Univerzalna aplikacija za klimo (android)

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.934
116
63
Katero univerzalno aplikacijo za klimo Ekostar priporočate? Klima ima wifi modul že vgrajen. Originalna aplikacija ima zelo slabo oceno, po odzivih uporabnikov ima mnogo hroščev in težav.
Rad bi, da bi delovala tako, da se lahko od koderkoli povežeš. Recimo da pol ure prej , preden prideš domov, vklopiš hlajenje.... ne pa da se s telefonom lahko upravlja, samo ko si v svojem domačem dosegu wifi-ja (no če je to sploh mogoče).
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.934
116
63
V pol ure ne boš nič naredil.
Če me nekaj dni ni doma in je vroče vklopim klimo dan pred prihodom domov in je ob prihodu ravno prav.
V pol ure mi je prostor slabih 40kvadratov ohladilo za stopinjo. Iz 26 na 25°C, klima je bila naštimana na 24°. Malo sem pač testiral včeraj in danes vgrajeno klimo. Seveda, tiste "pol ure" ne smeš jemati resno. Zunaj je lahko tudi 35°C, važno da vstopiš v prostor, kjer je temperatura nekako ista poleti in pozimi, torej 24.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.522
1.120
113
Celje
V pol ure mi je prostor slabih 40kvadratov ohladilo za stopinjo. Iz 26 na 25°C, klima je bila naštimana na 24°. Malo sem pač testiral včeraj in danes vgrajeno klimo. Seveda, tiste "pol ure" ne smeš jemati resno. Zunaj je lahko tudi 35°C, važno da vstopiš v prostor, kjer je temperatura nekako ista poleti in pozimi, torej 24.
nisi pa razmišljal, da bi v teh vročih dneh pustil klimo vklopljeno in je to to? Pač vse lepo ohlajeno, nič agresivnega pihanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.934
116
63
Mi je ratalo z originalno aplikacijo povezati obe klimi. Ne vem, zakaj uporabniki na google play tako kritizirajo, da se jim noče konektati, da jih meče ven, itd...
Zaenkrat deluje brez težav.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.934
116
63
Poskusi tole, če prime...
Net Home
Originalna aplikacija je že začela srati. :mad: Nekaj dni po zadnji posodobitvi je še delovala, zdaj pa dela samo še za eno klimo, za drugo napiše network error. Nikakor mi ne uspe vzpostaviti povezave, sicer pa app tudi ni deloval povsem sinhronizirano pri nekaterih funkcijah v primerjavi s tistim, kar je bilo prikazano na displeju daljinca.
Tudi tale Net Home aplikacija se ne konekta, ta sploh na nobeno mojo klimo... tako da iščem naprej kakšno ekvivalentno aplikacijo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.522
1.120
113
Celje
ni deloval povsem sinhronizirano pri nekaterih funkcijah v primerjavi s tistim, kar je bilo prikazano na displeju daljinca.
samo kot info, če ti v aplikaciji spremeniš nastavitev, se daljinec NE sinhronizira in bo seveda drugačna oznaka na njemu kot v aplikaciji.

Če pa spremeniš nastavitev z daljincem, se pa aplikacija sinhronizira.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.934
116
63
samo kot info, če ti v aplikaciji spremeniš nastavitev, se daljinec NE sinhronizira in bo seveda drugačna oznaka na njemu kot v aplikaciji.

Če pa spremeniš nastavitev z daljincem, se pa aplikacija sinhronizira.
Hmm, čudna logika. Saj nastavitev temperature se vedno sinhronizira, opazil pa sem, da ko sem s telefonom vklopil klimo, je bila hitrost ventilatorja na turbo. Dal sem jo na silent. Nato izklopil. Ko sem jo ponovno prižgal, je bila hitrost spet na turbo. Kako je delovala, v resnici, pa ne vem - ker me ni bilo doma. Pa se vmes doma noben ni dotikal daljinca.
Ne vem, kakšen smisel ima potem app, če ni obojestranske sinhronizacije. Tako da še vedno iščem kakšen pameten app, ki bi bil nadomestek za ta AC freedom.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.522
1.120
113
Celje
Hmm, čudna logika. Saj nastavitev temperature se vedno sinhronizira, opazil pa sem, da ko sem s telefonom vklopil klimo, je bila hitrost ventilatorja na turbo. Dal sem jo na silent. Nato izklopil. Ko sem jo ponovno prižgal, je bila hitrost spet na turbo. Kako je delovala, v resnici, pa ne vem - ker me ni bilo doma. Pa se vmes doma noben ni dotikal daljinca.
Ne vem, kakšen smisel ima potem app, če ni obojestranske sinhronizacije. Tako da še vedno iščem kakšen pameten app, ki bi bil nadomestek za ta AC freedom.
Bom malce nesramen…

ti bi pri klimi za 300€ rad neke pametne funkcije, ki jih se “veliki” nimajo.

Za obojestransko sinhronizacijo bi bil v tem primeru potreben nek pametni daljinec. In ne nekaj z ir prenosom podatkov v eno smer…

Itak pa ne vem kaj bi ti sploh ves cas spreminjal. Pri meni je klima zadnja 2 meseca vklopljena na nekih 24-25 stopinj. In pojma nimam kaj ona dela. Vem samo, da imam v stanovanju 24 stopinj ;).

a na kaksno “pametno hiso” pa se ne da povezati? Pa potem od tam vse opravljas?
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.934
116
63
Bom malce nesramen…

ti bi pri klimi za 300€ rad neke pametne funkcije, ki jih se “veliki” nimajo.

Za obojestransko sinhronizacijo bi bil v tem primeru potreben nek pametni daljinec. In ne nekaj z ir prenosom podatkov v eno smer…

Itak pa ne vem kaj bi ti sploh ves cas spreminjal. Pri meni je klima zadnja 2 meseca vklopljena na nekih 24-25 stopinj. In pojma nimam kaj ona dela. Vem samo, da imam v stanovanju 24 stopinj ;).

a na kaksno “pametno hiso” pa se ne da povezati? Pa potem od tam vse opravljas?
No ni bila ravno 300€, pač pa 1000 z montažo. Ekostar je kao privat SLO blagovna znamka, ne vem pa točno, kaj se skriva pod ohišjem. Vendar po defaultu uporablja aplikacijo AC Freedom. Saj ima daljinec cel kup funkcij.
Meni v spodnjem štuku ni problem naštimati, bolj je težava za tastare, ki so v zgornjem. Oni so stari 80-90, pa jim je uporaba novejše tehnologije bolj španska vas. S težavo sem jih naučil, da pritiskajo samo knof on/off, potem pa spotoma pritisnejo še kaj drugega, pa je na koncu vse zmešano.
Zato rabim dobro delujoč nadzor na daljavo, da jim preprečim delanje kakšnih bedarij. So se že dogajale... ampak ne, oni niso nič pritisnili ;).
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.117
70
48
Za dan državnosti nastaviš hlajenje na 24°C, ventilator na AUTO.
Vzameš baterije iz daljinca.
Pozabiš na težave do novega šolskega leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc