Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.134
-1.804
113
Problem tvojih trditev je, da niso preverljiva, nimajo podlage, niti niso zgodovinska dejstva. So, po domače, babje čenče. Ali, če hočeš tematsko, ruska propaganda. Zakaj ti širiš rusko propagando, me sploh ne moti, delaj kar hočeš, saj ne živiš v rusiji, da bi bil kaznovan za širjenje zahodne propagande. Tako med drugim, je tudi tvoje ponavljanje, da je l.2014 v Ukrajini prišlo do državnega udara, del te ruske propagande. Dejstva govorijo drugače. To in samo to je važno. Tam kjer so dejstva v prid rusije, jih vsaj jaz priznam, ma kaj jo žal tega bolj malo, nekaj jih pa je. Škoda pri vsem tem pa je, da ruska propaganda je tako zažrta v nekatere, da ostalega ne vidijo, niti nočejo videti.
Japajade.


Pa skupščine LPR, DPR in Krima tudi niso izglasovale neodvisti LOL al samo nekateri ne vidijo oz nočejo videti
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
5.122
2.313
113
Japajade.


Pa skupščine LPR, DPR in Krima tudi niso izglasovale neodvisti LOL al samo nekateri ne vidijo oz nočejo videti

Eh Mirsade, sej vidiš, da limaš novice, zgodbe, informacije iz sumljivih strani. Pač nekej podobnega si pred časom imel na sporedu times.eu. Jaz verjamem, da so to zate res objektivne, nevtralne, zaupanja vredne, tiptop, thebestof, iknowthetruth ipd ampak to še ne nujno pomeni, da je tudi res tako in že vrabci na strehi čivkajo, da so ruski propagandisti to razširili kot državni udar informacija je butnila in vsi nezadovoljni z "MSM" interpretacijo to pograbili z vsemi štirimi. Ti si med njimi, vede ali nevede, hote ali nehote. Tko pač je, in čisto noben dokaz o nasprotnem ti ne bo spremenil mnenja.

Enako je seveda tudi z LPR, DPR neodvisnostjo. Super, če bi imeli enake pogoje kot SLovenija, bi jih zagotovo podprli. Dejstvo pa je, da NISO imeli enakih možnosti. Lahko bi šli po isti poti kot mi in bi jim verjetno uspelo. Ampak pač niso. In zato je to kar jim je uspelo, uprašljivo. Spet nekaj, kar se ti lahko najdeš v zgornjem zapisanem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.134
-1.804
113
Eh Mirsade, sej vidiš, da limaš novice, zgodbe, informacije iz sumljivih strani. Pač nekej podobnega si pred časom imel na sporedu times.eu. Jaz verjamem, da so to zate res objektivne, nevtralne, zaupanja vredne, tiptop, thebestof, iknowthetruth ipd ampak to še ne nujno pomeni, da je tudi res tako in že vrabci na strehi čivkajo, da so ruski propagandisti to razširili kot državni udar informacija je butnila in vsi nezadovoljni z "MSM" interpretacijo to pograbili z vsemi štirimi. Ti si med njimi, vede ali nevede, hote ali nehote. Tko pač je, in čisto noben dokaz o nasprotnem ti ne bo spremenil mnenja.

Enako je seveda tudi z LPR, DPR neodvisnostjo. Super, če bi imeli enake pogoje kot SLovenija, bi jih zagotovo podprli. Dejstvo pa je, da NISO imeli enakih možnosti. Lahko bi šli po isti poti kot mi in bi jim verjetno uspelo. Ampak pač niso. In zato je to kar jim je uspelo, uprašljivo. Spet nekaj, kar se ti lahko najdeš v zgornjem zapisanem.
LPR, DPR in Krim si šli po čisto enaki poti kot Slovenija. Njihove skupščine so razglasile samostojnost, tako kot naša. In to je akt odcepitve. Brez soglasja Beograda in Kijeva. Samo to je pomembno pri odcepitvi.

Vsi mo imeli referendum, ki pa ni akt odcepitve, ampak samo izgovor politikov, da so ravnalu v skladu z željami ljudi, povsod se centralna oblast ni strinjala z odcepitvijo, in napadla osamosvojitelje, povsem v skladu z ustavo pa ni bili nikjer. Ali našo samostojnost (in referendum) priznava Burundi ali Čad (vstavi državo po želji) nas ni brigalo in tudi ni pomembno, tudi nas ni na začetku nihče priznal, hoteli smo ven iz Juge, potem bomo pa videli, kako naprej. Enako so hoteli prebivalci donbasa in krima iz ukrajine. Ampak želje niso tu pomembne, Pomembna je odločitev skupščine, ki je sprejela akt o odcepitvi.

Če hočeš iskat razlike jih boš seveda našel, tam opazovalec ni imel gat prave barve (kar je za nekatere dovolj, da je odcepitev neveljavna), pri nas pa opazovalcev ni bilo.
Ja Možnosti za useh odcepitve pa niso bile enake, pri nas se je JNA in Beograd hitro sprijaznil z našo odcepitvijo in odnehal s sovražnostjo. V Ukrajini se to ni zgodilo, vojska Ukrajine je dobila podporo iz Nata, potem so pa Donbasu Rusi priskočili na pomoč - na prošnjo in povabilo DPR in LPR.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte