varno odstranjevanje strojne opreme

tminka

Zelenc'
18. avg 2007
26
0
1
Na nov pc sem naložila windows xp. V spodnjem desnem kotu se mi pojavi ikona varno odstranjevanje strojne opreme. Ko jo kliknem mi napiše, da je to USB Mass Storage Device. Če pogledam lastnosti, piše Vrsta naprave; Universal Serial Bus controllers, Izdelovalec: Compatible USB storage device, Mesto O(USB 2.O-CRW)..
Kaj bi to bilo in kaj naj naredim??
 

tminka

Zelenc'
18. avg 2007
26
0
1
USB kjuč imam, sam ga uporabila, tudi varno odstranila, vsi ostali USB priključki so prazni..
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Hum... imaš mogoče kakšen čitalec kartic namesto disketnika? Ponavadi take zadeve blodijo za varno odstranjevanje...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Da nimaš slučajno prenosnika? Napisala si sicer PC. V prenosniku je to kakšen CD/DVD pogon, ki se ga lahko odstrani.

Itak pa to ni noben problem. Naredi varno zaustavitev, pa boš videla, kaj ne bo špilalo...
grims-1.gif


lp
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
To ti verjetno kaže disk
Mislim da je to neka fora s temi tanovimi priključki.
 

tminka

Zelenc'
18. avg 2007
26
0
1
Nimam prenosnika, je PC, ikona pa se pokaže vedno, ko ga prižgem. Če kaj ne bo špilalo,ko varno zaustavim, kako pa potem vzpostavim nazaj , da bo 'špilalo'....
 

faca

Zelenc'
26. sep 2007
2
0
1
Ponavadi zadošča da pritisneš Enable (Omogoči) v Device Managerju (Upravitelj naprav).

lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik faca pravi:
Ponavadi zadošča da pritisneš Enable (Omogoči) v Device Managerju (Upravitelj naprav).
Za USB ključke ne. V Dev managerju celo piše : "če hočeš to napravo uporabiti, jo odštekaj in nazaj prištekaj"

Sem ga probal okoli prinest in sem zadevo "Deaktivieren", nato pa spet "Aktivieren" (je, žal, nemški windows), pa javi, da moram za to spremembo restartat Windows (XP)
bonk.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
http://www.techspot.com/vb/topic30241.html

mislil sem na to da imaš verjetno vgrajen SATA hard disk. Na tem linku si malo preberi, ima en isti primer kot ti.

Vem pa da imamo doma tudi mi en tak računalnik ki to kaže, samo se ne obremenjujem s tem. Verjetno se da kaj narediti da ti to izgine.
 

tminka

Zelenc'
18. avg 2007
26
0
1
Mogoče bo to, ker disketnika nimam, čitalec kartic je... Naj kar odstranim ali kako??'
 

Podobne teme