To je res.
Veliko reči se hitreje da najti na netu kot da bi človek brskaril po knjigah. Pa tudi stvari, ki so v printanih knjigah, je fino imeti v še elektronski obliki - spet enak razlog: hitreje najdeš tisto razlago, besedo, definicijo,....ki jo tisti trenutek rabiš.
Samo to veliko bolj pride v poštev kasneje, manj pa med samim študijem (čeprav tudi med študijem ni za odmet). Študij običajno zahteva preštudirati nekaj knjig "od začetka do konca" in je izpit narejen. Kasneje pa človek išče samo še čisto določene podatke, razlage,... in takrat je brskanje po natisnjenih knjigah zelo zamudno početje, ki ti na koncu prinese samo dva ali največ tri poglede na problem, ti jih pa rabiš vsaj 5, če ne več.
Drugače je pa tako - resno študiranje nekega teksta (z barvanjem, podčrtovanjem, pisanjem opomb,...) še vedno zahteva print in zato se ponavadi na zahtevnejših sestankih vedno poskrbi, da se poleg elektronske vedno pripravijo tudi print verzije.
Računalnik je preveč omejen (cirkus z "listanjem", nima toliko možnosti označevanja, kot jih človek rabi, ne omogoča risanja oz. je to silno omejeno,... kar pa od tega slučajno že omogoča, je pa v primerjavi z neposrednim čečkanjem po papirju še vedno časovno izjemno zamudno) in tehnologija za oči še vedno ni prijazna (6 naprintanih strani lahko gledaš bp hkrati, pri ekranu pa umreš s skrolanjem gor in dol, saj oči dopuščajo pomanjšavo samo do določene mere....).
Edit - govorim za običajne uporabnike, ki rolajo word, exl, pdf datoteke.
Kako je pri tistih, ki imate zadaj grafične programe (in kako izgleda, če celo študiraš kaj v tej smeri), seveda ne vem.
@kvaliteto predavanj, ki so bila gor omenjena - če imaš v celi državi na voljo samo enega profesorja, ki nekaj predava, potem bi bil ta osel, če bi se ukvarjal s pripravo nanje... Saj mu itak ne bo nihče ušel!