TV Slovenija z junijem začenja s HD oddajanjem

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
še ena velika zanimivost pri dvb-t, sedaj gledam tekmo in imam skupaj kanale hrt, slo, orf in ko preklopim je hrt spredaj pri času, preklopim na slo, zaostaja kakšno sekundo in preklopim na orf, ta zaostaja še nadaljno sekundo. Torej, na hrt rus strelja, na slo še enkrat strelja, na orf še enkrat strelja, so pa verjetno vsi v zaostanku za nekaj sekund, kar sem ugotovil na zlati lisici, ko je po radiju že povedal končni čas, na slo pa je še vozila 3 sekunde.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Razlika je med posameznimi TV-ji v bajti, med SD/HD, kaj šele različni operaterji. Potem pa imaš na kupu 5 lokalov in se derejo GOOOOL v razmiku 10-15 sek
tongue-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
A so nori? Kako se lahko gredo diskriminacije gledalcev?

"Žal pa bodo prorgama TVS1 in TVS2 v visoki ločljivosti spremljali samo naročniki IP in kabelskih operaterjev Telekom Slovenije, Telemach, T-2, Amis in Skyline. Pogoj pa je seveda tudi ustrezna sprejemna oprema."

Torej vsi tisti s Sagem komunikatorjem odpademo. SCART ne prenese HD, HDMI je pa deaktiviran
rolleyes-1.gif
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Dokler sem ga uporabljal mi je HDMI normalno deloval...
Preveri še na kakem drugem vhodu/televizorju?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri Tuš-u je treba poklicat in vklopijo. Sestri so brezplačno, zakaj je izklopljeno pa nimam pojma. Tudi če si vklopil v sistemskem meniju, se ni zgodilo nič. Imela je pa Motorolin sprejemnik.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
A so nori? Kako se lahko gredo diskriminacije gledalcev?

"Žal pa bodo prorgama TVS1 in TVS2 v visoki ločljivosti spremljali samo naročniki IP in kabelskih operaterjev Telekom Slovenije, Telemach, T-2, Amis in Skyline. Pogoj pa je seveda tudi ustrezna sprejemna oprema."

Torej vsi tisti s Sagem komunikatorjem odpademo. SCART ne prenese HD, HDMI je pa deaktiviran
rolleyes-1.gif

Po moje če ti ne dela ti je nekaj crknilo, ker jaz normalno gledam doma prek hdmija na sagemu.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
wtf?
ravno prejšni vikend, sem znancu pokazal, da lahko gleda fuzbal v hd:)
ima sagem, siol tv in priklopljeno preko hdmi.

al v nastavitvah vklopi al pa poklič na 080. more delat!!
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
wtf?
ravno prejšni vikend, sem znancu pokazal, da lahko gleda fuzbal v hd:)
ima sagem, siol tv in priklopljeno preko hdmi.

al v nastavitvah vklopi al pa poklič na 080. more delat!!

Hm, zdaj mi je pa nerodno. Moja informacija je namreč stara 2 leti, ko je bilo svetovno prvenstvo v nogometu.
redface-1.gif
Bom probal, očitno se je nekaj spremenilo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.479
1.048
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:


Hm, zdaj mi je pa nerodno. Moja informacija je namreč stara 2 leti, ko je bilo svetovno prvenstvo v nogometu.
redface-1.gif
Bom probal, očitno se je nekaj spremenilo.

Tudi takrat je delalo
grin1.gif


Sem imel vse oblike Sagemov do sedaj in od prvega dne dalje dela HD preko HDMI.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:


Hm, zdaj mi je pa nerodno. Moja informacija je namreč stara 2 leti, ko je bilo svetovno prvenstvo v nogometu.
redface-1.gif
Bom probal, očitno se je nekaj spremenilo.

Tudi takrat je delalo
grin1.gif


Sem imel vse oblike Sagemov do sedaj in od prvega dne dalje dela HD preko HDMI.

redface-1.gif


Sem probal in dela. Me pa moti, da so sedaj nekateri programi v "kvadratu". Je to problem TV-ja?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja, lahko bi bil problem TV-ja. Mi v službi nikakor ne moremo na Philipsovem LCD-ju raztegnit sliko čez cel ekran. Recimo Discovery ima robove okoli in okoli. Če oddajajo kot 16:9 ni problema, če je 4:3 imamo sliko na sredini, če 16:9 oddajajo kot 4:3 pa so robovi okoli in okoli
rolleyes-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.521
113
naš operater ima telemachovo shemo, pa nimamo obeh SLO HDjev, a je potrebno kermu j mater?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Nikomur, razen sebi, oz tistemu, ki skrbi katerega operaterja imate "pri bajti".
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
Svet za radiodifuzijo je na 1. korespondenčni seji, dne 18. junija 2012, obravnaval tri Poročila Agencije za pošto in elektronske komunikacije RS o izpolnjevanju pogojev in oceni ponudb, prispelih na javni razpis za dodelitev pravice razširjanja televizijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju RS - splošni, specializirani in narodnozabavni program.

V vseh treh primerih je Svet, potem ko je pri vsakem javnem razpisu vse pogoje izpolnjeval en ponudnik, ki je predložil popolno ponudbo, potrdil sklep, s katerim predlaga Agenciji, da se pravica za razširjanje televizijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju RS:

- za program, namenjen nacionalnemu občinstvu v RS, ki bo dopolnil obstoječo programsko ponudbo s specializiranim programom, dodeli ponudniku DOMATES, podjetje za inženiring in storitve, d.o.o. Portorož za televizijski program TV nakupi

- za program, namenjen nacionalnemu občinstvu v RS, ki bo dopolnil obstoječo programsko ponudbo z žanrsko in tematsko raznovrstnim programom s poudarkom na narodnozabavni slovenski glasbi, dodeli ponudniku ČARLI televizijska dejavnost d.o.o. za televizijski program Golica TV

- za program, splošne zvrsti, namenjen nacionalnemu občinstvu v RS, ki bo dopolnil obstoječo programsko ponudbo z žanrsko in tematsko raznovrstnim programom, dodeli ponudniku DOMATES, podjetje za inženiring in storitve, d.o.o. Portorož za televizijski program Sponka.tv