Vojna v Ukrajini 2

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.749
4.069
113
Americani ze tovorijo zaloge 155mm granat, ki so jih imeli shranjene v Izraelu, v Ukrajino. Torej niso spraznjene le zaloge NATO drzav, praznijo se tudi zaloge zaveznic.
Kar Rusi na bojiščih spoznavajo, je rok trajnosti municije...

Američani samo praznijo zaloge ki so pred rokom uporabe. Kar je največji Ruski problem ni izdelava orožja (tistega kjer ni elektronke) temveč vzdrževanje in primerno skladiščenje le tega. Vemo kakšno vojsko imajo in da včasih ne ločimo ali so barvni posnetki II svetovne vojne ali Ruskih abrveznikov.

Zato je tudi vse večje prepričanje da 90% jedrskega arsenal ne deluje pri kmerih. Imeli so kot vem že par vaj in simulacij jedrskega napada in vsi so bili neuspešni. Ali je šlo za sabotažo ali pa za realno stanje ni znano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.040
93
113
ajaj....pranje možganov.. bogi narod

hja, očitno so precej domoljubi! kot so tudi UA na drugi strani. Me zanima, kako bi potekala taka anketa v EU v podobni situaciji.

sej se ne gre za oprane glave - sej vidiš kaj govorijo - pač se je treba branit (čeprav dejansko napadajo), pa naj bo karkoli. Jih ne zanima politično stališče.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Ce koga zanima, zanimivo branje o Abramsih in Ukrajini, da ne boste brali samo Kiev Independent:




Since he gives his creds, here are mine: -37 years in armor. -served on M60, M60A1, M60A2,M1, M1A1, M1A2 -tank platoon leader, company commander (x2), cav sqdn S3 (in combat), cav squadron Cdr at Armor School (teaching M1 Tank Commanders Course)
-Squadron commander, ran the M1 tank commander's course (while also providing tanks to all leaders who trained at Ft Knox). -Our squadron trained all soldier/NCOs/Officers (LTs-LTCs) who had never been on an M1/M1A1 tank before while maintaining 120 M1/M1A1/M1A2 tanks.
-tank brigade commander, with the mission to deploy to Korea (helped me understand the challenges of moving tanks & establishing logistics flow across oceans). -Commander Ops Groups at the National Training Center (helped me see how diff units employ tanks on a "battlefield").
-Asst Div Commander/Support for a Tank Division in Combat (learned how tough to supply a division w/ tanks when supply lines were long & cut by the enemy). -Tank Division Commander in combat. -Commander US Army, Europe, where we partnered w/ & trained Ukraine's army.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.040
93
113

no ja, nekje se bo zaletel v zid.

glih kakšnega ofenzivnega orožja mu ne bojo dali... lahko bi pa že zračni prostor zaprli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.116
6.735
113
To bi bilo najboljše ja, ampak to bi potem pomenilo tudi nekaj smrti "uradnih" NATO vojakov...tega pa verjetno politiki nočejo, ker bi domača javnost začela pičkarit...
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.661
2.098
113
Americani ze tovorijo zaloge 155mm granat, ki so jih imeli shranjene v Izraelu, v Ukrajino. Torej niso spraznjene le zaloge NATO drzav, praznijo se tudi zaloge zaveznic.

Tovorili ali razporejali svoje zaloge v tujih državah, je velika razlika.

Ampak ni ti za zamerit, tudi sam berem po Rusofilski propagandi, da je ZDA skladišče že na 70% prazno, EU še ima samo 10% zaloge, Rusofili lahko naredijo toliko granat kot jih celi svet ne more, Rusofili imajo najboljši protiraketni sistem( 2 dni nazaj novodobni hitler hvalil oz. Putler).....itd.

Pač handjob material za rusofile.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Ne moti pa te, da smo dolga leta financirali Ruse, da so se lahko do zob oborožili in se lahko sedaj gredo “denacifikacijo“ med katero umira tisoče in tisoče predvsem nedolžnih ljudi. Pomembno je, da se poceni kupuje plin in je tvoja rit na toplem, človeška življenja so očitno drugotnega pomena.
Niso pomembna človeška življenja, pomembno je, da Ukrajina pride v Nato, pa da se polastimo tako ukrajinskih, kot ruskih naravnih bogastev, sicer ti ne boš imel nič od tega, ameriške korporacije pa veliko. Korak po korak proti vzhodu, ko bomo imeli raketne baze samo še par deset sekund od Moskve, bomo tudi Rusijo nekoč spravili na kolena.

Si mi dal mislit, od danes ne kupujem vel kruha v Mercatorju, ker trgovka tam del svoje plače zapravi za cigarete. Njeno zdravje je pomembno.



Khmm, ampak vseeno, kdaj že smo plin kupovali, da so sovjeti izdelali tanke, ki jih danes rusi vozijo po bojiščih?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.476
5.713
113
Prvo droni, javelini, nato himars, sedaj tanki, Elenski že zahteva letala in rakete dolgega dosega, kmalu tudi pešadija ?


Medtem se gospodar na drugi strani Atlantika lahko samo smeji.

Ww3 prihaja na staro celino.


In Kijevski bebci na Alterju hočejo se več.
2 leti pranja možganov z c19, sedaj ste padli v nov 'c19' način.


