TV: Antena+SAT vs. kabel vs. IP

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Sem tik pred vselitvijo na novo lokacijo. Glede TV imam zgoraj omenjene možnosti. Do sedaj nisem razmišljal o ničemer drugem kot o kabelski (CATV Medvode - upravlja EVJ Elektroprom), no sedaj pa sem zvedel, da za priklop zahtevajo 270,00 EUR (max. 15m kabla v mojem primeru)!

Sedaj se mi zastavlja resno vprašanje ali naj kabelsko sploh vzamem. Od centrale sem oddaljem manj kot 2 km, parico sem dobil danes in v prihodnjih dneh mi preselijo ISDN (potrebujem dve številki). Teoretično (in praktično) bi morala gladko teči tudi IP televizija. Moti me predvsem dodaten daljinec za set-top box.

Po drugi strani za 270 EUR verjetno(?) dobim tudi soliden krožnik, ki si ga lahko postavim v podstrešje in še nekaj anten zraven. Krvavec vidim s prostim očesom. Če sem prav informiram, dekodirniki za tistih nekaj zanimivih satelitskih programov stanejo tudi približno toliko kot naročnina na CATV ali IPTV. Ampak tukaj imam zagonsko investicijo + dodaten daljinec.

Bolj kot razmišljam, bolj se nagibam k IPTV z dodatno anteno na podstrešju. Če IPTV slučajno začne kockati lahko še vedno sprejemam slovenske programe.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz bi se vedno raje vzel kabelsko kot IPTV ... Sem doma probal SiOL TV, pa je vsaj na moji lokaciji bolj kot kockalo ... Pa se vec TVjev imas lahko brez problema prikljucenih... Pri IPTV pa ce je ze dovolj pasovne sirine, potrebujes za vsak TV svoj komunikator... Na ADSL oz. VDSLju je pomoje pri dveh TVjih ze konec (ce hoces recimo imeti se internet z vsaj 2mbps downloada ...). Ce bi bila optika v nasih koncih, sploh ne bi razmisljal in bi vzel to... dokler gre pa po starih, ze napol propadlih bakrenih zicah, pa mi ta varianta ne disi ...

Mojo lokacijo pa itak poznas
smile-1.gif
...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Ja, ti pa mojo
wink-1.gif

Sicer pa razmišljam podobno kot ti, ampak vseeno se mi zdi 270,00 EUR za priklop kabelske čisto odiranje.

Ali kaj veš, kaj GVO koplje po našem koncu? Ali je možno, da polagajo optiko?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pojma nimam, kaj kopljejo... pomoje nekaj v zvezi s telefonijo... ker je zadnjic bilo par dni mrka v nasem koncu, ko jim je voda zalila kable baje
smile-1.gif
...

Sicer pa... Mi smo pred 20 leti ali koliko je ze, odkar imamo kabelsko... placali nekje med 1000 in 1500 DEM za kabelski prikljucek ... pa se enkrat toliko za telefon
smile-1.gif
....

Mene pri IPTV najbolj moti to, da si omejen na 1 TV (na moji lokaciji vec ne gre) .... Ti si malo blizje centrali ... samo placat pa moras pa potem tudi posebej se za drugi komunikator ...

Kaj pa mogoce Lastovka? Do Krvavca imas cist pogled
smile-1.gif
... preveri cene se tam ...
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Digitalna CATV z DVB-C ? Če bi imel oddaljenost od centrale nekje do 900 m bi svetoval IPTV...

Jaz imam na 800 m sinhronizacije nekje 26/3... VDSL2
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Na tvojem mestu bi preizkusil IPTV. Uporabljaš 2 meseca potem pa se odločiš ali boš prešel na SAT, Lastovko, kabelsko...

