Videofon,GSM modul,odklepanje dvoriščnih vrat

domen2003slo

Zelenc'
2. mar 2018
21
0
1
Zdravo,

kot naslov pravi, rabil bi podatke kaj ste dali za odpiranje vrat osebnega prehoda, dvoriščnih drsnih vrat in pa dostopa/nadzora ? za drsna vrata bi odpiral tudi z mobijem recimo, za osebni prehod videofon+odklepanje s kodo na tipkovnici ali pa tudi mogoče mobi - do osebnega prehoda nimam UTP kabla imam pa wifi signal in 220v (bom sicer poizkušal potegniti še UTP,vendar ne vem če bo šlo)
HVala za nasvete
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.830
656
113
Jaz imam na osebnem prehodu montiran domofon, ki je sicer povezan (in napajan) preko UTP, ampak omogoča tudi WIFI povezavo. Preko domofona potem "kresnem" elektronsko ključavnico za odpiranje vrat. Domofon ima tudi kamero, tako da ko nekdo pozvoni imaš tudi videoklic (ta kamera se tudi cel čas snema na NVR, skupaj z ostalimi kamerami).

Odpiranje je lahko preko telefona in notranjega monitorja od domofona, sama zunanja enota domofona pa ima tudi MIFARE čitalec kartic, tako da imajo potem določene osebe obeske za ključe s katerimi si odpirajo vrata. To je potem alternativa odklepanju s kodo.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Jaz imam na daljinsko (preko telefona) samo garažna vrata in sicer takole:

Wifi rele SONOFF RE5V1C je poflashan z EspHome in povezan na HomeAssistant. Posledično lahko preko app na rač ali tel odprem/zaprem vrata.

Lahko bi pa eno wifi stikalo dal v dozo v steni, kjer je garažno stikalo in ga vezal vzporedno z obstoječim stikalom.
V tem primeru se zadeve zelo poenostavijo, ker kupiš samo Tuya podprto wifi stikalo in na tel daš Tuya app...
 

domen2003slo

Zelenc'
2. mar 2018
21
0
1
Jaz imam na osebnem prehodu montiran domofon, ki je sicer povezan (in napajan) preko UTP, ampak omogoča tudi WIFI povezavo. Preko domofona potem "kresnem" elektronsko ključavnico za odpiranje vrat. Domofon ima tudi kamero, tako da ko nekdo pozvoni imaš tudi videoklic (ta kamera se tudi cel čas snema na NVR, skupaj z ostalimi kamerami).

Odpiranje je lahko preko telefona in notranjega monitorja od domofona, sama zunanja enota domofona pa ima tudi MIFARE čitalec kartic, tako da imajo potem določene osebe obeske za ključe s katerimi si odpirajo vrata. To je potem alternativa odklepanju s kodo.
hvala za info - imaš mogoče model domofona oz. kakšen link ?