Uvoz avomobila - avto hiša iz Španije

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Seveda. Edino 3x moraš globinsko dat čez, da se tistega puščavskega peska losaš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Btw., včasih smo poznali inštitut menjave karoserije in motorja avta, tako si lahko novi uvoženi avto registriral na papirje starega (verjetno je oboje moral biti isti model avta), v prometno pa so ti vpisali novi VIN (tablico z VINom starega avta so ti vzeli). Vse skupaj je bila neke sorte davčna optimizacija, s katero bi se danes izognil DMVju, kar bi bilo kar zanimivo za uvoz kakšnega V8 stroja... :zardelalter:

Je tak postopek mogoč še danes?
 

japoncica

Zelenc'
29. jul 2017
18
0
1
Btw., včasih smo poznali inštitut menjave karoserije in motorja avta, tako si lahko novi uvoženi avto registriral na papirje starega (verjetno je oboje moral biti isti model avta), v prometno pa so ti vpisali novi VIN (tablico z VINom starega avta so ti vzeli). Vse skupaj je bila neke sorte davčna optimizacija, s katero bi se danes izognil DMVju, kar bi bilo kar zanimivo za uvoz kakšnega V8 stroja... :zardelalter:

Je tak postopek mogoč še danes?
Perveri pri https://narociavto.si/. Jaz em rekla, da se zanimam za nakup prek njih, pa sem dobla par uporabnih info. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Jah, od jurja (in pol ) (al koliko ze je strosek uvoza) se pa ze splaca kako objavo napisat na forum.
Mogoce pa trenutno nimajo guzve.
Firbec me matra kako se uvazajo nove enodnevne registracije iz mencije. EV. Moras cakat pol leta? Je kaka druga opcija?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kako so zdaj kaj tile dilerji? Na katere bi se bilo za obrnit. Narociavto.si? Autobroker? mtl?

Ima kdo konkretne izkušnje ali priporočilo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Nekaj ima napisano na svoji strani, ne vem pa v kaki meri se to gre. Nisem ga pa še klical.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
Kako so zdaj kaj tile dilerji? Na katere bi se bilo za obrnit. Narociavto.si? Autobroker? mtl?

Ima kdo konkretne izkušnje ali priporočilo.
jaz imam izkušnjo z naročiavto (avto sem sam izbral, oni so potem dalje urejali)...pa še par znancev in kolegov pri isti firmi, vse bp. storitev v nulo in korektno. Stane pa nekaj evrov. Sem pa vzporedno z žlahtnikom šla v solo akcijo in sva pripeljala en dražji avto iz DE tudi BP.