali pa tudi ne.

Jederskega orožja ne bo v Ukrajini, vsaj dokler ne bodo kakšne NATO ali ZDA baze tam.

Bi pa bila čist druga zgodba, če bi imela Ukrajina pred vojno jedersko orožje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.655
2.097
113
Tako ali drugače se ne bo dalo živeti na okupiranem ozemlju, toliko neeksplodiranih bomb je tam, da jih bodo leta in leta odstranjevali. Prej bo pa še dost ljudi ubitih in brez nog ali rok.

Na tem ozemlju bodo vedno konflikti, če ostane pod RU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sajkek

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.039
98
113
kako bojo konflikti, če je 90% prebivalstva za rusijo?

Rus bo pa hitro spucal še tistih 10%.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.861
99
48
štajerska
isto oz zelo podobno bi bilo. Mogoče ne bi ruska vijska direkt vkorakala bi pa se v tisti del čarobno preselolo 200 000 borbeno sposobnih moških, ki bi dalje delali peezdarije oz pomagali pri odcepitvi....
ukrajina bi po mnenju zahodnih zaveznic, že zdavnaj lahko končala to štalo. Ampak ni interesa. Marsikateri analitik tudi ne vidi možnosti, da bi ukrajina zmagala v tem konfliktu. Počasi jim zmankuje vojske. Ljudje se nočejo boriti za skorumpirano državo oz ozemlja, ki realno nikoli ne bodo mirna. če bodo pod ukrajino
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

jest5

Guru
18. avg 2007
25.529
-8.412
113
Ljudje se nočejo boriti za skorumpirano državo oz ozemlja, ki realno nikoli ne bodo mirna. če bodo pod ukrajino
To enim res ni jasno.
Na teh ozemljih ne bo miru. Razen če se izvede totalni genocid nad eno stranjo. A si to želimo?
Bo malo bolje, če se upošteva željo večine prebivalcev(pravilno izvedeni referendumi). Ne, miru glih tako ne bo. Bo pa bolje.

Je pa veliko vprašanje, na kakšen način bi tja spravili neke sorte "modrih čelad" za kake 10let, da bi ustrezalo obem stranem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.039
98
113
ukrajina bi po mnenju zahodnih zaveznic, že zdavnaj lahko končala to štalo. Ampak ni interesa. Marsikateri analitik tudi ne vidi možnosti, da bi ukrajina zmagala v tem konfliktu. Počasi jim zmankuje vojske. Ljudje se nočejo boriti za skorumpirano državo oz ozemlja, ki realno nikoli ne bodo mirna. če bodo pod ukrajino

kako bi jo lahko končala?

glede zmage so pa res vedno večji dvomi. pa ne zaradi ljudi, ki se ne bi hoteli boriti, ampak ker se je rus pač premočno utrdil v donbasu.