Btw, v Ukr po novem do 12 let zapora, kdor noče umreti za Elenskega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.040
93
113
Niso pomembna človeška življenja, pomembno je, da Ukrajina pride v Nato, pa da se polastimo tako ukrajinskih, kot ruskih naravnih bogastev, sicer ti ne boš imel nič od tega, ameriške korporacije pa veliko. Korak po korak proti vzhodu, ko bomo imeli raketne baze samo še par deset sekund od Moskve, bomo tudi Rusijo nekoč spravili na kolena.

Si mi dal mislit, od danes ne kupujem vel kruha v Mercatorju, ker trgovka tam del svoje plače zapravi za cigarete. Njeno zdravje je pomembno.



Khmm, ampak vseeno, kdaj že smo plin kupovali, da so sovjeti izdelali tanke, ki jih danes rusi vozijo po bojiščih?

pa kaj je teh deset sekund proti njihovim ultra soničnim raketam?

A zdej se ne bomo več šli kdo ima več jederskega arzenala, ampak kdo ima hitrejšega?

Še nisem zasledil poželenja po ruskem ozemlju.... ti si ga?

Rusija se bo sama spravila na kolena. Ker bojo na zunanjepolitičnem področju na nivoju Severne Koreje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.861
99
48
štajerska
ena težava EU / NATO je, da se kar nekaj streliva za različne oklepnike dela v švici. ta pa seda ni pripravljena izvažati, ker gre to v ukrajino...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.034
4.555
113
Niso pomembna človeška življenja, pomembno je, da Ukrajina pride v Nato, pa da se polastimo tako ukrajinskih, kot ruskih naravnih bogastev, sicer ti ne boš imel nič od tega, ameriške korporacije pa veliko. Korak po korak proti vzhodu, ko bomo imeli raketne baze samo še par deset sekund od Moskve, bomo tudi Rusijo nekoč spravili na kolena.

Si mi dal mislit, od danes ne kupujem vel kruha v Mercatorju, ker trgovka tam del svoje plače zapravi za cigarete. Njeno zdravje je pomembno.



Khmm, ampak vseeno, kdaj že smo plin kupovali, da so sovjeti izdelali tanke, ki jih danes rusi vozijo po bojiščih?
Ne s plinom nismo financirali njihovih tankov na bojiščih, smo pa (tudi ti) financiral rusko korupcijo, saj je polovico denarja
za njihovo vojsko (hvala bogu) korupcijsko izginila, financirali smo njihove T-14, katerih pa na koncu niso naredili, ker je
denar izginil...

Tudi tvoj denar je šel za korupcijo srček...

Pošlji SMS Mirsi5, za nakup gumenjaka mirsiju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N
2. okt 2007
3.663
2.117
113
zelo dobro razmišljanje enega od poznavalcev. Spet bom obsojen za rusofila, samo kdor ni bil v vojski, upravljal z oroćžjem (jaz tudi kot poveljnik tankovskega voda), ve kako se temu streže, ostali pa itak sami nabijalci postov...

že večkrat ponasvljam, logistika, logistika, in ta jih bo ubila. Če nimaš poenostavljenih in dobro organiziranih logisitčnih postopkov, so tisti v prvi liniji samo kanon futer, tudi z najboljšimi tanki... pa še za to rabiš visoko izobražene ljudi, ne vsakega pastirja iz karpatov...

dajte si dopovedat, ni to Call of Duty, kjer imaš neomejen amo, ga sproti pobiraš iz tal, tanki pa te kar čakajo....

1674725186580.png


1674725215888.png
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.034
4.555
113
ena težava EU / NATO je, da se kar nekaj streliva za različne oklepnike dela v švici. ta pa seda ni pripravljena izvažati, ker gre to v ukrajino...
To se bo v prihodnosti rešilo tako, da se bo našlo druge dobavitelje/proizvajalce.

Švica je dejansko ena največja pič.ka., že med drugo svetovno vojno in sedaj enako dela...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.034
4.555
113
zelo dobro razmišljanje enega od poznavalcev. Spet bom obsojen za rusofila, samo kdor ni bil v vojski, upravljal z oroćžjem (jaz tudi kot poveljnik tankovskega voda), ve kako se temu streže, ostali pa itak sami nabijalci postov...

že večkrat ponasvljam, logistika, logistika, in ta jih bo ubila. Če nimaš poenostavljenih in dobro organiziranih logisitčnih postopkov, so tisti v prvi liniji samo kanon futer, tudi z najboljšimi tanki... pa še za to rabiš visoko izobražene ljudi, ne vsakega pastirja iz karpatov...

dajte si dopovedat, ni to Call of Duty, kjer imaš neomejen amo, ga sproti pobiraš iz tal, tanki pa te kar čakajo....

Poglej priponko 63133

Poglej priponko 63134
Vsem je jasno, da je za najbolj stroškovno in logistično učinkovito delovanje, da imaš čim manj različnih tipov enakega orožja
in v normalnih ko se država oborožuje je pametno da deluje v tej smeri.

Ampak sedaj niso normalni pogoji in jim tam pride v poštev vse kar se da dobiti in uporabit, se bo pa zagotovo nekaj tega orožja prej
zavrglo, kot bi se ga če bi imel stvari standardizirane in urejene dobave nadomestnih delov, bistveno bolj pomembno bo,
da dobijo zadostno municijo za to premo.

Ker marsikaj se da popravit in improvizirat na terenu in Ukrajinci so iznajdljivi...