VAG grupa - loputa za dotok svežega zraka

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ker je pogosto debata o tem ali je v okvari loputa, ki odpira dotok zraka v kabino (pa sem se ravno spomnil) ....

to ali deluje ali ne se da dokaj enostavno ugotoviti....odpreš havbo, odstraniš plastiko nad filtrom kabine, potegneš stran filter kabine...in pod njim vidiš 'luknjo' (fi vsaj 10 cm) - kot dotok zraka v kabino. Če greš stisnit tipko za zaprto kroženje zraka bo loputa to odprtino zaprla in ne bo več vidna.

Torej kontrola je enostavna...če se zadeva zapre ob pritisku na tipko (in seveda odpre) potem je vse OK...v kolikor ne trza...imaš problem. Verjetno še malo večjega, če je ostala v 'zaprti' poziciji, ker potem se ti izdatno rosi v kabini....pa verjetno bi se jo dalo ročno umaknit v odprto lego.

(opazil sem zadevo, ko sem šprical izpod havbe (torej od filtra noter) v sesalne reže sredstvo za dezinfekcijo klime...in sem skočil vklopit zaprto kroženje zraka...pa mi je 'luknje' zmanjkalo
hysterical-1.gif
)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Kot zanimivost naj še jst omenim da tudi zaprta loputa ne pomaga, da nebi mravlje spomladi selile mravljišče v avto!
evil.gif


Jst tako namesto dezinfekcije za klimi uporabim kar dezinsekcijsko sredstvo ...

Je.... mravlje!!!
10.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
pr nas pa hodi veverica jest lešnike pod pokrov motorja
cheer.gif


zdaj samo čakam da namesto Orbita žvakne kako cevko ali kabel.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
pr nas pa hodi veverica jest lešnike pod pokrov motorja
cheer.gif


zdaj samo čakam da namesto Orbita žvakne kako cevko ali kabel.

Hodi jest? Al jih hodi not spravljat za zimo? Da ne boš en dan popravljal avto, pa bo ven iz kake cevi priletelo 30 kg lešnikov.
evil.gif


Ogo
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
pr nas pa hodi veverica jest lešnike pod pokrov motorja
cheer.gif


zdaj samo čakam da namesto Orbita žvakne kako cevko ali kabel.

Hodi jest? Al jih hodi not spravljat za zimo? Da ne boš en dan popravljal avto, pa bo ven iz kake cevi priletelo 30 kg lešnikov.
evil.gif


Ogo

mletih lešnikov
hysterical-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
dobesedno jest...pa še to se zavleče na del, ki je v 'filcu' ..potem pa jaz čoham ven iz lukenj lušine lešnikov
smile-1.gif