Vojna v Ukrajini 2

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.677
6.891
113
Turkish President Tayyip Erdogan told Vladimir Putin in a phone call that peace efforts in the Russia-Ukraine war should be supported by a unilateral ceasefire and a "vision for a fair solution", the Turkish presidency said today.
Speaking to his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan, Vladimir Putin said Ukraine must take into account "new territorial realities" for talks to happen.

Po kaki logiki bi to bili "peace talks", če dobi rusija vse, kar želi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Po kaki logiki bi to bili "peace talks", če dobi rusija vse, kar želi?
A ti res nisi še nikoli sodeloval pri kakšnih pogajanjih? (Ok, kaj sploh sprašujem, saj je očitno)

Vsaka stran bo prišla s kolikor je le smiselno ekstremnimi stališči. Pri pogajanjih pa se proba dobiti neko vmesno točko.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: optiplex

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.659
-386
113
A ti res nisi še nikoli sodeloval pri kakšnih pogajanjih? (Ok, kaj sploh sprašujem, saj je očitno)

Vsaka stran bo prišla s kolikor je le smiselno ekstremnimi stališči. Pri pogajanjih pa se proba dobiti neko vmesno točko.

ja, sam rusija vedno poudarja, da se bojo pogovori šele začeli, "ko jim bojo pokrajine priznane".
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
zna bit kaj na tem da naj bi se spet poskušalo iz severa, mogoče se lukašenku tokrat ne bo uspelo izmuznit
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
zna bit kaj na tem da naj bi se spet poskušalo iz severa, mogoče se lukašenku tokrat ne bo uspelo izmuznit

Lahko poskusijo, UA že od poletja krepi obrambo na tem območju. Če bi RU napadla iz Belorusije, bi morala UA razporediti vojake na drugo območje in to tudi UA ve, zato krepi obrambo na tem območju.

Moramo pa vedeti, da Lukašenku teče voda v grlo iz strani Putina in iz strani lastnega naroda. Veliko ljudi iz Belorusije je za UA in to Lukašenko dobro ve, če bi bil narod za RU, potem bi že šla Belorusija v UA.

Sam sem mnenja, da bo Lukašenko šel v UA potem bo sledil državni udar in bo odletel, potem se bodo pa odnosi med RU in Belorusijo krepko poslabšali. Zadnje proteste v lastni državi je komaj utišal!
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
ja, in ukrajinic vedno poudarja, da se bojo pogovori šele začeli,ko bodo sli Rusi ven

torej pridemo do tistega kar je napisal jest5


Čeprav jaz mislim, da pri pogajanjih so še druge stvari recimo varnostna zagotovila na obeh straneh seveda v odvisnosti v katero smer bi pogajanj šla.
Torej varnostna zagotovila na obeh straneh: Rusija kar je zahtevala pred vojno in Ukrajina, da imajo zaščito/varovanje. Torej vsekakor USA, pa verjetno tudi EU, Kitajska in še drugi bodo zraven.