[Vodič] uTorrent in vgrajen tracker

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Za pošiljanje večjih datotek med omejeno skupino uporabnikov je silno uporaben že v uTorrent vgrajen tracker.

Postopek:

1) Vklop trackerja:
uTorrent:
Options / Preferences / Advanced / bt.enable_tracker - nastavi na "True"

2) Izdelava Torrenta:
uTorrent:
File / Create New Torrent / Add File (izberemo datoteke, ki jih želimo deliti)
V okence Tracker vpišemo:
http://www.whatismyip.com/ , namesto "Port" številko porta, ki je vidna tukaj: Options / Preferences / Connection / Port used for incoming connections: ___)
Obkljukamo:
Start seeding

Create in save as

Shrani torrent datoteko, ki jo preko emaila, pošljemo uporabnikom, katerim želimo deliti datoteke.

Konec
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Khm, kaj pa če porta na routerju ne moreš preusmerit?
Kaj daš potem tam namesto porta? Ali ni možno narediti torrenta potem?
SIcer mi DL in UL normalno delata.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Imam vprašanje glede utorrenta. Zanima me zakaj, mi velikokrat kadar DL in UL puščica sveti rdeče (ne pa zeleno ali modro) nekje sem prebral, da če mi sveti rdeče, kljub temu da piše da odjema torent oziroma seje, ga v resnici ne. Je kaj res na temu? Nekateri pravijo, da je treba v rutarju porte spremenit in potem naj bi delal normalno. Lahko poveste kaj več v čem je tle težava in če se mi splača belit glavo zaradi tega ali je vseeno tut če je rdeče.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Dan.. jaz mam eno težavo z uTorrentom... Če grem na tracker Torrentz.eu in najdem nekaj, kar me zanima ne najde nobenega seeda... Oz. se za pol sekunde pojavijo, potrem gredo na 0. Kdo ve, kaj je narobe? Preko naših trackerjev vse špila