Vojna v Ukrajini 2

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.437
2.419
113
Osvojiti je eno, obdržati pa drugo.
Sramota in poraz, če Ukraini ne uspe!

The Battle of Kursk was a major World War II Eastern Front battle between the forces of Nazi Germany and the Soviet Union near Kursk in southwestern Russia during the summer of 1943, resulting in a Soviet victory.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.512
5.579
113

Ej mirsi.....ti ki obožuješ referendume z oboroženimi vojaki na voliščih :fredi:

Ukrajina medtem prevzema vse več ozemlja v regiji Kursk. Nekateri pravijo, da bi lahko bil čas, da Ukrajina tam organizira ljudski referendum, na katerem bi ljudi vprašali o prihodnjem statusu regije
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.038
1.062
113
Osvojiti je eno, obdržati pa drugo.
Sramota in poraz, če Ukraini ne uspe!

The Battle of Kursk was a major World War II Eastern Front battle between the forces of Nazi Germany and the Soviet Union near Kursk in southwestern Russia during the summer of 1943, resulting in a Soviet victory.

Po mojem se jim sploh ne gre osvojiti Kursk in ga zadržati.
Bolj narest politično paniko v Rusiji, da se ne da več skrivati, da gre samo za 3-dnevno operacijo in pa zvabiti obrambne ruske rezerve iz okupiranih delov Ukrajine, da lahko usekajo tam.
Seveda je lahko target of opportunity še kaj, sploh če je jasno, da je ruska obramba nula. Tudi Nemci so v 2.sv osvojili Beograd s parimi zalednimi vojaki in brez upora, ker obrambe mesta preprosto ni bilo, kralj in njegovi, so pa že pobegnili in pustili vakum glede oblasti.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.456
6.166
113
Zaleta je počasi konec, ker so se Rusi le nekako organizirali.

Škoda, da tole ni bila zaresna ofenziva, ker so bili Rusi popolnoma nepripravljeni.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.713
2.139
113
BREAKING: AFU soldiers plant a Ukrainian flag in the village of Guevo, the Kursk region of Russia Earlier it was reported that the Ukrainians are gradually advancing in the region.

 

B81

22. jul 2007
35.625
9.679
113
Morali bi zavzet kolikor gre in se umaknit nazaj....da pokažejo rusom, da niso vsemogočni. Saj dolgoročni plan ni, da ostanejo tam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.041
-1.259
113
Morali bi zavzet kolikor gre in se umaknit nazaj....da pokažejo rusom, da niso vsemogočni. Saj dolgoročni plan ni, da ostanejo tam...
Tudi če ni dolgoročni plan da ostanejo tam, jih bo veliko ostalo dolgoročno tam. Vkopanih 2m pod zemljo. Js jih nism štel, številkam tudi ne gre vsem verjeti, ampak Vadim na prejšnji strani omenja številko 1120.
 
Tudi če ni dolgoročni plan da ostanejo tam, jih bo veliko ostalo dolgoročno tam. Vkopanih 2m pod zemljo. Js jih nism štel, številkam tudi ne gre vsem verjeti, ampak Vadim na prejšnji strani omenja številko 1120.
mirsi a mmc ju verjameš? no ti kar. No njihovih podatkih je tud Janša kriv da niso še hiš postavli, pa za državni primanjkljaj tud.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.125
1.548
113
40
To familijo ki smo jo izmenjali z rusi.. Tole mislim, da jih nismo dobili. To so jih sam domov poklicali, češ, v Sloveniji si je brez veze stroške delat. So videli mmc in so si rekli, ne rabmo jih met tam, ti so tolko prizadeti, da so prostovoljno za nas.. Boljse ko doma, ko je treba vsake tolko premlatit kakega ki bi mogoče lahko bil protestnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
čez dva dni bo pa že 9000 mrtvih. Pozabil bodo samo povedat, da gre za Ruse.
meni je fascinantno to, kar je Vadim napisal, in sicer okrog 2000 mrtvih Ukrajincih....pa ni enega dokaza o teh žrtvah. Verjetno je toliko štela vojska ki so jo tja poslali. Na drugi strani imaš uničen konvoj 14 vozil, govora je nekje o 400 do 500 mrtvih ruskih vojakih pa ne bev ne mev. MMC je to zapisal vsega skupaj v enem stavku če me spomin ne vara, komentatorji pa niti omenili niso te zadeve in žrtev.