Univerzalna aplikacija za klimo (android)

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.367
821
113
Ne vem, kakšno bi ti povratno informacijo rad ampak pri meni izgleda takole.
Poglej priponko 91256Poglej priponko 91257
Se zna zgodit, da ti nekaj vklopiš preko APPa, pa se ukaz ne izvede...
Torej misliš, da si nekaj vklopil/izklopil, v resnici pa nisi... Ker klima ni sprejela ukaza.

Zato je dobro imeti napravico, ki ti kaže še temperaturo v prostoru in vlago...
Na osnovi tega podatka k+potem lažje sklepaš, kaj se dogaja v prostoru s klimo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
22. jul 2007
13.194
1.502
113
124
Saj to napravico si ti zgoraj prilepil in ta prikazuje trenutno temperaturo, procent vlage in regulacijo klime, allinone.
Screenshot_20240827_083508_Smart Life.jpg
 
27. jan 2022
5.605
2.199
113
Ne vem, kakšno bi ti povratno informacijo rad ampak pri meni izgleda takole.
Poglej priponko 91256Poglej priponko 91257
Recimo da se je klima samodejno ugasnila, ker je tako nastavljena, ali pa da je kdo povišal temperaturo z daljincem, ... Nič od tega ne boš ugotovil hitro s senzorjem temperature in vlage.
Recimo moja po 14 dnevih dopusta ko je izklopljena in jo dva dni pred povratkom vklopim, rabi pol dneva da termometer v spodnji etaži kaj zazna.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.367
821
113
Recimo da se je klima samodejno ugasnila, ker je tako nastavljena, ali pa da je kdo povišal temperaturo z daljincem, ... Nič od tega ne boš ugotovil hitro s senzorjem temperature in vlage.
Recimo moja po 14 dnevih dopusta ko je izklopljena in jo dva dni pred povratkom vklopim, rabi pol dneva da termometer v spodnji etaži kaj zazna.
Senzor temperature in vlage je vgrajen direktno v IR oddajnik... Torej praktično kak meter stran od klime.
Če pa nisi sposoben pogledati stanje temperature pred vklopom/izklopom klime, pol ti lahko pa samo Boh pomaga.
 
27. jan 2022
5.605
2.199
113
Nisi sposoben prebrat/razumet kaj sem napisal?

Tudi na tvojem mestu bo rabil nekaj časa da se premakne - razen če direkt v njega piha.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.981
3.989
113
Ja sploh pri napravah ki imajo isto tipko za vklop/izklop (isti signal z daljinca) je problem da nimaš povratne informacije o stanju. Rešitev je da daš še eno pametno vtičnico vmes (če je klima na vtičnici) ali pameten modul v dozo (če imaš direktno vezano elektriko) pa ti kaže trenutno porabo preko katere si lahko prepričan ali klima deluje ali ne.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.882
251
83
Slovenija
škoda da tuya tega nima, ampak ta tazadnja aqara smart hub naj bi neprestano spremljal pritisk na kode ir daljincev (znotraj istega prostora seveda)
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.946
136
63
Danes sem odinštaliral aplikacijo in namestil tisto verzijo, ki sem jo instaliral ob namestitvi klime dober mesec nazaj. Zanimivo, app se je v štirih dneh posodobil kar 3x. Isto sranje, eno enoto zazna brez težav, drugo pa nikakor.
Gledal sem tudi nastavitve routerja, tam mi kaže obe. Zdaj mi na misel pride samo še to, da pred nadaljnimi ukrepi pobrišem v nastavitvah routerja nedelujočo enoto... a mi napiše da je v delovanju in se ne pusti izbrisati.
Bo pomagalo, če klimo izklopim iz 220V? Potem jo najbrž tudi router ne bo več zaznal ker bo kot ene vrste hard reset.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.530
1.124
113
Celje
Danes sem odinštaliral aplikacijo in namestil tisto verzijo, ki sem jo instaliral ob namestitvi klime dober mesec nazaj. Zanimivo, app se je v štirih dneh posodobil kar 3x. Isto sranje, eno enoto zazna brez težav, drugo pa nikakor.
Gledal sem tudi nastavitve routerja, tam mi kaže obe. Zdaj mi na misel pride samo še to, da pred nadaljnimi ukrepi pobrišem v nastavitvah routerja nedelujočo enoto... a mi napiše da je v delovanju in se ne pusti izbrisati.
Bo pomagalo, če klimo izklopim iz 220V? Potem jo najbrž tudi router ne bo več zaznal ker bo kot ene vrste hard reset.
Kaj ima ruter s klimo? Tam verjetno vidis samo ip, ki je dodeljen wifi modulu. Nic ne bos naredil z “brisanjem”. Tudi z izklopom iz 220 ne.

ce ze reset modula in ponovni priklop na wifi.

ali pa klic tistemu, ki ti je dal 5 let garancije, ce zadeva res ne deluje.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.946
136
63
Kaj ima ruter s klimo? Tam verjetno vidis samo ip, ki je dodeljen wifi modulu. Nic ne bos naredil z “brisanjem”. Tudi z izklopom iz 220 ne.

ce ze reset modula in ponovni priklop na wifi.

