Univerzalna veterna zaščita

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.568
17
38
Torej prihaja jesen, ko mi bo pasalo bit v zavetrju. Moj Wottan Storm T na malo prenizko sprednjo šipo. Nikjer ni najti, katera bi pasala gor. Lahko to kupim kar eno univerzalno pri Louisu in upam, da bo pasala? Večinoma se pritrdijo na stranski ogledali... Ma kdo izkušnje?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.937
308
83
tam ko se terc po tori rola
Najprej med vožnjo poskusi dati dlan na vrh šipe in jo malo dviguj in spreminjaj naklon... Mogoče višja šipa ne bo kaj boljša, ampak bo le ustvarjala turbolenco... Bom napisal na svojem primeru. Najprej sem dal na motor šipo, ki je bila tako visoka, da sem gledal skozi. Vetra ni bilo v čelado, vse je šlo nad njo. Je pa v dežju bila veselica, sploh v pršenju... nič se ni videlo skozi. Sem jo potem skrajšal toliko, da sem gledal čez rob in malo eksperimentiral z nagibom. Kar v začetku je tako nerodno rezalo zrak, da sem piš dobil točno v oči. Sem nastavil nagib, da mi nekako nese nad čelado in se lahko peljem z odprtim vizirjem nekje do 80/uro. Ja, najcenejša rešitev bo oni dodatek, variabilni, kot je dask predlagal. Na dva vijaka. Je bolj trdno na steklu.