Vikend izlet za shladit

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.392
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Kam priporočate se it malo shladit in prespat proti Gorenjski? Od sobote zjutraj do nedelje zvečer.

38 stopinj bo čist preveč za bit v Ljubljani z dojenčkom. Obala odpade, ker je prevroče.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
mi smo tudi "pobegnili" pred vročino na Roglo v soboto.
Sicer super za dihat, ampak naroda je bilo pa več kot med zimskimi počitnicami. Vse polno.
Vsekakor pa glej nad 1100ndm..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Na obrobju ljubljane toplo, toplo (No..hladno
grin1.gif
) priporočam Pekel (jaaaaa...točno to). Greš do Borovnice (zdaj ali iz Vrhnike ali iz Brezovice, preko Vnanjih goric) in v Borovnici proti Peklu....parkiraš. Potem pa imaš pot po soteski, kjer teče voda..na vsakih par sto metrov čutiš kako postaja hladneje.
Na vsak način priporčam malo boljšo obutev (več odneseš in dlje lahko greš), ker se da videti kar nekaj slapov a je potrebno hoditi..in zadeve so na koncu že precej zahtevne (ne dolgo nazaj umrla ženska, ker je omahnila na lojtri...).

Lahko greš pa tudi z otroci - v natikačin in kroksih..pač, sprehodiš se tako daleč kot obutev omogoča...malo namočiš noge v ledenico in se nato pokneš dol na travnik pred parkingom (zraven je lesen mlin).

Prav simpatična in zastonj ohladitev in sprostitev.

Druga dokaj podobna zadeva je Iški Vintgar (to greš seveda do Iga) le da tam menda pobirajo parkirnino....
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na obrobju ljubljane toplo, toplo (No..hladno
grin1.gif
) priporočam Pekel (jaaaaa...točno to). Greš do Borovnice (zdaj ali iz Vrhnike ali iz Brezovice, preko Vnanjih goric) in v Borovnici proti Peklu....parkiraš. Potem pa imaš pot po soteski, kjer teče voda..na vsakih par sto metrov čutiš kako postaja hladneje.
Na vsak način priporčam malo boljšo obutev (več odneseš in dlje lahko greš), ker se da videti kar nekaj slapov a je potrebno hoditi..in zadeve so na koncu že precej zahtevne (ne dolgo nazaj umrla ženska, ker je omahnila na lojtri...).

Lahko greš pa tudi z otroci - v natikačin in kroksih..pač, sprehodiš se tako daleč kot obutev omogoča...malo namočiš noge v ledenico in se nato pokneš dol na travnik pred parkingom (zraven je lesen mlin).

Prav simpatična in zastonj ohladitev in sprostitev.

Zelo dobra ideja!!
467716-post_slo.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.392
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Bohinj? Sam upam da ne v c3.

V Bohinju sem bil zdej zadnji vikend. Sicer ok, fajn....ampak tok ljudi, da to ni normalno. Prometni kolaps na relaciji Bohinj-Bled-Lesce.

Seveda s C3-jem, zakaj pa ne?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pretekli vikend sem tudi sam iskal možnost 'dihanja'. Enkrat sem šel na Krim, vendar tam soncu nisem ušel, temperatura pa je bila znosnih 26°C.
Drug dan sem šel do Rakitne, sicer kakšno stopinjo topleje, še vedno pa nekaj stopinj manj, kakor spodaj, v Lj.
Tretji dan (v nedeljo) sem poskusil pot preko Rakitne do Cerkniškega jezera in presenečen ugotovil, da je bilo v Cerknici ob 17.00 'samo' 30°C, za Lj. je bil takrat podatek 36...
Seveda po to ni odgovor avtorju, le moja 'hladilna' terapija, morda da komu idejo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Bohinj? Sam upam da ne v c3.

V Bohinju sem bil zdej zadnji vikend. Sicer ok, fajn....ampak tok ljudi, da to ni normalno. Prometni kolaps na relaciji Bohinj-Bled-Lesce.

Seveda s C3-jem, zakaj pa ne?

Ja ker si tolkiko imel za povedat čezenj, že pisal temo o nakupu drugega...
Drugače pa nabava klime v stanovanju?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.978
10.388
113
če je fejst vorče zunaj, tako kot je bila soboto do ponedlejka, je bolje če je noter.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ŠD Brezje pri Dobrovi, hehe.
Drugače pa malo resneje: kjerkoli je kakšna grapa z vodo in v senci (ni nujno da je nad 1000 nadmorske)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
10 km iz Mariborav v Selnici ob Dravi se zavije desno v hribe (1km). Ko je bilo v MB-ju 37, je bilo tam 18-20. Je pa to bolj instant varianta, ne vikend...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na obrobju ljubljane toplo, toplo (No..hladno
grin1.gif
) priporočam Pekel (jaaaaa...točno to). Greš do Borovnice (zdaj ali iz Vrhnike ali iz Brezovice, preko Vnanjih goric) in v Borovnici proti Peklu....parkiraš. Potem pa imaš pot po soteski, kjer teče voda..na vsakih par sto metrov čutiš kako postaja hladneje.
Na vsak način priporčam malo boljšo obutev (več odneseš in dlje lahko greš), ker se da videti kar nekaj slapov a je potrebno hoditi..in zadeve so na koncu že precej zahtevne (ne dolgo nazaj umrla ženska, ker je omahnila na lojtri...).

Lahko greš pa tudi z otroci - v natikačin in kroksih..pač, sprehodiš se tako daleč kot obutev omogoča...malo namočiš noge v ledenico in se nato pokneš dol na travnik pred parkingom (zraven je lesen mlin).

Prav simpatična in zastonj ohladitev in sprostitev.

Druga dokaj podobna zadeva je Iški Vintgar (to greš seveda do Iga) le da tam menda pobirajo parkirnino....

za piko na i se pa tam naješ rib
wink-1.gif
so njihove postrvi
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.754
152
63
Vrbsko jezero.
Plaža z golf travico in dosti sence (samo moraš bit zgoden) za 4 EUR.

Eto, tukajle:
46.611449,14.243173

(neki ne znam iz Google mapsa pastat))



lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:

(neki ne znam iz Google mapsa pastat))

Klikneš na tisto ikonco desno od tiskalnika (desno od My places) in se ti odpre link.