Ultrazvočni čistilec @ Hofer

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zadevo sem imel doma ... mi je crknil pred cca. mesecem pa pol.
Jaz sem to zadevo kupil pri Hoferju že nekaj časa nazaj, ko so jih imeli prvič v prodaji (6-7 mesecev nazaj). Zdaj to prodajo sem pa zamudil, ker sem bil odsoten.

Tako je !
V banico naliješ vodo in CD enostavno potopiš v vodo. Zaradi ultrazvoka voda rahlo vibrira in zadevo ščisti. Kaj mislim pod ščisti ?
To je za tiste, ki imajo ponavadi CDje kar vržene na mizi. Očistiš oziroma obrišeš ga pa z krpico, ki se uporablja za čiščenje očal, ki ne spušča muck.
Jaz sem probal CD ščistit samo zato, ker je na škatli pisalo ... kupil sem ga takrat za čisto eno drugo stvar, ampak ko nisem imel kaj delat sem pač eksperimentiral.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ravno zato vprašam, ker mi ni jasno, kaj lahko s cdjem počneš, kar se ne bi dalo s krpico za očala sčistit
crazy1.gif
Ok, valjaš po mizi, ampak prah in prstni odtisi gredo načeloma lepo dol...
Torej lahko sčistiš vse, kar smeš potopiti v vodo in paše v posodo?

btw, saj si poslal na servis right? Sej imaš leto garancije ponavadi...

lp
Peter
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ne nisem nesel na servis ... zadeva je prepoceni, da bi si delal dodatne poti in stroške.
Med delovanjem čistilca lahko imaš vratca odprta in če je stvar večja jo lahko v roki držiš, drugo stran pa potobiš. Veš kako mislim a ne ?
V banjico oz. v vodo potopimo ponavadi stvari katerim voda ne škoduje ... za uro je fajn, da bi bila wasserdiht !
hysterical-1.gif
Nakit, zapestice, pasovi od ur .. itd
Probajte zadeve nič se bat in ne škoduje zdravju.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jao... jst bom pa pomoje kar kupil, če še kje najdem... ker moja ura je že pošteno potrebna temeljitega čiščenja - kovinski pašček
grin1.gif

A roke tut sčisti, ko prideš z vrta recimo
evil.gif


lp
Peter
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@Jest:
ja cena je sedaj nižja, ker temu se reče "akcija po akciji" in se izdelkom zniža cena še za par evrov, kot pa je bila v akcijski ponudbi.

@Odisej
Da, tudi roke dobro ščisti, edino tisto kar imaš vsrano za nohti pa ne gre ven, tako da si moraš sam ščistit .
hysterical-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Uf, če ne bi bilo to na drugem koncu slovenije...
crazy1.gif




Sicer pa, v lescah in na jesenicah jih tudi ni bilo več ta teden. Damn... sem se pa lotil glave od kartuše malo bolj po domače, zj skozi špricam špirit, pa enkrat sem že, mal je pomagalo, jutri pa še enkrat - upam da se mi tut magenta neha upirat, ostale so že ko nove
grin1.gif




lp

Peter
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
To pucaš glavo od printerja?
Jaz sem čez noč namakal v posodi z vodo ,
in sedaj dela v redu.
.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, toto sranje od epsona... Problem je ta, da sem probal že z izpiranjem - brizganje alkohola direktno skozi glavo. Sem ga podrl, pa snel glavo z nosilca, skozi spravil kar nekaj ml, ampak magenta še vedno ne pljuva tako kot bi mogla. Manjkajo posamezne vrstice in mi počasi zmanjkuje idej. Računal sem z ultrazvokom kot zadnjo opcijo, ker zgleda pritisk alkota ni dovolj, da bi odmašil tistih par luknjic ki so zabasane. Bom pa danes dal še čez noč namočit, pa da vidmo kaj se zgodi.

Lp
Peter
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Barve so vodotopne. Vzemi staro kartušo, napolni jo z vodo in vklopi pucanje šob na printerju.
Uporabi destilirano vodo (za akumulatorje) zaradi vodnega kamna.
Moj Canon nima nobene elektronike na plošici s šobami, zato pazi kako namakaš.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Sem probal, ampak imam neke ekstra barve in ne vem kako so kej dobro topne v vodi, še zlasti če je barva zasušena. Probal tudi že alkohol, pa še ni dobro... zdej mi preostane samo še, da probam čist razstavit zadevo (vzet dol s kablov) in jo za "do nadaljnega" namočit, pa da vidmo kaj se zgodi po enem tednu recimo...
Sem vedel, da imam razlog, da ne maram epsona
tongue-1.gif



lp
Peter
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
čaw!

uglavnem tale ultrazvočna kopel je res samo za domačo uporabo...nikjer nisem zasledil njene moči, samo če je tako poceni, potem res ni kej preveč močna, tko da ni neke panike...problem pri močnejših ultrazvokih je to da uničujejo rdeče krvničke in ni najbol držat roke noter...pa tud kadar je močnejša kopel v igri je že sam fizičen kontakt z predmetom, če štrli iz vode, ki ga čistimo zelo neprijeten, kaj šele da maš roko potopljeno v kopel. V službi uporabljamo bransonov model 5510 in je kr uredu za čistit. potem pa imamo še enega močnejšega od podjetja sonics ki pa ima sondo in krmilnik, tako da sondo potopiš v raztopino. samo ta ni primarno namenjen čiščenju, ampak bolj kakemu dispergiranju ali pri "zaganjanju" reakcij. ima pa okoli 700W in je pulzni, po 5sekundah zavre 50ml vode...očisti pa vse (samo da šef ne zve), če pa pretiravaš pa tud uniči..hotel sem tudi povedat, da ni najbolj pametno dajat kakšne vnetljive raztopine notri, ker se pri daljši uporabi lahko kej vžge, čeprov je ta kopel zelo švohna, nikoli ne veš...če že daješ notri kak etanol ali isopropanol ga razreči z vodo, bencin in podobne stvari se pa z vodo ne bojo mešale..
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Hofer spet ima tisti ultrazvočni čistilec za 22 evrov.
Na ohišju piše moč 50W.
Včeraj sem se dve uri utrujal. da sem spravil v obratovanje modro barvo, na Canon tiskalniku.
Namakal v destilirani vodi, in sedaj zopet printa.
Po takšniem mučenju me zanima, ste že probali čistiti glavo od printerja s to zadevo.
confused-1.gif

V kolikor je zadeva učinkovita, .... grem kupit
zmaga.gif