V Sloveniji nam gre zelo dobro

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.464
2.780
113
v lokalni ostariji
trgovke so pripravljene delat za ta denar. sindikatov pa ni, da bi organizirali "splošno stavko" in tako izbojevai boljše plače... mentaliteta delodajalcev pa je "itak ji še 100 čaka v vrsti za tvoj šiht"...

jeba ja...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
trgovke so pripravljene delat za ta denar. sindikatov pa ni, da bi organizirali "splošno stavko" in tako izbojevai boljše plače... mentaliteta delodajalcev pa je "itak ji še 100 čaka v vrsti za tvoj šiht"...

jeba ja...

Bravo to je to. Ovce, mmmmeeeeeeeeeeeeeeeee
tongue-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sindikatu je pomembno da ima svojo banko oz. hranilnico in kanalizira/pere denar klientele.
Problem je tudi v požrešnosti in neučinkovitosti države. V Švici ti država ne pobere 50+% mesečnega zaslužka, te pa oskubi drugje...
Tisto o laganem življenju in bajnih prihrankih običnega delavca v štacuni ali manufakturi so pa tudi pravljice...
Je pa res to kar si govoril o kraji in fušanju... Ta isti švicarski kolega ima 6 let star A6 3.0 TDI in je imel nek problem z motorjem. In je odkartal 2.500 EUR za servis (pa ne na pooblaščencu) za to. Verjetno ta ki je izvajal servis ni sunil šob na šihtu, kupil olja v Aldiju in delal brez računa.
Hočem reči je relativno; da se zaslužiti, privarčevati a tudi življenje ni poceni.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Absolutno pa je to, da trgovka v istem Lidlu na naši strani meje dobi ven samo polovico tistega, kar dobi ven trgovka na avstrijski strani meje. Isti delodajalec, iste nabavne cene,... kje je torej problem?

V tem da drzava to dopusca, pri trgovcih celo podpira.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Absolutno pa je to, da trgovka v istem Lidlu na naši strani meje dobi ven samo polovico tistega, kar dobi ven trgovka na avstrijski strani meje. Isti delodajalec, iste nabavne cene ,... kje je torej problem?

Ne poznaš situacije, kajne? Lidl Österreich GmbH <> Lidl Slovenija d.o.o. k.d.
Cenovna politika ni enaka, plačna politika ni enaka, nabavne cene tudi ne...

Na koncu je seveda tudi davkarija tista, ki v Sloveniji precej bolj privija vse, tako delodajalce kot delojemalce, kar v končni fazi pri recimo 1200 bruto znesku v Avstriji prinese X v Sloveniji pa Y, ki je nižji od X...
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Poznavanje situacije se je nanašalo na odebeljen tekst. Drugače se strinjam tako z @Gavran in s tabo.
Da ne govorimo, da sta v AT regres za dopust in božičnica v bistvu 13 in 14 plača, pri nas pa bolj pobožna želja
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
mimgrede, koliko je dumpinga v tujini? koliko je iskanja "luknj" in dela na črno? je, vendar bistveno manjši obseg. ker se ljudem ne splača. potem pa so lahko toliko višje plače itd

sem že enrkat povedal: delavec dobi "ven" tam nekje 750€ (na minimalcu s prevozom in prehrano), potem pa pofuša na črno še par vikendov in prileze na tam 1200€...
mehanik mu olje menja za 20€ (na fuš) olje ali kupi v leclerku za male pare ali pa mehanik kar ukrade v firmi (ker madona me slab plačujejo, bom pa par litrou olja spleu)...

sedaj pa, če se gremo "tujino" razne take mahinacije odpadejo... vse je relativno.

Naj država zrihta, da se ne bo splačalo fušat. Tako finančno kot birokratsko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Država si ti. Če ji ne boš ti dal, bo vzela pri lidlovi trgovki, ki mrbit je ali pa ni tvoja žena (v slednjem primeru se ti seveda distanciras, ker to ni tvoj problem)... Naša država je kot vsaka druga odraz njenih državljanov - spegu po domač. Sami mali taticki, pod pretvezo da se znajdejo. Oziroma obrnimo ploščo - vsi naši tajkuncki se tudi znajdejo, so samo malo bolj brihtni in na koncu niso oni tisti brez ampak una ki bibipa cel dan...
 
Nazadnje urejeno:

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Se strinjam popolnoma. Ne vem kako ne znate cenit tega kar imamo, mir, pitno vodo, dokaj urejene razmere za življenje. Seveda je lahko še bolje, doma na kavču ste vsi trenerji čeprav fuzbala nihče ni treniru. Dejmo se vprašat kdo od vas bi hodu po vodo z lambarjem na glavi po več kilometrov daleč, če še do prve trgovine ne morte peš ampak z avtom vhod zaparkirate? Razvajenci.... Drugo so tajkuni pa ta golazen, da so otoci v Sloveniji lačni, da banda v javni upravi ni funkcionalno pismena za reševanje današnjih problemov, da volimo vedno iste obraze....tle se pa strinjam, smo bolj Texas kot Slovenija, tako da je to naša priložnost, da se stvari izboljšajo. Iz kavča tega ne bomo dosegli. Mene prou zanima kolk vas moških je pripravljeno it v boj, če nas islamska banda napade????
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
LoL
hysterical-1.gif


No potem pa če je to definicija dobrega življenja, da se imamo tako zelo super, če imaš faking vodo iz pipe in mir v smislu da nimamo vojne, potem nam pa še kar nekaj časa ne bo šlo slabo
aplauz.gif


Na dejansko dobro/slabo življenje vpliva veliko več stvari in ena najpomembnejših je funkcionalna država. In tega pa mi nimamo niti približno. Se strinjam s prej napisanim, da je bolje se veseliti plusov kot pa sekirati se zaradi minusov ampak to še ne pomeni da si je treba zatiskati oči pred minusi ali pa da se razglaša kako dobor živimo, ko je pa tričetrt tega umetno vzdrževanega.

