Saj veš, da se o primarnem nivoju pogovarjava?
Kdo dela 2,3,4 šihte? Pokaži mi enega.
ferdo čestitam, en "biser" si našel.
Ni pomembno kaj se ti pokaže - ti veš, znaš (koplješ jamo)
1. Ni res, da bi pomagalo dvigniti razrede DM - tega FIDES ne dopušča, ker bi se podrlo razmerje
2. Ni res da ZZZS točno ve kaj delajo zdravniki (katerikoli, ker ZZZS plačuje vse v javnem zdravstvu, glede na to koliko storitev javni zavod izvede, ne glede na to koliko ima zaposlenih - in te norme so postavljene glede na zahteve sindikata in zdravniške zbornice. Preberi še enkrat:"Ministrstvo za zdravje v 12-letnem obdobju ni poskrbelo za pripravo realnih zdravniških standardov in normativov, ki bi temeljili na izvedenih analizah dejanskih in možnih obremenitev zdravnikov in bi pomenili eno od temeljnih podlag za oblikovanje mreže javne zdravstvene službe. Namesto tega so to prepustili zdravniški zbornici in sindikatom. Ti so leta 2011 sprejeli modro knjigo standardov in normativov zdravnikov in zobozdravnikov, ministrstvo pa jih je zaradi sočasnih stavk zdravnikov potrdilo, čeprav so bili pomanjkljivo pripravljeni in čeprav ni proučilo pričakovanih učinkov na vzdržnost zdravstvenega sistema. Poleg tega tudi ni potrdilo, da so zdravniški standardi in normativi iz modre knjige, ki temeljijo na glavarinskem sistemu, realni in objektivni ter da pomenijo ustrezno podlago za ugotavljanje potreb po dodatnih zdravnikih in s tem ustrezno izhodišče za odpravljanje domnevnih preobremenitev nekaterih zdravnikov."
"Rčs je na podlagi analize ocenilo, da glavarinski količniki ne izražajo nujno realnega stanja glede obremenitve posameznega družinskega zdravnika. To je pomembno predvsem zato, ker je ministrstvo dopustilo, da je na glavarinski sistem vezana večina postopkov (na primer pravica zdravnikov do odklanjanja zavarovanih oseb, nagrajevanje zdravnikov, sporočanje potreb izvajalcev zdravstvene dejavnosti po zdravnikih v okviru postopkov določanja števila in specializacij"
"Rčs tudi meni, da ni znano, zakaj naj bi bili zdravniki ob skoraj 32-odstotni rasti števila vseh zdravnikov, zaposlenih v mreži javne zdravstvene službe v 12-letnem obdobju, ter ob naraščanju števila specializantov za 46 odstotkov in ob tako rekoč nespremenjenem številu prebivalcev v Republiki Sloveniji v tem obdobju preobremenjeni."
Trditi, da se je administracija povečala (res se je), ob tem pa ignorirati, da so 20 let nazaj zdravniki vse pisali na roke ali pa narekovali, danes pa so digitalizirani (ali pa ne, morda je pa to krivo?) je malo neumno.
Ker neverjetno, tudi drugi poklici so postali obremenjeni z administracijo, pa se jim zato norme niso znižale, nasprotno dvignile so se.
In še enkrat, niso krivi zdravniki per se, krivi so zdravniki - ministri, zdravniki - direktorji, ZZ in Fides. Ker ti trdijo (in zagotavljajo, da status quo ne izgine), da so samo zdravniki primerni za te funkcije.