Velika Planina

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
652
27
28
Dravograd
Hehe.
Tudi mi smo bili danes točno po poti, ki si jo opisal, no samo za parkirišče nisem siguren,ker nisem pogledal če je kje kakšna tabla
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Mi smo tudi bili danes na VP, ista trasa.
smile-1.gif


EDIT: še en se javi iz alterja, da je bil danes gor pa bi lahko naredili alter meet
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Se kdo ta vikend gor k vidim da je miljon naroda... uceri blo se znosno,dans kamor pogledas ljudje.... upam da bo jutri bolj mirno.

Jutri (15. 8.) je praznik in na Veliki planini je vsako leto maša ... pozabi na mir
smile-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Posebno obvestilo.

Lepa in sončna nedelja je danes na Veliko planino privabila rekordno število obiskovalcev. Tako smo do 15. ure z nihalko iz Kamniške Bistrice na Veliko planino prepeljali že preko 1850 potnikov. Ocenjujemo, da se bo tekom dneva število prepeljanih potnikov približalo številu 2000 ali več. Zaradi povečanega števila potnikov bomo danes podaljšali obratovanje žičniških naprav, in sicer sedežnice do 19. ure in nihalke do 22. ure oziroma dokler ne prepeljemo vseh potnikov v dolino.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Pozdravljeni
Ker še nisem bil na Veliki Planini bi vas prosil za kakšen nasvet. Slišal sem, da ni nujno, da se peljemo z nihalko na vrh. Moja partnerka se boji nihalke in je rekla, da bi šli peš, imamo pa še 4,5 leta starega otroka, ki ji ni problem tudi več km hoje. Kje in kako se gre lahko peš? Smo iz Koroške.
Prosim za kakšen napotek kje naj se pripeljemo in kateri kraj je v primeru pešačenja izhodišče?
Mi smo bili ravno danes. Iz Koroške tudi, ja. Iz SG krenili ob 6:00, z avtom preko Mozirja, Gornjega grada na Črnivec. Ko se že začneš malo spuščati, je čez cca en kilometer asfaltni odcep desno, Pelješ...kaj pa vem...kakšnih pet kilometrov, pa prideš do križišča (neko gostšče je tam), se asfalt prelevi v makadam -tam kreneš levo in še par kilometrov do parkirišča Ukanc. Tam pa imaš peš hoje nekje 3-4 kilometre, da si pri planšarskem naselju. Ob 10:00 smo bili na vrhu Velike Planine. Lahko pa ''prosto po Prešernu'' po Planini... Danes je bila guuuuža, da dol padeš. Vreme pa že prav kičasto -sončno, brez vetra in vroče.
Tist parkplac je UŠIVC ne ukanc!
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
Včeraj je bilo veliko ljudi ampak je bilo še kar znosno. Vsaj z one strani ko se gre peš gor - Kranjski rak. Koče vse nabasane na 110%. Pa oni cepec z delfinčkom, ki se je prejšnji teden valjal po vseh internetih je trimčkal gor po Zelenem robu. Verjetno zato da se mal odmakne od ljudi.
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Se kdo ta vikend gor k vidim da je miljon naroda... uceri blo se znosno,dans kamor pogledas ljudje.... upam da bo jutri bolj mirno.
Ti pa si naiven oziroma optimist.
Na fb je kaksnih 5 prijateljev objavile slike z VP. Pa nimam ravno prijateojev kot kak bill gates.
Sicer pa tudi gorenjska /zgornjesavska ni bila ravno prazna.