ureditev odtočnega kanala

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa, rabim nasvet/pomoč:

Sem lastnik majhnega kmetijskega zemljišča, ki ga deli odtočni kanal, 3/4 m globok (rdeča črta kaže nanj). Vsa padavine se počasi stekajo (črne puščice) v ta odtočni jarek. Notri ni živa voda... Od rdečega krogca naprej je ta voda v cevi in zasuto (pozidano zemljišče).
Trenutna situacija je taka, da mi iz tega kanala raste grmovje in robida. Imam vsakoletno bitko, ko kopljem in iztrebljam robido, pa pras.... še vseeno vztraja....
Cilj je, da bi pravilno zasul in poravnal ta kanal... pesek, drenažna cev in na koncu zemlja... da bi še vedno opravljal svoje delo.

Torej sedaj pa pomoč: Kako začeti, na koga se obrniti, da bom lahko postopek sprožil? Ima kdo kaj izkušenj?
Hvala za odogovore,

Še fotka:
1678171554487.png


LP
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Verejtno začneš na ARSO, kjer ti bodo tako ali tako tvoje želje zatrli v kali.
 
  • Žalosti me
Reactions: kajn

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
1 x na 2 leti gre bager za dva sihta noter, pa na novo brazdo speče, ostalo te pa BK.
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Zdravo ekipa, rabim nasvet/pomoč:

Sem lastnik majhnega kmetijskega zemljišča, ki ga deli odtočni kanal, 3/4 m globok (rdeča črta kaže nanj). Vsa padavine se počasi stekajo (črne puščice) v ta odtočni jarek. Notri ni živa voda... Od rdečega krogca naprej je ta voda v cevi in zasuto (pozidano zemljišče).
Trenutna situacija je taka, da mi iz tega kanala raste grmovje in robida. Imam vsakoletno bitko, ko kopljem in iztrebljam robido, pa pras.... še vseeno vztraja....
Cilj je, da bi pravilno zasul in poravnal ta kanal... pesek, drenažna cev in na koncu zemlja... da bi še vedno opravljal svoje delo.

Torej sedaj pa pomoč: Kako začeti, na koga se obrniti, da bom lahko postopek sprožil? Ima kdo kaj izkušenj?
Hvala za odogovore,

Še fotka:
Poglej priponko 64310

LP
Direkcija RS za vode. In ni nujno, da bi ti to željo zatrli, sploh če ne gre za naravni vodotok.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ja ta informacija sicer res manjka. Poskusit ni greh, samo moja izkušnja je da so precej trdi.