Velika Planina

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
652
27
28
Dravograd
Pozdravljeni
Ker še nisem bil na Veliki Planini bi vas prosil za kakšen nasvet. Slišal sem, da ni nujno, da se peljemo z nihalko na vrh. Moja partnerka se boji nihalke in je rekla, da bi šli peš, imamo pa še 4,5 leta starega otroka, ki ji ni problem tudi več km hoje. Kje in kako se gre lahko peš? Smo iz Koroške.
Prosim za kakšen napotek kje naj se pripeljemo in kateri kraj je v primeru pešačenja izhodišče?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Ja najbolje da greš za Gornj Grad potem čez Črnivec, ko prideš čez Črnivec je kmalu odcep za Veliko Planino. Ko prideš mimo gostišča na Kranjskem raku, zaviješ levo na makedam (narovnost se gre pa v Logarsko). Se pelješ do prvega razcepa in tam nekje postiš avto. Desno na razcepu je potem en kamnolom kjer se ponavadi parkira, sam mislim da je sedaj kmet jarek skopal da se ne da več. Od tam imaš dobro izhodišče na Malo planino in potem na Veliko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
Jarek sicer je, ampak ne po vsej dolžini. Vsi parkirajo tam, lahko pa se pelješ še 500m dalje od kamnoloma in parkiraš ob cesti. Jaz vedno parkiram pri kamnolomu, ponavadi je tam še vsaj 50 drugih avtomobilov, pa še nikoli ni bilo problema. Od tam do Jarškega doma imaš z malim otrokom malo več kot pol ure.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
652
27
28
Dravograd
Hvala vsem. To je bilo pa res hitro
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Po skoraj 25 letih sem junija s hcerko starosti slabe 5 let (in tudi precej starejsih otrok je bilo z nami) prehodili tole traso brez vecjih tezav. Prvi del je res nekoliko bolj strm po ozki potki, potem pa prides na planino in se sprehajas po makadamskih poteh prevoznih tudi z avtom.....
Je pa res da nismo delali hitrostnih rekordov.
Ne znam linka iz sport tracerja prilepit.
2456887-Screenshot_2016-07-22-13-41-36.png
 

Priponke

  • 2456887-Screenshot_2016-07-22-13-41-36.png
    2456887-Screenshot_2016-07-22-13-41-36.png
    130,5 KB · Ogledi: 231

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Sicer pa imas s "kaktusi" precej dobro vse oznaceno.
Po poti nas je ujela ga. Helena Plahuta - Mojca.
Ker je bilo otrok precej vec kot odraslih, se nam je pridruzila in nam vec kot uro po poti razlagala znamenitosti V P.
Ce bi iskal in plačal vodiča za po veliki planini, najbrz o niej ne bi toliko zvedel.
Skratka velika pohvala omenjeni gospe.
Smo se na koncu bali kaksnega racuna za vodenje (pac je bil izlet gasilske mladine z nekaj starsi) pa ni nic racunala. Mi je potem bilo kar malo žal da ji nisem samoiniciativno za kavo stisnil v zep.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Seveda se da z avtom do nihalke ampak tukaj je govora kako na Veliko planino če nočeš z nihalko.

@jello: ja to vem sam sem zadnjič v lokalnem časopisu bral da so eni zapleti z kmetom, katerega v lasti je to zemljišče.

@Hanzi: a vam je gospa povedala da je na Malo planino strmoglavil ameriški bombnik.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a ni tako, da nihalka pripelje iz doline na hrib do ene točke. naprej pa je potrebno peš ali s sedežnico?
pri spodnji postaji nihalke imaš parking za par avtobusov
tak sem slišal, jst grem kr iz doline peš, tehniki ne zaupam:)))
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Ne, ker sem bil pred letosnjim izletom nazadnje gor z OŠ pred cca 25 leti.
Sedaj pa sdm sel spet probat malo hribe. Pa sem videl da....
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
ta nihalka je svojevrstno čudo. še občina priznava, da je vse skupaj bolj na ravni uzbekistana. prej se s to nihalko za par deset min ustavis sredi prepadov kot obticis zdele na mejnem prehodu dragonja. ce imas sreco lezes skozi loputo na streho potem te pa grs resuje. medtem ko fajn piha.
saj vsako leto tarnajo, da nimajo denarja za obnovo tako, da ne vem kateri oziroma predvsem kaksen inspektor požegna tole. jaz se ne peljem vec s tem za noben dnar.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Pozdravljeni
Ker še nisem bil na Veliki Planini bi vas prosil za kakšen nasvet. Slišal sem, da ni nujno, da se peljemo z nihalko na vrh. Moja partnerka se boji nihalke in je rekla, da bi šli peš, imamo pa še 4,5 leta starega otroka, ki ji ni problem tudi več km hoje. Kje in kako se gre lahko peš? Smo iz Koroške.
Prosim za kakšen napotek kje naj se pripeljemo in kateri kraj je v primeru pešačenja izhodišče?
Mi smo bili ravno danes. Iz Koroške tudi, ja. Iz SG krenili ob 6:00, z avtom preko Mozirja, Gornjega grada na Črnivec. Ko se že začneš malo spuščati, je čez cca en kilometer asfaltni odcep desno, Pelješ...kaj pa vem...kakšnih pet kilometrov, pa prideš do križišča (neko gostšče je tam), se asfalt prelevi v makadam -tam kreneš levo in še par kilometrov do parkirišča Ukanc. Tam pa imaš peš hoje nekje 3-4 kilometre, da si pri planšarskem naselju. Ob 10:00 smo bili na vrhu Velike Planine. Lahko pa ''prosto po Prešernu'' po Planini... Danes je bila guuuuža, da dol padeš. Vreme pa že prav kičasto -sončno, brez vetra in vroče.