vivaro / trafic / multivan-transp / vito-viano

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Je vseeno tezji. 4M doda nekje 150kg, mislim da. Kar je se vedno 150-200kg manj.
smile-1.gif


T5, prva generacija imam v spominu, da ima krpan nekje 1.8t, comfortline multivan z vso svojo navlako pa cca 2.2t.

Kolega ima transporterja z enakim motorjem, samo rocnim menjalnikom. Ima tudi 2l manj porabe. Pri multivanu pa nekaj doda tiptronic (pocasna jajca) nekaj pa oprema.
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Je vseeno tezji. 4M doda nekje 150kg, mislim da. Kar je se vedno 150-200kg manj.
smile-1.gif


T5, prva generacija imam v spominu, da ima krpan nekje 1.8t, comfortline multivan z vso svojo navlako pa cca 2.2t.

Kolega ima transporterja z enakim motorjem, samo rocnim menjalnikom. Ima tudi 2l manj porabe. Pri multivanu pa nekaj doda tiptronic (pocasna jajca) nekaj pa oprema.
1729416-IMAG0677.JPG
 

Priponke

  • 1729416-IMAG0677.JPG
    1729416-IMAG0677.JPG
    49,4 KB · Ogledi: 689

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.269
1.940
113
Citat:
Uporabnik Palcek pravi:
hej,
kupuje se en ''kombi'' pa nimamo idej in izkušenj, v postev pride nekaj od nastetega - najraje vw, pa vendar zakaj sta dvojčka opel-reno toliko cenejša od vw oz mercedesa, zgolj zaradi znamke? ok nekaj je oprema
smile-1.gif
nekaj ime...pa vseeno mi zna kdo razlozit , ker skoraj nov ali pa nov vivaro potniški je pol cene transporterja/ multivana.
je pa tako da se prvenstveno rabi kombi za normalno vozit tako da mora biti potniski - v drugem planu pa da gre klop lepo ven in da se vozi blago.
kaksne so hibe enega drugega...znane tezave, koliko zdrzijo v povprečju (ce se kupi nekaj 6 let starega recimo z nekih 150kkm ) cimvec. hvala

lepa hvala za ideje predloge in razlike

Evo še moje izkušnje. Sem lastnik Vivarota 1,9 - 100KM- 6 prestav - 9 sedežev. Je sicer kombi verzija (tour/passenger modeli so notri lepše opremljeni) ampak služi svojemu namenu brez problema. Za prevoz familije in za posel je super. Vse v enem avtu. Jaz sem samo vzel ven zadnjo klop, ker ne rabim 9 sedežev, zatemnil zadnje dve vrsti šip in zadeva rešena. Kupil 6 let starega lansko jesen s slabih 200.000km prevoženih. Crknilo zaenkrat ni nič, prevozil sem cca 10.000km, razen ogrevalnih svečk sredi zime. Avto se pelje super, poraba 8 - 9 litrov.
Moje mnenje je da je VW precenjen. Pa še manjši je od Vivaro/Traffic. Za tak denar kot dobiš novega Vivarota s kupom opreme, dobiš 3 leta starega VW-ja. Ta ko da po mojem škoda razmišljat.
Vozil sem že transporterja, vivaro, traffic, pa tud slučajno ni VW tolk boljši kolikor je razlike v ceni. Z vianom in multivanom nimam izkušenj.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik dentex pravi:
Ma ne se sekirat jest sem se nehal, na servisu in v prodaji se pa sam za glavo držijo, najslabš se počuti kolega, ki je prodajalec in mi je avto prodal, dej mu pa skoz po glavi serjem :p

Ejga, dobre živce imaš, klobuk dol
zmaga.gif


Moj predlog, ko dobiš novega; takoj ko ga dobiš, še pred trgovino, takoj gas do blokade !

: da kurbi pokažeš kdo je šef :
zmaga.gif


lp
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kaj pa imas v transporterju, da je toliko tezak? :O

Multivan je 2.0 tdi?

Ne vem pol, ocitno tiptronic pozre 2l vec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Ne, samo nekateri sanjajo da avtomatiki porabijo manj kot klasika.
To je sicer možno, ampak pri povprečno ”izobraženem ” vozniku precej težko. Nekdo ki pa se po Lj vozi v prvi in drugi, po AC pa v tretji pa zna biti res.
DSG še nisem preveril.
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Da si sposodim temo, ali ima renault trafic passenger letnik 2011 iso fix sistem na klopi za voznikom?
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.269
1.940
113
Koliko novega? Za tega odkar je OPEL pod PSA nimam podatkov, prejšnji Biturbo je pa super. Dela BP
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Glede na to da sem odpru temo, na koncu pristal na Spacetourerju, extra zadovoln, nimam pripomb, je pa na slabih 50k sele....
Pele se super, placa vrh glave, oprema kar lepa...msinca 180km ... senkrat vse ql