Ob taki logiki, kot jo imate pa nekateri, pa nam lahko vlada še dolgo uvaja nove in nove davke, vi si pa mislite v smislu turbobičevih besed "ah, bo pa za en pir manj". Nič čudnega, da se v tej birokratsko in politično gledano gnili državi nič ne spremeni, če pa enim to stanje odgovarja, drugim je pa dobesedno vseeno, ker imajo tako nizke zahteve
bonk.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ne čaki, da se razumeva midva. Birokratski sistem pri nas je nujno, da se spremeni. Samo ne tkole, da boš ti pizdil tlelele je treba rit dvignit pa glas tud.
Jamrala ne bom, meni gre dobro, na bolje, ti pa če se nezadovoljen se pa vpraši kaj si sam naredu zato, da ti bo bolje?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Midva se povsem razumeva, nč bat. In tudi meni ne gre ok oz. vedno boje in bolje ampak bi mi šlo še veliiiko bolje, če bi bila država oz.državni aparati kot se reče. Naredil sem pa v zvezi s tem več kot večina ampak seveda v okviru lastnih zmožnosti. In prej ali slej kot posameznik ugotoviš, da biješ bitko z mlini na veter ter da za spremembe potrebuješ maso. Tisto maso, ki je v anketi bojda izglasovala, da se v Sloveniji živi zelo dobro (torej ni potrebe po spremembah) ali pa tisto maso, ki ji točno takšno stanje povsem ustreza.

Če bi bil jaz bolj egoist v smislu, da bi pri takem vprašanju (kako se živi) osredotočil zgolj in samo nase bi tudi lahko še nekako prišel do takšnega rezultata, saj ne potrebujem veliko, da sem zadovoljen/srečen. Ker pa gledam na Slovenijo kot na neko celoto, kjer nas živi par miljonov in se stanje oz. status posplošuje pa pač ne morem biti več na "v redu", kaj šele na "zelo v redu". Bohnedej, da "pogledam" v prihodnost....
uf-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Za začetek kot del gospodarstva, ki je v konkretni manjšini a vseeno drži pokonci vse skupaj kljub konkretni preobremenitvi, dajem V državno blagajno in ne jemljem VEN iz nje kjer se le da ali pa tudi če se ne da oziroma dam cesarju kar je cesarjevega pa čeprav si ta fakr vzame veliko več kot bi mu moralo pripadati. Če pogledaš sestavo SLO prebivalstva in kaj kdo počne sem že tu instant v manjšini. Ne borim se v stilu Rogovcev in nezakonito zasedam tujega ozemlja v kolikor se ne strinjam z gospodarjenjem le-tega, če si slučajno na kaj takšnega ciljala. Redno se udeležujem volitev in poizkušam izražati svoje mnenje/glas in to kljub temu, da se dejansko strinjam s trditvijo, da "če bi volitve lahko kaj spremenile, bi bile prepovedane". Pa še marsikaj bi se našlo ampak o tem kdaj drugič in kje drugje. Tu nebi bilo učinka tudi če bi spisal komplet formulo za uspeh posameznika ali pa večje družbe, ki bi bila dejansko izvedljiva v praksi in bi prinesla željene rezultate.

Aja pa opozarjam na nepravilnosti kjer se le da, tudi to je neke sorte "boj". Poglej primer Ciganov v Sloveniji - ne nepravično (pravno & nepravno) obravnavo opozarjava v glavnem jaz in Patriot (v bistvu on še bolj prevlada, to mu moram priznat). Oni so najboljši primer v praksi, da NE živimo v pravni državi, kjer so pravila enaka za vse. Zdaj pa lahko si tiho, si zatiskaš oči in si misliš svoje, lahko pa se opozarja na različne problematike, nekoč nekje nekdaj bo morda to "slišala" oseba, ki pa dejansko lahko kaj naredi v zvezi s tem in s tem ne ciljam na prebivalce Ambrusa (njim pa vsa čast).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Država si ti. Če ji ne boš ti dal, bo vzela pri lidlovi trgovki, ki mrbit je ali pa ni tvoja žena (v slednjem primeru se ti seveda distanciras, ker to ni tvoj problem)... Naša država je kot vsaka druga odraz njenih državljanov - spegu po domač. Sami mali taticki, pod pretvezo da se znajdejo. Oziroma obrnimo ploščo - vsi naši tajkuncki se tudi znajdejo, so samo malo bolj brihtni in na koncu niso oni tisti brez ampak una ki bibipa cel dan...

Država mi od vsakega zasluženega eura pobere 50% (pa to brez DDV in trošarin) ti pa hočeš, da jim dam ŠE VEČ?!?! Samo nehi filozofirat...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
kakega ddv?

filozofiram pač ne, nisi edini, ki pade v najvišji davčni razred, čeprav mi ni točno jasno kaj tam počneš, pa še brez izdajanja računov. menjaj oziroma dobi si računovodjo... legalnih poti kolikor hočeš, ti pa tole izbereš...