Citat:
2 meseca preizkušajte SiOL TV
Vsem, ki razmišljate o naročilu storitve SiOL TV in bi želeli pred odločitvijo preizkusiti vse njene prednosti in funkcionalnosti, omogočamo 2 mesečno brezplačno, promocijsko uporabo.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
@Jest: hvala, bom še Lastovko preveril. Sicer pa se je kabelska po Medvodah delala pred 25+ leti. Poleg udarniških ur smo lahko prispevali še 8000 DEM za telefon in 2000 DEM za kabelsko. Na oko ocenjujem, da bi to danes bilo ca. 15k€

@gasdopodna: ja, CATV z DVB-C, med olimpijado tudi HD (preverjal nisem, so pa reklamirali - nimam TV-ja z DBT-C, settop boxa pa ne mislim kupovat, ker bom zamenjal celo TV). Oddaljenost do centrale 1.900 m, po podatkih T-2
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
@Jest: hvala, bom še Lastovko preveril. Sicer pa se je kabelska po Medvodah delala pred 25+ leti. Poleg udarniških ur smo lahko prispevali še 8000 DEM za telefon in 2000 DEM za kabelsko. Na oko ocenjujem, da bi to danes bilo ca. 15k€

@gasdopodna: ja, CATV z DVB-C, med olimpijado tudi HD (preverjal nisem, so pa reklamirali - nimam TV-ja z DBT-C, settop boxa pa ne mislim kupovat, ker bom zamenjal celo TV). Oddaljenost do centrale 1.900 m, po podatkih T-2

OK.. tisto, kar je vec, je bilo se skozi udarnisko delo ... Smo pa kabelsko dobili leta 1987 ali 1988
smile-1.gif
...

Digitalnih je nekaj manj kot 30 programov... med olimpijado pa je bil RTV SLO v HD, ostalih HD pa ni veliko...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce ti kaj pomaga: pred casom sem iz radovednosti vprasal stalni inventar foruma za mnenje glede nacina gledanja TV.

Rezultati so zbrani tukaj. Za razliko od mene in tebe rulja ocitno preferira IPTV z vsemi bonboncki, ki jih to prinasa (kocke zaradi pretirane kompresije in dodatni daljinec), nekateri celo tako zelo, da bi vzeli raje IPTV preko bakra, kot isto stvar preko optike (morda zato, ker jo na omenjeni lokaciji preko optike ponuja samo Siol ?).

Ce bos ostal na isti lokaciji dovolj dolgo, se tistih 270 EUR (ce res stane toliko - preveri od kje taka stevilka, mogoce v resnici pride manj, ce infrastruktura ze obstaja) porazdeli na precej majhne zneske ...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Pri EVJ je problem, da imajo slabo ponudbo digitalnih (in analognih) kanalov ter da sploh ni EPGja, vsaj takrat ko sem uporabljal to digitalno televizijo. Pa še faj zaračunajo vse skupaj. Mislim,da je 14,9EUR na mesec :/
In to za tisto prgišče kanalov na analogni kabelski!!

Cena priključitve je pa tudi pretirana. Pri stari mami sicer niso nič računali, vendar je bila kabelska omarica že na bajti in je blo treba samo koaksialc potegnt!
 
Nazadnje urejeno:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
jaz bi vzel kabelsko na tvojem mestu. Ne glede na to da se ti zdi nekoliko draga priključitev.na koncu boš verjetno plačal drugod celo mnogo več, zadovoljen pa dvomim da boš bolj z lastovko ali siolom.predvsem cenovno, pa tudi po kakovosti se siol ne more primerjat. Siol je že tako drag.
na kabelski imaš vse dvb-t digitalne programe, rtv hd bo prišel kmalu nazaj v redno digitalno shemo, v bodoče bodo še drugi hd kanali.
jaz osebno imam preko njih trojček. 4 mbit povezavo, telefonija in tv za 39 eur.
pri telefoniji sicer skleneš pogodbo z operaterja tuš, tarife praktično cenejše kot siol. dobiš poleg obstoječe telefonske, tudi še eno dodatno.
 
Nazadnje urejeno:

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Kakor koli se odločiš,nekatere lahko prej stestiraš.
Imel sem kabelsko, ampak pri Amiših so me prepričal, da vzporedno vzamem na test njihovo opremo. In ker me je kakovost slike in cena prepričala sem komplet trojčka vzel pri njih, lahko bi pa vse skupaj kljub vezavi vrnil mislim, da v 90. dneh.