ali pa klic tistemu, ki ti je dal 5 let garancije, ce zadeva res ne deluje.
Prodajalcu - monterju sem že pisal glede rešitve. Ne verjamem, da bi bil wifi modul v klimi kriv. Modul se vsakič resetira, ko se s telefonom hočem povezati. Na routerju pa vidim IP, pa MAC itd. Krivda je 100% v aplikaciji... veliko folka se pritožuje na tem, da jim je kar nehala delat oz. ni zaznala več klime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.946
136
63
Prodajalcu - monterju sem že pisal glede rešitve. Ne verjamem, da bi bil wifi modul v klimi kriv. Modul se vsakič resetira, ko se s telefonom hočem povezati. Na routerju pa vidim IP, pa MAC itd. Krivda je 100% v aplikaciji... veliko folka se pritožuje na tem, da jim je kar nehala delat oz. ni zaznala več klime.
No, prodajalec sploh ni odgovoril nič. Sem pa na YT našel rešitev enega uporabnika (iz Srbije) tega programa, ki ima sicer drugo firmo klime. Samo izključiš klimo iz 220V za minuto, potem jo ponovno priključiš, počakaš spet minuto, da se konekta in to je to. Spet deluje kot prej.
Očitno je krivda v programu, ki ga avtorji (iz tujine) ne znajo usposobiti in narediti da bi delal brez težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.530
1.124
113
Celje
No, prodajalec sploh ni odgovoril nič. Sem pa na YT našel rešitev enega uporabnika (iz Srbije) tega programa, ki ima sicer drugo firmo klime. Samo izključiš klimo iz 220V za minuto, potem jo ponovno priključiš, počakaš spet minuto, da se konekta in to je to. Spet deluje kot prej.
Očitno je krivda v programu, ki ga avtorji (iz tujine) ne znajo usposobiti in narediti da bi delal brez težav.
Zato se jaz načeloma izogibam "garažnim" zadevam, sploh če to ponudim neki x stranki, ki pričakuje tudi suport. Absolutno pa bi mi zazvonil alarm, če bi mi nekdo ponudil klimo v vrednosti 300eur (poglej za koliko jo prodajajo na spletu) za ceno, kot bi jo plačal za nek znan brand. Saj ni nič narobe, ampak...

Če pa jemljem zase, sem pripravljan za nizko ceno tudi kakšno cvetko pogoltniti...
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.946
136
63
Zato se jaz načeloma izogibam "garažnim" zadevam, sploh če to ponudim neki x stranki, ki pričakuje tudi suport. Absolutno pa bi mi zazvonil alarm, če bi mi nekdo ponudil klimo v vrednosti 300eur (poglej za koliko jo prodajajo na spletu) za ceno, kot bi jo plačal za nek znan brand. Saj ni nič narobe, ampak...

Če pa jemljem zase, sem pripravljan za nizko ceno tudi kakšno cvetko pogoltniti...
Kje si ti dobil ceno 300€? :rolleyes: Klima kot taka deluje brez težav, težave so bile samo z aplikacijo. Kot izgleda, to aplikacijo uporablja več različnih proizvajalcev, ki so pač sklenili pogodbo s tem avtorjem aplikacije. Ki pa očitno ni kos svojemu delu programiranja.
Če bi se postopil in razdrl klimo, bi najbrž ugotovil, katera blagovna znamka se pravzaprav skriva v njej. Ampak danes je tako, da jaz lahko odkupim katerokoli znamko in jo poimenujem po svoje ter predstavljam kot lasten proizvod, izdelujejo pa ga še zmeraj drugi. Enako imamo mi v naši firmi, pod našo blagovno znamko, delajo pa Kitajci, ker je tako veliko cenejše kot pa lastna prizvodnja.
P.S. A nisi ravno ti zadnjič napisal, da izklop iz 220V ne bo pomagal? ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.530
1.124
113
Celje
Kje si ti dobil ceno 300€? :rolleyes: Klima kot taka deluje brez težav, težave so bile samo z aplikacijo. Kot izgleda, to aplikacijo uporablja več različnih proizvajalcev, ki so pač sklenili pogodbo s tem avtorjem aplikacije. Ki pa očitno ni kos svojemu delu programiranja.
Če bi se postopil in razdrl klimo, bi najbrž ugotovil, katera blagovna znamka se pravzaprav skriva v njej. Ampak danes je tako, da jaz lahko odkupim katerokoli znamko in jo poimenujem po svoje ter predstavljam kot lasten proizvod, izdelujejo pa ga še zmeraj drugi. Enako imamo mi v naši firmi, pod našo blagovno znamko, delajo pa Kitajci, ker je tako veliko cenejše kot pa lastna prizvodnja.
Ja sej zato. Zadaj je kak CH ali Gree ali pač nekaj. Naročiš kontejner in gor napišeš karkoli želiš. In nabavna cena je smešna...

Recimo Bauhaus jo prodaja za 385+ddv. In nekaj verjetno zaslužijo. Pa saj to ni poanta. Klima ti deluje in bo delovala. Suport si pa sam napisal, da je bolj bogi in ti 5 let oglaševane garancije bolj malo koristi...
Želel sem samo napisati, da pri nizkocenovnih izdelkih ni za pričakovati, da bo vse enako kot pri nekih dražjih in preverjenih brandih. Pa še tam se lahko zgodi kaj nepričakovanega...

P.S. A nisi ravno ti zadnjič napisal, da izklop iz 220V ne bo pomagal? ;)
Ja sem. Ampak tam je bila tvoja ideja v tem, da jo bo ruter pozabil... če pa je to sedaj rešitev, daj zraven en tajmer, ki bo vsak dan klimo "odlopil" za kakšno minuto in je to to. To smo pred 25 let delali na kakšnih ruterjih, ki so se "zabasali" ;)
V osnovi pa izhajam iz ITja, kjer je bil moj največkrat izgovorjen stavek "ugasni in ponovno vklopi" :)